Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (783)

sobota, 06 maja 2017 23:11

Piknik strażacki w Opolu

Napisane przez

Na opolskim rynku odbył się piknik strażacki w ramach którego, odbyły się zawody FCC Opole - Firefighter Combat Challenge.

Po raz pierwszy tego typu zmagania zorganizowano w Opolu. W startach indywidualnych wystartowało 158 zawodników. Wielu z nich startowało po raz pierwszy, choć nie brakowało również zawodników z czołówki tego sportu, którzy odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Konkurencja, z jaką musieli zmierzyć się strażacy była wymagająca dla zawodników fizycznie oraz psychicznie, niejednokrotnie kończąc bieg na granicy wyczerpania. Zawody składały się z biegu po schodach na wysokość trzeciego piętra z obciążeniem 19 kilogramów, wciągnięciu pakietu wężowego na linie na wysokość  trzeciego piętra, bicia młotem odważnika na odległości 1,5 metra, bieg slalomem, ciągnięcia linii gaśniczej oraz zbicia tarczy prądem wody, kończąc na przeciągnięciu manekina o wadze 80 kilogramów na linię mety. Najlepsi zawodnicy osiągnęli czas nieco ponad 1,5 min. Jutro druga część turnieju w którym wystartują tandemy i sztafety.

Zawody FCC były częścią pikniku strażackiego. Na opolskim rynku znajduje się wiele atrakcji, również dla najmłodszych, mogli oni spróbować swoich sił w mini FCC oraz na specjalnym torze przygotowanym przez OSP Wieruszów. Odwiedzający piniknik mogli rówież zapoznać się ze sprzętem strażackim oraz zobaczyć pokazy.

W trakcie pikniku odbyła się także uroczystość wręczenia odznaczeń dla strażaków - ochotników.

Szerszą fotorelację możecie państwo zobaczyć na naszym profilu Facebook pod adresem: 

https://www.facebook.com/pg/opolskieratownictwo/photos/?tab=album&album_id=1363597113679351

środa, 03 maja 2017 11:46

Pożar w piwnicy budynku jednorodzinnego

Napisał

O włos od tragedii zakończył się pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym przy ulicy Niepodległości w Opolu.

Do pożaru doszło we wtorek 2 maja po godzinie 17:10.

Lokator budynku próbował rozpalić piec centralnego ogrzewania przy pomocy benzyny wylanej z kanistra. Na mężczyźnie zajęło się ubranie. Na szczęście udało się mu szybko ściągnąć odzież.

Mężczyzna uległ drobnym poparzeniom, ale jego życiu nic nie zagraża.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

poniedziałek, 01 maja 2017 15:18

Druhowie ratują swoją okolicę

Napisał

Opady deszczu trwające kilka dni spowodowały znaczne podwyższenie stanu wód w okolicznych rzekach, rowach melioracyjnych jak i pojawienie się wody na polach i drogach.

Do działań ruszyli strażacy. Już ponad dwie doby trwa pompowanie wody do Małej Panwi w Opolu przy ulicy Chopina.

Strażacy z OSP Czarnowąsy czuwają przy specjalnie do tego typu działań zakupionej przez samorząd Dobrzenia Wielkiego pompie wysokiej wydajności.

Urządzenie przepompowuję wodę z zalanego rowu, pól i dróg do rzeki Małej Panwi.

Jedenaście zastępów straży pożarnej brało udział w działaniach gaśniczych, które prowadzono w środę 19 kwietnia po godzinie 13:20 na ulicy Partyzanckiej w Opolu.

Zgłoszenie o pożarze budynku magazynowo – warsztatowego przy ulicy Partyzanckiej w Opolu, wpłynęło do opolskich strażaków o godzinie 13:21.

Wewnątrz obiektu, który był zarówno magazynem jak również serwisem sprzętu agd paliło się wyposażenie oraz sprzęt.

- Wewnątrz obiektu strażacy znaleźli trzy butle z propan-butanem – mówi bryg. Leszek Koksanowicz p.o. Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu.

Pierwsze działania gaśnicze podjęli lokatorzy sąsiadującego z obiektem budynku mieszkalnego. Jeden z mieszkańców w trakcie swoich działań podtruł się gazami pożarowymi, więc na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.

- W trakcie działań jeden ze strażaków został niegroźnie ranny – trafił do szpitala na badania – dodaje bryg. Koksanowicz.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 270 tysięcy złotych a uratowane mienie na kwotę pół miliona złotych.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia z ogrzewania gazowego na propan-butan.

wtorek, 11 kwietnia 2017 14:11

Zderzenie pociągu z samochodem terenowym

Napisał

We wtorek 11 kwietnia kilkanaście minut po godzinie 12 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym przy ulicy Teligi w Opolu.

Według wstępnych ustaleń policji, keierowca samochodu terenowego zignorował znak Stop i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Opole - Gliwice. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Nikomu z osób podróżujących pociągiem nic się nie stało.

Przyczyny wypadku ustala policja

niedziela, 09 kwietnia 2017 16:27

Pożar rozdzielni w skansenie

Napisał

W niedzielę po godzinie 12 na terenie Muzeum Wsi Opolskiej doszło do pożaru rozdzielni elektrycznej. Do zdarzenia doszło podczas Jarmarku Wielkanocnego.

Pierwszą interwencję podjęli strażacy z OSP Bierkowice zabezpieczający imprezę oraz ochroniarze.

Wezwano na miejsce strażaków z JRG 2 oraz JRG 1 (samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym) oraz pogotowie energetyczne.

W całym muzeum zabrakło prądu.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektycznej.

niedziela, 09 kwietnia 2017 10:19

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w toyotę

Napisał

W sobotę 8 kwietnia po godzinie 23 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej na ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Luboszycką.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca peugeota 106 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącą toyotę yaris.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu poszukują zaginioną Oliwię Kempińską z Opola.

Funkcjonariusze ustalili, że zaginiona 18 lutego 2017 roku wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 26 25 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.


Oliwia Kempińska c. Marka Marioli

ur. 27 czerwca 1999 roku w Działdowie

zamieszkała Opole ul. Puszkina 61/2

Rysopis zaginionej: wzrost 166cm, normalnej budowy ciała, włosy długie brązowe, oczy piwne.

W dniu zaginięcia ubrana była: w czarną bluzę z kapturem, szare spodnie dresowe, zielone adidasy oraz złotą kurtkę.

W przypadku jakichkolwiek informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 26 25 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

------------------------------------AKTUALIZACJA 13.04.2017

Poszukiwania została odnaleziona.

We wtorek 28 marca około godziny 16 na skrzyżowaniu ulicy Luboszyckiej i Kępskiej w Opolu, doszło do zderzenia volkswagena golfa z nissanem micrą.

Na szczęście poza porozbijanymi samochodami, które swoją podróż zakończyły poza drogą, nikomu nic poważnego się nie stało.

Przyczyny kolizji ustala policja.

St. sierż. Łukasz Basztabin i sierż. Jarosław Janik z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zapobiegli tragedii. Kiedy kobieta puściła ramę okna, chcąc z niego skoczyć, funkcjonariusze byli już na miejscu.

Jeden z policjantów w ostatniej chwili złapał ją za ubranie i wciągnął do wnętrza budynku. To dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji 35-latka żyje.

Do zdarzenia doszło w połowie marca tego roku. Wówczas dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej. Policjantów zaalarmował świadek, który zwrócił uwagę na krzyczącą z okna kobietę.

Natychmiast pod wskazany adres pojechali funkcjonariusze SPPP w Opolu. Policjanci zauważyli tam siedzącą na parapecie IV piętra budynku kobietę.

Jeden z mundurowych zaczął z nią rozmawiać. W tym samym czasie drugi wbiegł już na górę. Kiedy kobieta próbowała skoczyć z okna, funkcjonariusz w ostatniej chwili złapał ją za ubranie i przeciągnął na bezpieczną stronę.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 35-latka trafiła pod opiekę lekarzy. To dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów kobieta żyje.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu