Aktualności
A+ R A-
Aktualności
czwartek, 21 marca 2019 21:54

Nowe karetki w powiecie kluczborskim

Napisane przez

Do Kluczborka dotarły trzy nowe karetki Volkswagen Crafter II z zabudową firmy Auto-Form.

Pojazdy są warte około 1,3 mln. zł. Pojazdy mają już umieszczone logo Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku. Karetki od 1 kwietnia będą służyć mieszkańcom powiatu. Tego dnia w życie wejdzie system Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Widoczne na zdjęciach trzy nowe Volkswageny Crafter II będą stacjonowały w Kluczborku i Byczynie. Czwarta karetka dla Wołczyna będzie przeniesiona z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu.

Samochody czekają na dostawę wyposażenia po rozstrzygniętym przetargu.

Zespoły ratownictwa medycznego w Kluczborku i Wołczynie będą pełniły dyżur całodobowo. Dyżur w Byczynie będzie odbywał się w godzinach od 07:00 do 19:00.

czwartek, 21 marca 2019 20:30

W Otmicach kolejne nielegalne składowisko chemikaliów

Napisane przez

Kolejne nielegalne składowisko odpadów chemicznych odkryto we wtorek 21 marca w Otmicach w gminie Izbicko.

W czwartek o 14 policjanci zgłosili strażakom znalezisko przy ulicy Kopernika w Otmicach.

Na miejsce przybyli strażacy ze Strzelec Opolskich, którzy następnie poprosili o pomoc Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Kędzierzyna-Koźla.

W budynkach po byłych kurnikach znajdują się beczki z niezidentyfikowaną substancją.

Strażacy – chemicy ustalają teraz co znajduje się w beczkach i w jakim stopniu są one uszkodzone.

Tego typu znalezisko to kolejny skład na terenie województwa opolskiego. Poprzednie składowisko odkryto pod Niemodlinem, Dąbrową oraz w powiecie brzeskim.

Sprawa jest rozwojowa.

Kierowca motocykla nie żyje – to bilans wieczornego wypadku na ulicy Jagiellońskiej (skrzyżowanie z Cybisa) w Kluczborku.

20 marca o godzinie 18:39 do kluczborskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla.

Przybyłe na miejsce zastępy Państwowej Straży Pożarnej i zespołu ratownictwa medycznego rozpoczęły walkę o życie motocyklisty. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 13 z Wrocławia. Śmigłowiec wylądował na lądowisku gminnym przy ulicy Sportowej - Stadion KKS-u.

Pomimo usilnych prób, ratownicy przegrali walkę o życie mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon.

Policjanci i prokurator będą teraz ustalać przyczyny i przebieg zdarzenia.

wtorek, 19 marca 2019 23:39

Pożar w salonie urody przy Ozimskiej w Opolu

Napisane przez

We wtorek 19 marca kilka minut przed godziną 21 dyżurny opolskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lokalu przy ulicy Ozimskiej w Opolu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi okazało się, że pożar panuje w studiu urody. Na miejscu zdarzenia pracowały 4 zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole.

Przyczyną pożaru był zapalenie się jednego z urządzeń elektrycznych.

W obiekcie nikogo nie było, nikomu nic się nie stało.

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku, do jakiego doszło we wtorek 19 marca po godzinie 6:25 nieopodal miejscowości Gola w gminie Świerczów.

Zderzenie dwóch pojazdów było tak silne, że jeden z pojazdów zakończył podróż dachując w rowie.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane a jedna trafiła do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

18 marca 2019 roku, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski wizytował Komendę Wojewódzką PSP w Opolu, gdzie w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztofa Kędryka spotkał się osobami kierującymi pracą poszczególnych komórek organizacyjnych komendy.

Kolejnym punktem wizyty Komendanta Głównego PSP była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Opolu i zapoznanie się z warunkami pełnienia służby panującymi w jednostce.

Podczas obu spotkań gen. brygadier Leszek Suski przedstawił funkcjonariuszom kilka ważnych zagadnień. Omówiony został program modernizacji PSP, ważniejsze planowane inwestycje i zakupy. Komendant Główny PSP wskazał ilość oraz jakość zakupionego sprzętu dla PSP, jak również dla OSP. Docenił i podziękował za włożoną pracę w utrzymanie sprzętu, pomieszczeń socjalnych i ogólną sprawność JRG a także zwrócił uwagę na bieżące potrzeby służby.

Po wizycie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz w JRG, Komendant Główny PSP udał się do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego na odprawę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami służb z terenu województwa opolskiego.

Źródło: KW PSP Opole

Tekst: mł. bryg. Dariusz Gieroń, zdjęcia: ogn. Łukasz Nowak.

wtorek, 19 marca 2019 11:51

Pożar samochodu pomiędzy Leśnicą i Raszową

Napisał

W poniedziałek 18 marca kwadrans przed godziną 21 do dyżurnego strzeleckiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na trasie z Raszowej w kierunku Leśnicy.

Na miejsce skierowano dwa zastępy z OSP Leśnica i jeden z OSP Raszowa oraz patrol policji.
- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na drodze powiatowej oraz podaniu piany ciężkiej na palący się pojazd, aż do całkowitego ugaszenia — informuje mł. bryg. Jarosław Larski ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
Straty oszacowano na 12 tysięcy złotych.

We wtorek 19 marca około godziny 4:30 na drodze wojewódzkiej numer 395 na trasie Strzelin - Wrocław (woj. dolnośląskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Pomiędzy Wojkowicami a Żernikami Wrocławskimi doszło do czołowego zderzenia, w którym uczestniczyły trzy pojazdy osobowe i jeleń.

Niestety w wyniku wypadku jedna osoba zginęła na miejscu, a 6 osób zostało zabranych do szpitala.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

poniedziałek, 18 marca 2019 19:18

Interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kluczborku

Napisane przez

W poniedziałek 18 marca kilkanaście minut przed godziną 17-stą na kluczborskich błoniach przy ulicy Ligonia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik23" z Opolskiej Bazy HEMS.

Maszyna przyleciała po 46-letniego mężczyznę, który doznał urazu mózgowo-czaszkowego.

Z informacji, jakie udało nam się ustalić wynika, że mężczyzna spadł ze schodów na jednej z klatek budynku wielorodzinnego przy ulicy Grunwaldzkiej.

46-latek został przetransportowany drogą powietrzną do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Na miejscu zdarzenia działają policyjni technicy, którzy ustalają dokładne przyczyny zdarzenia.

W poniedziałek 18 marca przed południem limuzyna, którą do Opola jechał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Joachim Brudziński została zatrzymana przez kluczborską drogówkę. Kierowca znacznie przekroczył prędkość.

Kierowca rządowej limuzyny został zatrzymany w Bierdzanach na DK45 przez nieoznakowany radiowóz.

W terenie zabudowanym pojazd jechał 98 km/h. Kierowca Służby Ochrony Państwa został pouczony.

Minister jechał do Opola na odprawę służb mundurowych.

Przekroczenie prędkości o 48 km/h może kosztować kierowcę mandat 300 – 400 zł oraz 8 punktów karnych.

Strona 1 z 622
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu