Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (783)

sobota, 05 stycznia 2013 14:49

Pożar mieszkania na Hubala

Napisał

W piątek tuż po godzinie 12:30 opolscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na ulicy Hubala w Opolu.
Po wejściu do środka, okazało się, że w mieszkaniu paliła się meblościanka wraz z telewizorem.
Nikomu z lokatorów mieszkania nic się nie stało.

piątek, 04 stycznia 2013 15:00

Z Odry wyłowiono ciało poszukiwanej kobiety

Napisał

W piątek rano policjanci i strażacy szukali zaginionej 83-letniej kobiety, która zaginęła na ulicy Bończyka w Opolu. Ciało zaginionej znaleziono w Odrze.

- Od czwartku od około godziny 15 policjanci poszukiwali zaginionej 83-letniej mieszkanki Opola – mówi podinsp. Maciej Milewski rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

- Kwadrans przed godziną 9, policjanci poprosili nas o przeszukanie rzeki odry od mostu Sybiraków do jazu – mówi mł.bryg. Leszek Koksanowicz rzecznik prasowy Komendanta Miejskiej PSP w Opolu.

Na wysokości oczyszczalni ścieków ale przy prawym brzegu, strażacy płynący na pontonie, natrafili na ciało kobiety. Zwłoki wydobyto na brzeg, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety.

Znalezione ciało należało do zaginionej 83-letniej mieszkanki Opola.

Z obrażeniami ciała, trafił do szpitala mężczyzna, który najprawdopodobniej chciał rzucić się pod pociąg.

Do zdarzenia doszło około godziny 10:30 na dworcu Opole Główne. Mężczyzna najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo i rzucić się pod pociąg. Na miejsce do pomocy zespołowi ratownictwa medycznego przybyli strażacy.

Mężczyzna podczas skoku uderzył w pociąg i odbił się od niego.

Z obrażeniami ciała został przewieziono do szpitala.

Policja sprawdza czy była to próba samobójstwa, czy ktoś mężczyźnie pomógł.

środa, 02 stycznia 2013 17:29

Pomoc dla sarny przybyła za późno

Napisał

Pięć minut przed godziną 15, w Nowy Rok, strażacy otrzymali zgłoszenie o tonącej sarnie w kamionce Silesia przy ulicy Kępskiej w Opolu.

Przybyli na miejsce mundurowi, zwodowali ponton i czym prędzej popłynęli do tonącego zwierzęcia.

Niestety pomimo szybkiej interwencji, zwierze zdechło. Sarna za długo przebywała w tak zimnej wodzie.

wtorek, 01 stycznia 2013 23:42

Po pożarze znaleziono domową uprawę konopi

NapisałO godzinie 16:28, 1 stycznia opolscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Spychalskiego w Opolu.

Na miejsce skierowano 5 zastępów straży pożarnej.

Szybko udało się pożar opanować. W trakcie przeszukania mieszkania po pożarze, policja znalazła domową hodowlę konopi indyjskich.

- W mieszkaniu znaleziono dwa krzaki konopi – przekazuje podinsp. Maciej Milewski Rzecznik Prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

wtorek, 01 stycznia 2013 20:31

Zwłoki na torach przy Rejtana

Napisał

W Nowy Rok po godzinie 11 w Opolu przy ulicy Rejtana – na wysokości Urzędu Skarbowego – na torach kolejowych drezyna najechała na leżące zwłoki mężczyzny.

Po ustaleniach ukazało się, że mężczyznę potrąciła już dzień wcześniej około godziny 18 przejeżdżająca tamtędy lokomotywa.

Nie znana jest tożsamość ofiary – mówi podinsp. Maciej Milewski Rzecznik Prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Nie wiadomo również co było przyczyną śmiertelnego potrącenia mężczyzny i czy nie przyczynił się do tego ktoś trzeci.Pełne ręce roboty mieli w sylwestrowy wieczór opolscy strażacy.

W godzinach wieczornych przy ulicy Koszyka w Opolu doszło do pożaru trzech altanek.

Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zabezpieczyły teren działania i podały prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się altanki – podaje bryg. Adam Sowiński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

wtorek, 01 stycznia 2013 04:02

Pożar karczmy w opolskim skansenie

Napisał

Dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej z Opola, Brzegu oraz okolicznych gmin walczyło z pożarem karczmy przy Muzeum Wsi Opolskiej przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Zgłoszenie o pożarze opolscy strażacy otrzymali o godzinie 22:16.

- Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na budynek karczmy i obronie sąsiednich obiektów muzealnych – przekazuje bryg. Adam Sowiński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

poniedziałek, 31 grudnia 2012 19:23

Ostatnia zmiana służby i emerytura

Napisał
Ostatnia zmiana służby, odbyła się dzisiaj dla dwóch funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy odbywali służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 przy Komendzie Miejskiej PSP w Opolu.

St.ogn. Robert Hrycak oraz st.kpt. Mirosław Łukomski, zostali dzisiaj uroczyście pożegnanii i tym samym od jutra są emerytami PSP. St. ogn. Hrycak służył w straży pożarnej 20 lat. st.kpt. Łukomski w straży pożarnej odsłużył 25 lat. Na uroczystej zmianie służby był Komendant Miejski PSP bryg. Paweł Kielar, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Opolu bryg. Witold Trojnar oraz dowódcy i ich zastępcy z JRG z terenu miasta Opola.

Od kapitana Łukomskiego wielu młodych strażaków czerpało wiedzę. Wielu strażaków wyprowadził na prawdziwych profesjonalistów. Swoją karierę zaczynał w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu aby później przejść do Szkoły Podoficerskiej w Opolu. To właśnie tutaj, miał okazję przekazania swojej wiedzy młodym adeptom pożarnictwa.

Po likwidacji szkoły, Łukomski rozpoczął służbę w utworzonej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Opolu. Odszedł na emeryturę jako dowódca drugiej zmiany służbowej.

Wielu strażaków wspomina go jako dobrego kolegę, świetnego specjalistę i rozważnego dowódcę.

To, że obaj strażacy byli szanowanymi funkcjonariuszami PSP świadczy duża ilość zastępów OSP i funkcjonariuszy PSP, którzy przybyli na ich pożegnanie.
Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
niedziela, 30 grudnia 2012 17:06

Autobus potrącił kobietę

Napisał

W niedzielę 30 grudnia około godziny 9:40 na ulicy Kani w Opolu doszło do potrącenia.

85 - letnia kobieta została potrącona przez autobus MZK na oznakowanym przejsciu dla pieszych.

Na miejscu zespół ratownictwa medycznego udzielił kobiecie pomocy.

Dokładne okoliczności jak doszło do zdarzenia ustalają opolscy funkcjonariusze.

Strona 56 z 56
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu