Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (764)

wtorek, 01 stycznia 2013 20:31

Zwłoki na torach przy Rejtana

Napisał

W Nowy Rok po godzinie 11 w Opolu przy ulicy Rejtana – na wysokości Urzędu Skarbowego – na torach kolejowych drezyna najechała na leżące zwłoki mężczyzny.

Po ustaleniach ukazało się, że mężczyznę potrąciła już dzień wcześniej około godziny 18 przejeżdżająca tamtędy lokomotywa.

Nie znana jest tożsamość ofiary – mówi podinsp. Maciej Milewski Rzecznik Prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Nie wiadomo również co było przyczyną śmiertelnego potrącenia mężczyzny i czy nie przyczynił się do tego ktoś trzeci.Pełne ręce roboty mieli w sylwestrowy wieczór opolscy strażacy.

W godzinach wieczornych przy ulicy Koszyka w Opolu doszło do pożaru trzech altanek.

Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zabezpieczyły teren działania i podały prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się altanki – podaje bryg. Adam Sowiński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

wtorek, 01 stycznia 2013 04:02

Pożar karczmy w opolskim skansenie

Napisał

Dwadzieścia dwa zastępy straży pożarnej z Opola, Brzegu oraz okolicznych gmin walczyło z pożarem karczmy przy Muzeum Wsi Opolskiej przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Zgłoszenie o pożarze opolscy strażacy otrzymali o godzinie 22:16.

- Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na budynek karczmy i obronie sąsiednich obiektów muzealnych – przekazuje bryg. Adam Sowiński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

poniedziałek, 31 grudnia 2012 19:23

Ostatnia zmiana służby i emerytura

Napisał
Ostatnia zmiana służby, odbyła się dzisiaj dla dwóch funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy odbywali służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 przy Komendzie Miejskiej PSP w Opolu.

St.ogn. Robert Hrycak oraz st.kpt. Mirosław Łukomski, zostali dzisiaj uroczyście pożegnanii i tym samym od jutra są emerytami PSP. St. ogn. Hrycak służył w straży pożarnej 20 lat. st.kpt. Łukomski w straży pożarnej odsłużył 25 lat. Na uroczystej zmianie służby był Komendant Miejski PSP bryg. Paweł Kielar, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Opolu bryg. Witold Trojnar oraz dowódcy i ich zastępcy z JRG z terenu miasta Opola.

Od kapitana Łukomskiego wielu młodych strażaków czerpało wiedzę. Wielu strażaków wyprowadził na prawdziwych profesjonalistów. Swoją karierę zaczynał w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu aby później przejść do Szkoły Podoficerskiej w Opolu. To właśnie tutaj, miał okazję przekazania swojej wiedzy młodym adeptom pożarnictwa.

Po likwidacji szkoły, Łukomski rozpoczął służbę w utworzonej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Opolu. Odszedł na emeryturę jako dowódca drugiej zmiany służbowej.

Wielu strażaków wspomina go jako dobrego kolegę, świetnego specjalistę i rozważnego dowódcę.

To, że obaj strażacy byli szanowanymi funkcjonariuszami PSP świadczy duża ilość zastępów OSP i funkcjonariuszy PSP, którzy przybyli na ich pożegnanie.
Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
niedziela, 30 grudnia 2012 17:06

Autobus potrącił kobietę

Napisał

W niedzielę 30 grudnia około godziny 9:40 na ulicy Kani w Opolu doszło do potrącenia.

85 - letnia kobieta została potrącona przez autobus MZK na oznakowanym przejsciu dla pieszych.

Na miejscu zespół ratownictwa medycznego udzielił kobiecie pomocy.

Dokładne okoliczności jak doszło do zdarzenia ustalają opolscy funkcjonariusze.

niedziela, 30 grudnia 2012 16:42

Duży pożar na miejskim wysypisku odpadów

Napisał

Do poważnego pożaru doszło w sobotę po godzinie 22:30. Strażacy otrzymali zgłoszenie o płonących śmieciach na miejskim wysypisku śmieci.

Do dużego pożaru doszło w sobotę na miejskim wysypisku śmieci przy ulicy Podmiejskiej w Opolu. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce działań, niezbędna była interwencja większych ilości pojazdów z dużą ilością wody.

- Na składowisku odpadów palą się śmieci na obszarze 20x30 metrów – przekazał asp.sztab. Piotr Labusga z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Opolu.

niedziela, 30 grudnia 2012 15:16

Pożar w przybudówce kamienicy

Napisał

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły pomieszczenie, przybudówkę przy ulicy Reymonta w Opolu. 

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 19:06. Po ugaszeniu, okazało się, że wewnątrz przybudówki znajdowała się toaleta. Paliły się tam podpalone śmieci. 

Nikomu z lokatorów pobliskiej kamienicy nic się nie stało. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców.

niedziela, 30 grudnia 2012 14:50

Pożar altanki w Opolu

Napisał

W drugi dzień świąt po godzinie 16 opolscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze altanki ogrodowej na ulicy Parkowej w Opolu. 

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. 

Niestety po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu strażaków, altana była już cała w ogniu. Po altance pozostały jedynie zgliszcza. 

Strona 55 z 55
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu