Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (804)

wtorek, 12 lutego 2013 14:35

Pijany i agresywny niedoszły samobójca

Napisał

W poniedziałek 11 lutego, około godziny 17:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu na numer 112 zadzwonił mężczyzna, który zagroził, że chce popełnić samobójstwo.

Do wieżowca przy ulicy Chabrów skierowane zostały wszystkie służby ratownicze.

- Na wezwania policjantów nikt w mieszkaniu nie odpowiadał – mówi podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Stąd podjęte zostały decyzje o wyważeniu drzwi przez strażaków.

W międzyczasie strażacy rozstawili specjalny skokochron, który pozwoliłby skoczkowi z okna przeżyć upadek.

- Policjanci po wejściu do środka zastali leżącego w łazience mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu i bardzo agresywnie się zachowywał – dodaje Dryszcz.

Mężczyzna został skuty w kajdanki i pod przymusem trafił on w ręce zespołu ratownictwa medycznego, który odtransportował go do szpitala. Po badaniach niedoszły samobójca trafił na izbę wytrzeźwień.

wtorek, 12 lutego 2013 14:33

Ćwiczenia na wieżowcu

Napisał

W ramach doskonalenia zawodowego oraz w celu zapoznania się z obiektem, opolscy strażacy przeprowadzili dzisiaj ćwiczenia na jednym z najwyższych wieżowców w Opolu przy placu Piłsudskiego.

Jak powiedział nam dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu mł.bryg. Leszek Koksanowicz, strażacy sprawili przy budynku drabinę mechaniczną aby sprawdzić jej zasięg oraz możliwości rozstawienia. Niestety 14 kondygnacyjny budynek jest wyższy od najwyższego podnośnika czy też drabiny w Opolu.

Strażacy podczas ćwiczeń zapoznali się z charakterystyką budynku, aby skuteczniej działać kiedy powstałoby zagrożenie w tym lub podobnym wieżowcu w mieście.

Ćwiczenia na tym obiekcie prowadzone będą dla wszystkich zmian służbowych.

niedziela, 10 lutego 2013 22:34

Ratowali uwięzionego gołębia

Napisał

W niedzielę przed godziną 13:00 strażacy z JRG 2 w Opolu zostali wezwani przez strażników miejskich na ul. Dambonia, gdzie na jednym z drzew uwięziony przez żyłkę został gołąb.

Ptak starając się uwolnić dodatkowo się poranił. Strażacy z użyciem drabiny weszli na drzewo, ściągnęli gołębia i przekazali go pod opiekę straży miejskiej.

Strażnicy zawieźli rannego ptaka do weterynarza.

wtorek, 05 lutego 2013 10:08

Wypadek na rondzie

Napisał

W poniedziałek tuż po godzinie 18:30 na rondzie przy placu Konstytucji 3 Maja doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych.

Kierowca fiata wjeżdżając na rondo nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy opla corsy w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu tym jedna osoba została poszkodowana. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanego do szpitala.W niedzielę około godziny 2 nad ranem służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Wróblewskiego w Opolu.

Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że samochód osobowy renault megane uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenie nie było jednak kierowcy, ani żadnego pasażera.

Policja poszukuje teraz kierowcy pojazdu i ustala przyczyny zdarzenia.Do poważnego wypadku z udziałem pieszego doszło wczoraj, 29 stycznia tuż po godzinie 19 na przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ulicą Maków.

Kierowca samochodu osobowego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił starszego mężczyznę, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Policja szuka teraz sprawcy wypadku.

środa, 30 stycznia 2013 10:51

Dwie toyoty zderzyły się na Wrocławskiej

Napisał

29 stycznia przed godziną 15 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Wrocławskiej.

Tuż obok oczyszczalni ścieków doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. Kierowca toyoty corolli najechał na tył toyoty yaris. W wyniku zderzenia obu pojazdów, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala.

Przyczyny zdarzenia ustala opolska policja.

środa, 30 stycznia 2013 10:22

Zderzenie na Sosnkowskiego

Napisał

W poniedziałek, 28 stycznia tuż po godzinie 18:30 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Rataja z Sosnkowskiego w Opolu.

Kierowca daci wymusił pierwszeństwo na kierowcy opla astry, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

Dokładne ustalenia dokonują opolscy policjanci.

poniedziałek, 28 stycznia 2013 14:04

Podczas wyprzedzania uderzył w lanosa

Napisał

Od rana bardzo trudne warunki panują na drogach Opolszczyzny. Padający śnieg powodował utrudnienia w prowadzeniu pojazdów. W poniedziałkowy poranek zarejestrowano wiele kolizji i zdarzeń drogowych.

Do jednego z takich zdarzeń doszło około godziny 7:30 na ulicy Powstańców Warszawskich pomiędzy skrzyżowaniem z Opolską i z Oleską.

Kierowca samochodu dostawczego, w trakcie wyprzedzania ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i bokiem uderzył w jadącego z naprzeciwka daewoo lanosa.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 25 stycznia 2013 16:58

Kolejny wypadek na Alei Solidarności

Napisał

Jedna osoba z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, to bilans wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej z Aleją Solidarności.

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło tuż po godzinie 11.

Kierująca audi wymusiła pierwszeństwo na kierowcy citroena doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

Kierowca citroena z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu