Aktualności
A+ R A-
Aktualności

We wtorek 16 lipca po godzinie 18 do strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie prywatnej posesji w pobliżu lasu w miejscowości Malerzowice Wielkie.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do pożaru składu agrowłókniny na plantacji truskawek.

Pożar szybko udało się opanować.

Przyczyny pożaru ustala policja.

wtorek, 16 lipca 2019 20:36

Zaginął Stanisław Koza

Napisał

Policjanci z Opola poszukują zaginionego Stanisława Kozę. Mężczyzna po raz ostatni widziany był 13 lipca 2019 roku.

Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komisariatu II Policji w Opolu pod numerem 77 422 35 63 lub 77 422 26 22 oraz z najbliższą jednostką na terenie całego kraju.

Zaginiony:

Stanisław Koza

s. Edward, Helena

ur. 8 maja 1954 r.

zam. 45-920 Opole, ul. Namysłowska 15

Rysopis: około 176 cm wzrostu, szczupła sylwetka, szare oczy, siwy wąs. Ubrany był w jasną koszulę z krótkim rękawem i kołnierzykiem, zapinaną na guziki; czarne dresowe spodnie z białymi lamówkami na bokach oraz czarne tenisówki wsuwane, wykonane z siatki.

W dniu 13 lipca 2019 roku, pomiędzy godziną 11:30 a 12:00 wyjechał z domu Opole (Borki) ul. Namysłowska 15 na niebieskim rowerze do sklepu w Dobrzeniu Wielkim. Do dnia dzisiejszego nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 35 63, 77 422 26 22, bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.

wtorek, 16 lipca 2019 20:28

Zdarzenie drogowe na Rejtana w Opolu

Napisał

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek 16 lipca 2019 roku po godzinie 14 na ulicy Rejtana w Opolu.

Wg. wstępnych ustaleń, kierująca osobową hondą wyjeżdżając na drogę przyporządkowaną wymusiła pierwszeństwo na kierowcy audi. Doszło do zderzenia obu pojazdów co w finale doprowadziło do przewrócenia się hondy na bok.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

wtorek, 16 lipca 2019 15:39

Jedna osoba poszkodowana po wypadku w Roszowicach

Napisane przez

We wtorek 16 lipca około godziny 12:30 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Wiejskiej w Roszowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący dostawczakiem uderzył w bok osobowego Fiata.

Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Poszkodowany został kierowca osobówki, który został przekazany pod opiekę przybyłego na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego.

Na czas działań służb ratunkowych ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 15 lipca 2019 21:18

Pożar mieszkania w Zdzieszowicach

Napisał

W poniedziałek 15 lipca kilka minut po godzinie 10 do dyżurnego krapkowickiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastów w Zdzieszowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pożar panuje w kuchni i rozprzestrzenia się na pozostałe pomieszczenia.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w przedłużaczu do którego podłączona była lodówka.

W wyniku pożaru do szpitala została przetransportowana kobieta w ciąży, która opuściła mieszkanie o własnych siłach.

W działaniach gaśniczych udział brały jednostki z Zakładowej Straży Pożarnej w Zdzieszowicach, JRG Krapkowice oraz OSP Żyrowa.

poniedziałek, 15 lipca 2019 18:00

Zderzenie dwóch samochodów w Wysokiej

Napisane przez

W poniedziałek 15 lipca kilka minut po godzinie 15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wysoka na skrzyżowaniu ulic Strzeleckiej i Wiejskiej.

Po dojeździe na miejsce służb ratunkowych okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych — Opla Mokka oraz Volkswagena Golfa.

W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego.

Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców.

W środę, 10.07.br., około 17.00, ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9.

Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

Po czterech godzinach, przed 21.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Ta tragiczna informacja została przez funkcjonariuszy potwierdzona. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

Dawid ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ojciec dziecka ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

Zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Źródło: policja.pl

W sobotę 13 lipca około godziny 13:10 doszło do zdarzenia drogowego na 268 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.

Na autostradzie doszło do zdarzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

W trakcie działań kierowcy jadący nitką na Katowice musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W sobotę 13 lipca około godziny 8 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o ciele człowieka pływającym w Kanale Gliwickim w Kędzierzynie-Koźlu.

Strażacy z JRG 1 Kędzierzyn-Koźle zwodowali łódź a następnie wydobyli ciało mężczyzny na brzeg.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Policjanci ustalają jak mężczyzna znalazł się w wodzie i co było przyczyną utonięcia.

Jedna osoba została poszkodowana wskutek wypadku do jakiego doszło w sobotę 13 lipca po godzinie 1 w nocy.

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Ścigów służby ratownicze otrzymały o godzinie 1:39.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że kierowca samochodu osobowego dachował poza jezdnią.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Strona 1 z 646
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu