Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (804)

poniedziałek, 15 maja 2017 16:48

Dostawczym najechał na tył osobówki

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek 15 maja przed godziną 10 na ulicy Popiełuszki w Opolu.

Kierowca samochodu dostawczego najechał na tył samochodu osobowego.

W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana.

Na czas działań prowadzonych przez służby ratownicze, kierowcy jadący ulicą Popiełuszki musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 15 maja 2017 10:59

Trzy osoby potrącone na placu Kazimierza w Opolu

Napisane przez

W niedzielę 14 maja około godziny 22 na przystanku autobusowym przy placu Jana Kazimierza w Opolu doszło do potrącenia  trzyosobowej rodziny.

24-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, wypadając z drogi potrącił trzy osoby oczekujące na autobus, na koniec uderzył  w budynek.

28-letnia kobieta, 32-letni mężczyzna oraz 9-letni chłopiec zostali odwiezieni do szpitala.

Kierujący BMW był trzeźwy. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia ustala opolska policja. 

piątek, 12 maja 2017 09:49

Śmierć na torach na Morcinka w Opolu

Napisał

W piątek 12 maja służby ratownicze zostały powiadomione o potrąceniu człowieka przez pociąg na przejeździe na ulicy Morcinka w Opolu.

Najprawdopodobniej mężczyzna chciał popełnić samobójstwo stąd doszło do wypadku. Pociąg towarowy relacji Opole – Częstochowa na przejeździe kolejowym wjechał w mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne przyczyny zdarzenia.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Podhalańskiej w Opolu.

Do pożaru doszło w poniedziałek 8 maja tuż przed godziną 22.

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną pożaru na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy Podhalańskiej w Opolu. Na klatce schodowej paliła się lodówka i wersalka co spowodowało olbrzymie zadymienie.

Z mieszkań powyżej pożaru, strażacy ewakuowali 28 osób w tym 6 dzieci.

Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej a następnie przewieziono do szpitala.

Policja ustala dokładne przyczyny pożaru.

niedziela, 07 maja 2017 20:41

FCC Opole - kolejne zmagania strażaków

Napisał

W niedzielę 7 maja na opolskim Rynku odbyła się druga część FCC – Firefighter Combat Challenge.

W sobotę przed godziną 20 zakończyła się rywalizacja indywidualna zawodników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Najlepszy czas miał Daniel Góralczyk z KM Bielsko-Biała/KM Chełm (1:33:82) przed Łukaszem Kotarskim „Jeże ze Zgierza” (1:34:0) i Rafałem Berezą z KM Bielsko-Biała/KM Chełm (1:34:15).

W niedzielę FCC Opole rozpoczęło się sztafetami. Zawodnicy przekazywali sobie pałeczkę wykonując po kolei konkurencje.

Najbardziej widowiskowym występem były zmagania drużyny opolskiej policji z opolską strażą pożarną. Początkowo policjanci objęli prowadzenie w zmaganiach. Jednak ostatecznie o włos wygrali strażacy.

Następnie do zmagań przystąpiły tandemy. Zespoły dwuosobowe w różnych konfiguracjach oraz wyjątkowo fantazyjnych nazwach zmierzyły się na torze FCC. Największy doping zebrały Panie startujące w kilku drużynach. Agnieszka, Ewelina i Joanna miały całe rzesze publiczności, głośno skandujące i pomagające startującym kobietom.

Atmosfera przyjaznej rywalizacji towarzyszyła przez oba dni zmagań na opolskim Rynku.

Organizatorem pierwszych w Opolu zawodów najtwardszych strażaków było miasto Opole oraz Komenda Miejska PSP w Opolu. Gratulujemy i czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Więcej zdjęć tutaj: https://goo.gl/Qlwk2b

niedziela, 07 maja 2017 18:45

Kolejny wypadek na Alei Witosa w Opolu

Napisał

Około godziny 13:25 na skrzyżowaniu Alei Witosa i ulicy Bielskiej w Opolu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Według wstępnych ustaleń policjantów, kierowca samochodu osobowego marki kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volvem.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę 7 maja po godzinie 8:15 na skrzyżowaniu ulicy Ozimskiej z Aleją Witosa w Opolu.

W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W wyniku zdarzenia, poszkodowane zostały dwie osoby.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 06 maja 2017 23:11

Piknik strażacki w Opolu

Napisane przez

Na opolskim rynku odbył się piknik strażacki w ramach którego, odbyły się zawody FCC Opole - Firefighter Combat Challenge.

Po raz pierwszy tego typu zmagania zorganizowano w Opolu. W startach indywidualnych wystartowało 158 zawodników. Wielu z nich startowało po raz pierwszy, choć nie brakowało również zawodników z czołówki tego sportu, którzy odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Konkurencja, z jaką musieli zmierzyć się strażacy była wymagająca dla zawodników fizycznie oraz psychicznie, niejednokrotnie kończąc bieg na granicy wyczerpania. Zawody składały się z biegu po schodach na wysokość trzeciego piętra z obciążeniem 19 kilogramów, wciągnięciu pakietu wężowego na linie na wysokość  trzeciego piętra, bicia młotem odważnika na odległości 1,5 metra, bieg slalomem, ciągnięcia linii gaśniczej oraz zbicia tarczy prądem wody, kończąc na przeciągnięciu manekina o wadze 80 kilogramów na linię mety. Najlepsi zawodnicy osiągnęli czas nieco ponad 1,5 min. Jutro druga część turnieju w którym wystartują tandemy i sztafety.

Zawody FCC były częścią pikniku strażackiego. Na opolskim rynku znajduje się wiele atrakcji, również dla najmłodszych, mogli oni spróbować swoich sił w mini FCC oraz na specjalnym torze przygotowanym przez OSP Wieruszów. Odwiedzający piniknik mogli rówież zapoznać się ze sprzętem strażackim oraz zobaczyć pokazy.

W trakcie pikniku odbyła się także uroczystość wręczenia odznaczeń dla strażaków - ochotników.

Szerszą fotorelację możecie państwo zobaczyć na naszym profilu Facebook pod adresem: 

https://www.facebook.com/pg/opolskieratownictwo/photos/?tab=album&album_id=1363597113679351

środa, 03 maja 2017 11:46

Pożar w piwnicy budynku jednorodzinnego

Napisał

O włos od tragedii zakończył się pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym przy ulicy Niepodległości w Opolu.

Do pożaru doszło we wtorek 2 maja po godzinie 17:10.

Lokator budynku próbował rozpalić piec centralnego ogrzewania przy pomocy benzyny wylanej z kanistra. Na mężczyźnie zajęło się ubranie. Na szczęście udało się mu szybko ściągnąć odzież.

Mężczyzna uległ drobnym poparzeniom, ale jego życiu nic nie zagraża.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

poniedziałek, 01 maja 2017 15:18

Druhowie ratują swoją okolicę

Napisał

Opady deszczu trwające kilka dni spowodowały znaczne podwyższenie stanu wód w okolicznych rzekach, rowach melioracyjnych jak i pojawienie się wody na polach i drogach.

Do działań ruszyli strażacy. Już ponad dwie doby trwa pompowanie wody do Małej Panwi w Opolu przy ulicy Chopina.

Strażacy z OSP Czarnowąsy czuwają przy specjalnie do tego typu działań zakupionej przez samorząd Dobrzenia Wielkiego pompie wysokiej wydajności.

Urządzenie przepompowuję wodę z zalanego rowu, pól i dróg do rzeki Małej Panwi.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu