Powiat opolski
A+ R A-
Powiat opolski
Powiat opolski

Powiat opolski (2291)

piątek, 12 maja 2017 15:21

Wypadek ciągnika rolniczego z busem na dk 45

Napisał

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w czwartek około godziny 22 na drodze krajowej nr 45 w Bierdzanach na skrzyżowaniu z ulicą Dębową.

Kierowca ciągnika rolniczego z przyczepą nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy peugeota doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

Łącznie pojazdami podróżowało 7 osób z czego trzy zostały poszkodowane.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była zamknięta.

W środę 10 maja o godzinie 1:43 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Osowca dk 45.

Ze wstępnych ustaleń wynikało iż kierująca samochodem osobowym marki opel uderzyła w tył kombajna zbożowego, który przewrócił się na bok do przydrożnego rowu i przygniótł jego kierowce.

Niestety przybyły na miejsce lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon kierowcy kombajna.

Na tą chwilę nie wiadomo czy maszyna była prawidłowo oznakowana i oświetlona, wyjaśni to grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności wypadku.

Droga krajowa numer 45 była całkowicie zablokowana przez ponad 4 godziny następnie wrowadzono ruch wahadłowy.

Do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.

poniedziałek, 08 maja 2017 18:57

Cztery osoby poszkodowane w wypadku na obwodnicy Osowca

Napisane przez

W poniedziałek 8 maja o godzinie 16:20 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na dk 45 w miejscowości Osowiec.

Po dojeżdzie na miejsce okazało się iż doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych marki mercedes i hyundai.

W wyniku wypadku cztety osoby zostały poszkodowane i przetransportowane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.


poniedziałek, 08 maja 2017 18:18

Pożar na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi

Napisane przez

W niedzielę 7 maja tuż po 12:30 do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi.

Cztery zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru. Jak się okazało, przyczyną pożaru było zwarcie myjki wysokociśnieniowej przy płycie na lotnisku.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 15 tysięcy złotych

W piątek 28 kwietnia na terenie ośrodka Strażak w Turawie odbyła się kolejna edycja warsztatów szkoleniowych organizowanych przez opolskich strażaków.

W tym roku tematyką warsztatów były:

1. Udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych.
2. Rozpoznawanie oraz organizacja działań ratowniczych podczas zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych.
3. Działania ratownicze podczas zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych.

Podczas warsztatów, w ramach których odbyły się zajęcia teoretyczne jak i zajęcia praktyczne, zorganizowano pokaz sprzętu znajdującego się na wyposażeniu SGRChem-Eko „Opole”.

Policjanci z Ozimka i Opola zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie dyskontu na terenie Ozimka. To 37-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dziś doprowadzony zostanie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowane zostały na ponad 4,5 miliona złotych. Zatrzymany 37-latek musi się teraz liczyć z karą nawet 15 lat więzienia.

30 kwietnia w nocy, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z marketów na terenie Ozimka. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. To oni na czas akcji strażaków, zabezpieczali miejsce zdarzenia pod kątem bezpieczeństwa osób postronnych.

Po zakończeniu akcji, policjanci – z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa – przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Kiedy jedni funkcjonariusze, zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków i sporządzali dokumentację fotograficzną, inni w tym czasie typowali osoby mogące mieć związek z tym pożarem.

Już po kilku godzinach, kryminalni ustalili osobę podejrzaną o to podpalenie. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Dopiero po wytrzeźwieniu przeprowadzone zostały z nim kolejne czynności.

37-latek usłyszał już zarzut spowodowania pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Za taki czyn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

poniedziałek, 01 maja 2017 12:48

Ciężarówka przewrócona na rondzie

Napisał

W poniedziałek 1 maja o godzinie 7:50 do opolskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na rondzie w Karczowie.

Przed godziną 8 na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 46 i 94 kierowca ciężarowego dafa z naczepą na rondzie przewrócił pojazd na bok. Z naczepy wysypało się zboże.

Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Ciężarówka blokuje jeden z pasów ronda.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 30 kwietnia 2017 15:14

Dwa miliony złotych strat po pożarze marketu w Ozimku

Napisał

Na 2 miliony wyceniono straty powstałe wskutek pożaru, do jakiego doszło kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy w niedzielę 30 kwietnia.

12 zastępów straży pożarnej w szczytowym momencie uczestniczyło w działaniach ratowniczo-gaśniczych w Ozimku przy pożarze marketu Biedronka.

Strażacy oceniają akcję na trudną ze względu na występujące problemy. W trakcie działań spadło ciśnienie w sieci hydrantowej stąd mundurowi musieli posiłkować się tankowaniem wody z rzeki. Po pierwszych kilkunastu minutach działań dach obiektu zapadł się do środka oraz częściowo na zewnątrz.

- Udało się obronić zlokalizowany obok (ok. 10 m.) pasaż handlowy – przekazuje Komenda Wojewódzka PSP w Opolu.

Wstępnie straty spowodowane pożarem oszacowano na kwotę 2 milionów złotych.

Przyczyny pożaru ustali policyjne dochodzenie.

niedziela, 30 kwietnia 2017 03:54

Pożar marketu "Biedronka" w Ozimku

Napisał

W niedzielę 30 kwietnia o godzinie 00:47 do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze marketu "Biedronka" w Ozimku przy ulicy Kolejowej.

Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano pierwsze siły i środki. Po podjeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż market jest w całości objęty ogniem. Pożar był w zaawansowanej fazie, więc w trakcie działań gaśniczych, płonący dach zapadł się do środka.

Na tą chwilę przyczyny pojawienia się ognia są nieznane.

Z pożarem walczy 11 zastępów straży pożarnej.

W trakcie działań do strażaków w tym samym czasie wpłynęło zgłoszenie o dwóch pożarach. W jednym druhowie szybko poradzili sobie z sytuacją (pożar pozostawionej potrawy na gazie) a drugim był pożar budynku gospodarczego koło kościoła w Ozimku.

czwartek, 27 kwietnia 2017 18:24

Jedna osoba ranna w wypadku na A4 zabrana przez LPR

Napisał

W czwartek 27 kwietnia przed godziną 14 na 216 kilometrze autostrady A4 pomiędzy węzłami Opole Zachód i Brzeg na psie w kierunku Wrocławia doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych.

Ze wstępnych ustaleń policji wiadomo że kierowca volkswagena sharana najechał na tył poprzedzającego go bmw.

Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policję i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 23 – Hems Opole.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu