Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski
Powiat oleski

Powiat oleski (525)

środa, 01 maja 2013 19:21

Rozszczelnienie zbiornika paliwa

Napisane przez

01.05.2013r. Kilka minut po godzinie 12 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu zbiornika paliwa i wycieku ok. 400 litrów oleju napędowego na jezdnię z samochodu ciężarowego marki Renault w miejscowości Myślina.

Kierowca pojazdu włączając się do ruchu, zahaczył zbiornikiem o nierówność na drodze, co skutkowało uszkodzeniem baku.

Działania dwóch zastępów strażaków z Dobrodzienia i Olesna wspieranych przez przedstawicieli rejonu dróg polegały na neutralizacji powstałej plamy oleju napędowego na odcinku ok. 200m.

Patrol policja z Olesna na czas prowadzonych działań wyłączył z ruchu skrzyżowanie drogi krajowej 46 i ulicy Parkingowej.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013 15:59

Pożar magazynu w zakładzie ogrodniczym

Napisane przez

28.04.2013r. W niedzielę przed godziną 20:00 do dyżurnej stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego pełniącego funkcję magazynu przy składzie ogrodniczym.

Pożar wybuchł w Rzędowicach przy ulicy Bzionkowskiej.

Spaleniu uległa część magazynu, zgromadzony w nim sprzęt i narzędzia oraz wózek akumulacyjny.

Kwota oszacowanych strat to około 30 tyś. złotych.

Działania prowadziło łącznie 5 zastępów straży pożarnej z Dobrodzienia, Rzędowic, Szemrowic i Olesna.

Po godzinie 21:00 działania zakończono.

wtorek, 23 kwietnia 2013 09:57

Zdarzenie w Kowalach

Napisał

23.04.2013r. 50 minut po północy na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kowale doszło do wypadku drogowego.

Samochód marki Audi jadąc od strony Praszki zjechał do rowu i uderzył w przepust.

Po dojeździe trzech zastępów straży pożarnej na miejscu zdarzenia nie znaleziono żadnej osoby. Podjęto wiec działania poszukiwawcze, które trwały niespełna 2 godziny. Osób podróżujących pojazdem nie odnaleziono.

Policjanci ustalają jak doszło do zdarzenia i kto podróżował samochodem.

czwartek, 18 kwietnia 2013 22:38

Poważny pożar lasu w Liszczoku

Napisane przez

W czwartek 18 kwietnia kwadrans przed godziną 12 dyżurny oleskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu na pograniczu powiatów oleskiego i strzeleckiego w rejonie miejscowości Liszczok.

W wyniku pożaru spłonęło ponad 5 hektarów lasu w tym uprawy leśne, młodnik oraz poszycie leśne w starodrzewie.

Łącznie udział brało 11 zastępów straży, głównie z Gminy Dobrodzień wspieranych przez zastępy z Zawadzkiego, Olesna, Zębowic, Wysokiej, śmigłowiec oraz samolot Dromader i służby Nadleśnictwa Zawadzkie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działaniu w obronie zagrożonego lasu i natarciu na źródło ognia – przekazuje mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych a wartość obronionego drzewostanu na kwotę 150 tysięcy złotych – dodaje Olejnik.

sobota, 06 kwietnia 2013 11:30

Wypadek na trasie Gorzów Śl. - Kozłowice

Napisał

W piątek 5 marca około godz. 13:30 na trasie Gorzów Śląski - Kozłowice doszło do wypadku drogowego.

Na łuku drogi kierujący samochodem ciężarowym marki Scania nie zdołał wyhamować pełnego składu i uderzył w bok skręcającego w boczną drogę samochodu osobowego marki ford fiesta.

W wyniku zdarzenia jedna osoba z obrażeniami ciała została ewakuowana z pojazdu przy pomocy deski ortopedycznej i przewieziona przez ZRM do oleskiego szpitala.

Droga powiatowa na tym odcinku została zamknięta na czas prowadzonych działań.

wtorek, 26 marca 2013 13:22

Pożar kontenera gospodarczego

Napisał

W poniedziałek 25 marca około godziny 16:09 dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze kontenera gospodarczego na posesji przy ulicy Rolniczej w Praszce.

Na miejsce skierowano 3  zastępy straży pożarnej z OSP Praszka, OSP Kowale i JRG Olesno.

Działania ratowników polegały na ugaszeniu płonącego kontenera oraz na obronie znajdującego się obok budynku mieszkalnego.

czwartek, 21 lutego 2013 10:13

Pożar w stacji diagnostycznej

Napisał

W środę 20 lutego przed godziną 8 rano w Praszce doszło do pożaru samochodu w warsztacie samochodowym.

Dyżurny straży pożarnej na miejsce zadysponował 7 zastępów straży pożarnej. które po przybyciu  zabezpieczyły teren działania, a następnie podały 2 prądy gaśnicze wody.

W wyniku tego zdarzenia spaleniu lub zniszczeniu uległo wyposażenie warsztatu oraz tył remontowanego pojazdu – przekazuje asp. Jan Wyciślik Dyżurny Operacyjny Województwa z KW PSP w Opolu.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę około 40 tysięcy złotych.

W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

Sześć zastępów straży pożarnej w sile 20 strażaków uczestniczyło w działaniach przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie.

O godzinie 2:47 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku wielorodzinnym.

- Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się prawa część poddasza – mówi asp. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Po rozpoznaniu okazało się, że zarzewie ognia znajduje się nad pokojem na poddaszu. Przed przyjazdem służb ratowniczych, mieszkańcy sami podjęli ewakuacje z zagrożonego budynku.

niedziela, 17 lutego 2013 19:15

Wypadek w Bzionkowie

Napisane przez

W niedzielę 17 lutego po godzinie 14:00 na drodze wojewódzkiej 901 w Bzionkowie (gm. Dobrodzień ) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Z niewyjaśnionych przyczyn mitsubishi colt zderzyło się z toyotą avensis.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące Mitsubishi. Zespół ratownictwa medycznego z Olesna odwiózł poszkodowanych do szpitala w Opolu. Kierowca toyoty nie odniósł żadnych obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia.

Działania ratownicze prowadziły trzy zastępy straży pożarnej z Dobrodzienia, Olesna i Szemrowic, dwa zespoły ratownictwa medycznego z Dobrodzienia i Olesna oraz policja.

poniedziałek, 11 lutego 2013 21:57

Pożar w Bzinicy Nowej

Napisane przez

W poniedziałek po godzinie 6:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednorodzinnym budynku mieszkalnym przy ulicy Spółdzielczej w Bzinicy Nowej (gm. Dobrodzień).

Niezwłocznie na miejsce pożaru zadysponowano siły i środki jednostek KSRG z terenu Gminy Dobrodzień w sile trzech zastępów (2 zastępy OSP Dobrodzień, 1 zastęp OSP Szemrowice), miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z JRG PSP w Oleśnie.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu  i przeprowadzeniu rozpoznania  ustalono, że na parterze dwukondygnacyjnego budynku pali się w pomieszczeniu, w którym przebywał starszy mężczyzna. Dodatkowo na pierwszym piętrze w jednym z pokoi znajdowała się dwójka dzieci oraz osoba dorosła. Strażacy mieli utrudnioną pracę, gdyż lokator pokoju objętego pożarem zachowywał się agresywnie, używał wobec strażaków słów obraźliwych i zabronił kategorycznie prowadzenia działań.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu