Powiat opolski
A+ R A-
Powiat opolski
Powiat opolski

Powiat opolski (2328)

W sobotę 23 września przed godziną 13 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 457 pomiędzy Nowymi Kolniami a Stobrawą.

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, doszło do zderzenia mercedesa z kią. W wyniku wypadku poszkodowane zostały trzy osoby.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 22 września 2017 18:51

Wypadek przy węźle Opole Zachód

Napisał

Jedna osoba – kobieta w ciąży – została poszkodowana w wyniku wypadku do jakiego doszło na 223 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.

Kierowca ciężarowego dafa najprawdopodobniej w trakcie włączania się do ruchu uderzył w bok osobowej skody.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 września około godziny 16:10.

Poszkodowana została kobieta w ciąży podróżująca skodą octavią.

piątek, 22 września 2017 11:56

Groźny wypadek na dk 45 w Jełowej

Napisane przez

W piątek 22 września kilka minut przed godziną 10 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 45 w miejscowości Jełowa.

Po dojeżdzie na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że w zdarzeniu udział biorą trzy pojazdy osobowy mercedes, dostawczy mercedes, oraz ciężarowy daf.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym mercedesem jadący od Kluczborka podczas wyprzedzania ciężarowego daf-a doprowadził do zderzenia z dostawczym mercedesem, następnie otarł się o ciężarowego daf-a i zakończył podróż w przydrożnym rowie.

W wyniku zdarzenia kierujący osobowym mercedesem doznał licznych obrażeń i został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Warto dodać, że po około 40 minutach od zdarzenia w dalszym ciągu na miejscu zdarzenia nie było zespołu ratownictwa medycznego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej 2x JRG1 Opole 1x OSP Łubniany 1x OSP Jełowa.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 20 września 2017 23:09

Wjechał puntem w betonową balustradę

Napisał

W środę 20 września po godzinie 17:30 na drodze z Popielowa do Karłowic doszło do wypadku drogowego.

Kierowca fiata punto najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył betonową balustradę mostku.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

Sprawę prowadzi policja.

środa, 20 września 2017 12:16

Pożar garażu w Turawie

Napisane przez

We wtorek 19 września około godziny 16.15 cztery zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru garażu w Marszałkach.

Do zdarzenia została zadysponowane zastępy z OSP Osowiec i JRG 1 Opole.

Przybyłe na miejsce jednostki szybko poradziły sobie z ogniem.

Straty powstałe w wyniku pożaru wyceniono na 15 tys. zł.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia

niedziela, 17 września 2017 14:27

Pożar w budynku jednorodzinnym

Napisał

W sobotę 16 września kilka minut przed godziną 20 do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym przy ulicy Długiej w Schodni.

W wyniku składowanego w pobliżu kominka drewna doszło do pożaru.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji, pożar szybko udało się opanować.

Strażacy jednej osobie – mieszkańcowi – udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy wraz podaniem tlenu.

Osobę przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

W działaniach udział brało siedem zastępów straży pożarnej.

sobota, 09 września 2017 19:52

Otwarcie nowej remizy w Tułowicach

Napisane przez

W sobotę 9 września na palcu przed remizą w Tułowicach odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie w użytkowanie nowego budynku OSP w Tułowicach.

W uroczystości brali udział miedzy innymi:  poseł Tomasz Kostuś, Członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogładza, wójt gminy Tułowice Andrzej Wesołowski, przedstawiciele zarządu powiatowego ZOSP RP, przedstawiciele JRG Niemodlin oraz mieszkańcy. Akt przekazania budynku w użytkowanie z rąk wójta gminy Tułowice odebrał naczelnik OSP Tułowice Michał Luty a klucze do nowego budynku odebrał prezes OSP Tułowice Mirosław Tkacz. W trakcie uroczystości, zasłużonym członkom zostały wręczone medale i odznaczenia.

Po ponad rocznej budowie strażacy wprowadzili się do nowego budynku. Stary obiekt który dotychczas służył  strażakom z Tułowic, został zaadaptowany z magazynu GS-u. Z racji funkcji jaką pełnił wcześniej wspomniany obiekt, jego remont stawał się nieopłacalny. W miejsce starego budynku który został zburzony powstała nowoczesna remiza. Nowy budynek o powierzchni 253 metrów kwadratowych posiada dwa boksy garażowe, wierzę na której znajduje się syrena alarmowa oraz suszarnia węży. W obiekcie znajduje się również magazyn na sprzęt pożarniczy, biuro, sala szkoleniowa i szatnia. Na poddaszu budynku zostało przygotowane w pełni funkcjonalne mieszkanie które, w razie potrzeby ma służyć mieszkańcom poszkodowanym w pożarze czy innej klęsce żywiołowej.

Koszt budowy nowej remizy to 995 tys. zł. Kwota w całości pochodzi z budżetu gminy Tułowice.

środa, 06 września 2017 19:24

Kolizja na 219 kilometrze autostrady a4

Napisane przez

We wtorek 5 września o godzinie 22:49 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 219 kilometrze autostrady a 4 w kierunku Wrocławia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym podczas zmiany pasa ruchu zajechał drogę kierowcy osobowego volkswagena doprowadzając do zderzenia obu pojazdów.

W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia, zostały przekazane pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Straty spowodowane zdarzeniem wstępnie oszacowano na kwotę 56 tysięcy złotych.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Niemodlin.

W środę 6 września około godziny 5:30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 46 w miejscowości Grodziec.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wiadomo że, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą najechał prawdopodobnie na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu co spowodowało przewrócenie się pojazdu na bok.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala.

W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

wtorek, 05 września 2017 17:54

Przeszukiwanie stawu - pomoc policji

Napisał

We wtorek 5 września po godzinie 12 policja zwróciła się z prośbą do strażaków o przeszukanie stawu przy ulicy Polnej w Źlinicach.

Nieopodal akwenu znaleziono ciuchy damskie.

Strażacy z JRG 2 Opole, JRG 1 Opole – Specjalistyczna Grupa Wodno Nurkowa „Opole” oraz OSP Źlinice – Boguszyce przeszukali staw oraz najbliższe sąsiedztwo.

Nikogo nie odnaleziono.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu