Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski
Powiat oleski

Powiat oleski (491)

piątek, 07 kwietnia 2017 18:52

Dachowanie dostawczego volkswagena na dw 901 koło Dobrodzienia

Napisane przez

W piątek 7 kwietnia kilka minut po godzinie 14 do oleskich służb ratunkowych wpłyneło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojeówdzkiej numer 901 koło Dobrodzienia.

Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierujący dostawczym Vw transporter na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu i dachował.

W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana przetransportowana do szpitala w Oleśnie.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

czwartek, 06 kwietnia 2017 15:23

Mężczyzna przytrzaśnięty przez ścinane drzewo

Napisał

W czwartek 6 kwietnia, kwadrans przed godziną 12 do oleskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w związku z wycinką drzew w miejscowości Rędzina.

Wg wstępnych ustaleń, mieszkaniec powiatu oleskiego, podczas prac leśnych nie zachował należytej ostrożności i ścinane drzewo przewróciło się na niego.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Opolu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 22:14

Wypadek na wojewódzkiej 901-ce

Napisał

Jednej osobie udzielono pomocy medycznej po wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek 3 kwietnia na drodze wojewódzkiej nr 901 w Bzinicy.

Kierowca osobowego bmw, około godziny 12 w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni stracił panowanie nad pojazdem a następnie dachował poza jezdnią.

Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy poszkodowanemu a następnie przetransportował go do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 30 marca 2017 23:28

Dachowanie golfa w Wierzbiu

Napisane przez

W czwartek po godzinie 9.00 służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w miejscowości Wierzbie w Powiecie oleskim.

Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do dachowania samochodu.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zadysponowana na miejsce straż pożarna zabezpieczyła uszkodzony samochód oraz wycieki płynów eksploatacyjnych.

Dokładne przyczyny zdarzenia bada policja.

wtorek, 21 marca 2017 16:30

Areszt za podpalenie piwnicy w Praszce

Napisał

22 osoby ewakuowane, w tym 2 miesięczne dziecko - tak zakończyła się interwencja służb, której powodem był pożar budynku wielorodzinnego w Praszce. Policjanci do tej sprawy zatrzymali 37-latka podejrzanego o podpalenie. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 3,5 promila. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Do zdarzenie doszło przed południem 13 marca. Wtedy to, dyżurny praszkowskiego komisariatu został zaalarmowany o pożarze przy jednej z ulic w mieście. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz inne służby.

Z uwagi na duże zadymienie, strażacy przy użyciu drabin i hydraulicznego podnośnika ewakuowali 22 osoby, w tym 2 miesięczne dziecko. Dwie osoby w związku z doznanymi obrażeniami trafiły do szpitala. W akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola.

Po oddymieniu budynku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli typowanie potencjalnego sprawcy. Po kilku godzinach, kryminalni zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 37-letniego mieszkańca powiatu oleskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 37-latek usłyszał zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

sobota, 18 marca 2017 22:48

Pożar budynku w Gorzowie Śląskim

Napisał

W piątek 17 marca po godzinie 23 doszło do pożaru budynku jednorodzinnego przy ulicy Kluczborskiej w Gorzowie Śląskim.

Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej.

Przybyli na miejsce jako pierwsi druhowie z Gorzowa Śląskiego stwierdzili pożar poddasza w budynku. W celi lokalizacji źródła pożaru wprowadzono do wnętrza ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W wyniku zdarzenia częściowemu spaleniu uległa konstrukcja dachu oraz materiały zgromadzone na poddaszu.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej była iskra z komina.

Wstępnie straty oszacowano na kwotę 70 tysięcy złotych a uratowane mienie na 250 tysięcy złotych.

poniedziałek, 13 marca 2017 17:17

Pożar na terenie zakładu meblarskiego w Oleśnie

Napisał

W niedzielę 12 marca o godzinie 18:03 dyżurnego oleskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze magazynu na terenie zakładu meblarskiego przy ulicy Gorzowskiej w Oleśnie.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar wózka widłowego, który znajdował się w hali magazynowej (o wymiarach 10m x 12 m) oraz dwóch sztapli drewna – informuje asp. sztab. Piotr Labusga dyżurny Stanowiska Kierowania OKW w Opolu.

Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w wózku widłowym.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 50 tysięcy złotych.

W poniedziałek 13 marca o godzinie 9:33 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Fabrycznej w Praszce.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano pożar w piwnicy budynku.

Ze względu na silne zadymienie podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Ta jednak nie była możliwa klatką schodową na której panowało gęste zadymienie. Strażacy ewakuowali mieszkańców przy pomocy drabin i podnośnika strażackiego.

Z bloku ewakuowano w sumie 25 osób.

Ośmiu osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu akcji. Z podejrzeniem zatrucia wziewnego jedna osoba została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a dwie karetką.

Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej. Działania zakończono po godzinie 13.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie intalacji elektrycznej.

czwartek, 09 marca 2017 15:12

Nowe radiowozy dla oleskich policjantów

Napisał

Trzy nowe oznakowane radiowozy trafiły do policjantów z powiatu oleskiego.

Kia ceed i dwie skody yeti zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu Policji.

Skody użytkowane będą w codziennej służbie przez policjantów w Komisariatach Policji w Praszce i Dobrodzieniu, a nowy model kia ceed będzie służył oleskim funkcjonariuszom ruchu drogowego.

wtorek, 07 marca 2017 21:45

Toyotą wjechał w drzewo

Napisał

Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej po zdarzeniu drogowym, do którego doszło we wtorek około godziny 15:40 na drodze wojewódzkiej nr 901 koło Dobrodzienia.

Kierowca osobowej toyoty na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia dwóm osobom udzielono pomocy medycznej.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu