Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski
Powiat oleski

Powiat oleski (550)

sobota, 07 grudnia 2013 00:18

Wichura uszkodziła samochody

Napisał

O godz: 10:15 jednostkę OSP Praszka ponownie wezwano na ul. Sportową w Praszce.

Naprzeciwko Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych powalone drzewo spadło uszkadzając dwa samochody osobowe.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po wykonaniu wszystkich czynności teren wraz z powalonym drzewem formalnie przekazano pracownikowi Urzędu Gminy.

sobota, 07 grudnia 2013 00:11

Powalone drzewo w Praszce

Napisał

O godz. 8:15 jednostkę OSP Praszka zadysponowano do usunięcia drzewa na ul. Sportowej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy wahadłowo kierowali ruchem oraz usuwali powalone drzewo z drogi powiatowej 1909O.

Do usunięcia drzewa z drogi wykorzystano wyciągarkę będącą na wyposażeniu samochodu. Zabezpieczone drzewo przekazano służbie drogowej reprezentującej Zarząd Dróg Powiatowych.

środa, 27 listopada 2013 23:18

Ciężarówką wjechał w osobówkę

Napisał

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w środę w miejscowości Faustianka w powiecie oleskim.

Kierowca ciężarowego dafa najechał na tył samochodu osobowego. Osobówka zakończyła podróż w przydrożnym rowie. Zgłoszenie o wypadku służby ratownicze otrzymały o godzinie 18:24.

W wyniku zderzenia trzy osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala.

Na czas działań ruch na drodze krajowej nr 42 był zablokowany.

Policja ustala dokładne przyczyny zdarzenia.

sobota, 23 listopada 2013 18:23

Nowy samochód w OSP Praszka

Napisał

21 listopada 2013 Kierowcy OSP oraz delegacja Zarzadu OSP Praszka wybrali sie na odbiór samochodu po zabudowie sprzętu oraz dokonane zostało dodatkowe szkolenie z obsługi pojazdu i urzadzeń. W godzinach południowych do ostatecznego odbioru samochodu dołączył Burmistrz Praszki z Komendantem Gminnym i Wiceprezesem OSP w Praszce. Po dokonaniu czynności i formalności strażacy udali się w drogę do strażnicy OSP w Praszce. 

Pierwsza jednostka w gminie Praszka - OSP Strojec Przywitała nowy samochód w Gminie, a Naczelnik OSP Praszka w zamian wręczył symbolicznie Formularz Wniosku o udzielenie dotacji do zakupu samochodu, gdyż teraz OSP w Strojcu planuje zakupić fabrycznie nowy lekki samochód ratowniczy.

Po dojeździe do Praszki rozległy sie syreny pożarnicze a przed strażnicą czekali witający samochód mieszkańcy Praszki.

Bardzo miłą niespodziankę zrobili druhowie z OSP w Masłowicach - którzy również przyjechali powitać nowy nabytek mieszkańców Praszki.

Strażacy podziekowali wszystkim którzy przyczynili się do zakupu samochodu. Na pierwszym miejscu mieszkańcom Praszki, dzięki którym możliwe stało sie zgromadzenie kapitału własnego, Burmistrzowi Praszki i Radzie Miejskiej za dofinansowanie, Komendzie Głównej PSP oraz Związkowi OSP RP za udzielone dotacje do zakupu samochodu.

czwartek, 31 października 2013 16:59

Pożar zabudowań w Skotnicy

Napisał

O godz. 22:15 jednostki straży pożarnej z Gminy Praszka wezwano do pożaru stodoły w miejscowości Skotnica.

Po dojechaniu jednostek na miejsce pożar rozprzestrzenił się już na znaczną część zadaszenia budynku części inwentarzowej, bezpośrednio zagrażał części mieszkalnej budynku.

Działania straży pożarnej polegały na jednoczesnym natarciu dwoma prądami wody na pożar oraz jednym prądem wody w obronie domostwa. Na miejsce zdarzenia wezwano 6 jednostek straży Pożarnej - 3 OSP KSRG (Strojec, Praszka, Kowale), Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Olesna, oraz pozostałe jednostki OSP spoza KSRG (Gana, Skotnica).

W czasie prowadzenia akcji strażacy uratowali zwierzęta domowe i inwentarz żywy z zajętego pożarem budynku.


Strona źródłowa: www.osp.praszka.pl
niedziela, 27 października 2013 14:13

Pożar w stolarni udało się szybko opanować

Napisał

W sobotę kilka minut przed północą, dyżurny oleskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie pożaru stolarni w miejscowości Malichów.

Na miejsce zadysponował 6 zastępów straży pożarnej w sile 30 strażaków.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na źródło ognia oraz przewietrzeniu i przeszukaniu pomieszczeń – relacjonuje mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Jak się później okazało, ogień powstał w magazynie materiałów gotowych i dzięki szybkiemu zauważeniu pożaru oraz dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się opanować żywioł we wczesnej jego fazie.

Straty wyniosły 2 tysiące złotych, a uratowane mienie szacuje się na 200 tysięcy złotych.

Przyczyny pożaru ustala policja.

poniedziałek, 14 października 2013 10:24

Pożar stodoły w Wierzbiu

Napisał

13 października o godz. 20:11 zawiadomiono o pożarze stodoły w miejscowości Wierzbie.

Pożar miał miejsce na obrzeżach sołectwa w przysiółku Jesionka i objął cały budynek, w którym złożone było siano. Stodoła znajdowała się przy zieleńcu z drzew w okolicy bez zabudowań.

Działania wymagały ciągłego dowożenia środka gaśniczego - wody z hydrantu w sołectwie Sołtysy.

W akcji uszestniczyły jednostki: OSP Praszka, OSP Kowale, OSP Strojec, OSP Wierzbie, JRG Olesno, Patrol Policji. 

sobota, 28 września 2013 20:37

Dwie osoby poszkodowane na DK 46 koło Dobrodzienia

Napisane przez

W sobotę po godzinie 15:00 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na DK 46 między Dobrodzieniem, a Gwoździanami.

Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano siły i środki straży pożarnej z Dobrodzienia, Główczyc i oleskiej JRG oraz zespoły pogotowia ratunkowego z Dobrodzienia i Lublińca (woj. śląskie).

Na prostym odcinku drogi kierowca Audi A3 doprowadził do zderzenia swojego pojazdu z jadącym prawidłowo w tym samym kierunku Oplem Astra. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

sobota, 28 września 2013 20:33

Pożar piwnicy w Pietraszowie

Napisane przez

W sobotę po godzinie 12:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Pietraszowie ( gm. Dobrodzień, powiat oleski ).

Ze zgłoszenia wynikało, że pożarem objęty jest dach budynku oraz jego wnętrze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej z Zawadzkiego i dokonanym rozpoznaniu ustalono, że pożarem objęta jest jedynie część piwnicy.

Strażacy podali jeden prąd wody do kotłowni. Pożar nie rozprzestrzenił się na dalsze pomieszczenia i objął jedynie kotłownię, w której spaliło się jej wyposażenie.

Działania prowadziło łącznie 6 zastępów straży pożarnej z Zawadzkiego, Dobrodzienia, Szemrowic i Olesna. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

czwartek, 26 września 2013 22:04

Pożar stodoły w Siedliskach

Napisane przez

26 września przed godziną 11:00  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Siedliskach koło Zębowic w powiecie oleskim.

Niezwłocznie na miejsce pożaru zadysponowano zastępy straży pożarnej z terenu Gminy Zębowice, zastępy z OSP Szemrowice ( gm. Dobrodzień ) i Wysoka ( gm. Olesno ) oraz z oleskiej JRG. Z chwilą przybycia na miejsce pierwszego zastępu cały budynek  był w ogniu. Spaleniu uległa drewniana stodoła, słoma i maszyny rolnicze znajdujące się wewnątrz. Przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne.

Dwóm osobom zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy na miejscu zdarzenia.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu