Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (778)

sobota, 16 lutego 2013 11:08

Dotkliwe pobicie na Kołłątaja w Opolu

Napisał

W piatek 15 lutego przed północą na ulicy Kołłątaja czterech mężczyzn pobiło dotkliwie 26- latka. Do pobicia doszło na przystanku autobusowym.

Przybyłe na miejsce patrole policji zastały leżącego na chodniku, 26-letniego rannego mężczyznę. Prawie natychmiast funkcjonariusze zatrzymali 4 podejrzanych mężczyzn na ulicy 1-go Maja.

- Zatrzymani mężczyźni byli w wieku 24 do 34 lat - mówi podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Cała czwórka w chwili zatrzymania była pod wpływem alkoholu.

Zatrzymani mężczyźni przetransportowani zostali na izbę wytrzeźwień.

Dzisiaj prawdopodobnie zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty - podsumowuje Dryszcz.

czwartek, 14 lutego 2013 12:50

Kolizja na Ozimskiej

Napisał

Na szczęście bez ofiar zakończyło się zdarzenie drogowe, które miało miejsce w czwartek na ulicy Ozimskiej na wysokości pływalni Akwarium.

Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną kolizji drogowej do której doszło przed południem tuż przed przejściem dla pieszych obok pływalni.

Kierowca mercedesa nie zdążył wyhamować przed przejściem dla pieszych i aby nie uderzyć pieszego na pasach odbił w prawo i uderzył w dwa zaparkowane tam samochody. Jeden z nich – skoda felicia – uderzył w budynek.

Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym.

wtorek, 12 lutego 2013 14:35

Pijany i agresywny niedoszły samobójca

Napisał

W poniedziałek 11 lutego, około godziny 17:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu na numer 112 zadzwonił mężczyzna, który zagroził, że chce popełnić samobójstwo.

Do wieżowca przy ulicy Chabrów skierowane zostały wszystkie służby ratownicze.

- Na wezwania policjantów nikt w mieszkaniu nie odpowiadał – mówi podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Stąd podjęte zostały decyzje o wyważeniu drzwi przez strażaków.

W międzyczasie strażacy rozstawili specjalny skokochron, który pozwoliłby skoczkowi z okna przeżyć upadek.

- Policjanci po wejściu do środka zastali leżącego w łazience mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu i bardzo agresywnie się zachowywał – dodaje Dryszcz.

Mężczyzna został skuty w kajdanki i pod przymusem trafił on w ręce zespołu ratownictwa medycznego, który odtransportował go do szpitala. Po badaniach niedoszły samobójca trafił na izbę wytrzeźwień.

wtorek, 12 lutego 2013 14:33

Ćwiczenia na wieżowcu

Napisał

W ramach doskonalenia zawodowego oraz w celu zapoznania się z obiektem, opolscy strażacy przeprowadzili dzisiaj ćwiczenia na jednym z najwyższych wieżowców w Opolu przy placu Piłsudskiego.

Jak powiedział nam dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu mł.bryg. Leszek Koksanowicz, strażacy sprawili przy budynku drabinę mechaniczną aby sprawdzić jej zasięg oraz możliwości rozstawienia. Niestety 14 kondygnacyjny budynek jest wyższy od najwyższego podnośnika czy też drabiny w Opolu.

Strażacy podczas ćwiczeń zapoznali się z charakterystyką budynku, aby skuteczniej działać kiedy powstałoby zagrożenie w tym lub podobnym wieżowcu w mieście.

Ćwiczenia na tym obiekcie prowadzone będą dla wszystkich zmian służbowych.

niedziela, 10 lutego 2013 22:34

Ratowali uwięzionego gołębia

Napisał

W niedzielę przed godziną 13:00 strażacy z JRG 2 w Opolu zostali wezwani przez strażników miejskich na ul. Dambonia, gdzie na jednym z drzew uwięziony przez żyłkę został gołąb.

Ptak starając się uwolnić dodatkowo się poranił. Strażacy z użyciem drabiny weszli na drzewo, ściągnęli gołębia i przekazali go pod opiekę straży miejskiej.

Strażnicy zawieźli rannego ptaka do weterynarza.

wtorek, 05 lutego 2013 10:08

Wypadek na rondzie

Napisał

W poniedziałek tuż po godzinie 18:30 na rondzie przy placu Konstytucji 3 Maja doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych.

Kierowca fiata wjeżdżając na rondo nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy opla corsy w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

W zdarzeniu tym jedna osoba została poszkodowana. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanego do szpitala.W niedzielę około godziny 2 nad ranem służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Wróblewskiego w Opolu.

Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że samochód osobowy renault megane uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenie nie było jednak kierowcy, ani żadnego pasażera.

Policja poszukuje teraz kierowcy pojazdu i ustala przyczyny zdarzenia.Do poważnego wypadku z udziałem pieszego doszło wczoraj, 29 stycznia tuż po godzinie 19 na przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ulicą Maków.

Kierowca samochodu osobowego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił starszego mężczyznę, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Policja szuka teraz sprawcy wypadku.

środa, 30 stycznia 2013 10:51

Dwie toyoty zderzyły się na Wrocławskiej

Napisał

29 stycznia przed godziną 15 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku na ulicy Wrocławskiej.

Tuż obok oczyszczalni ścieków doszło do zderzenie dwóch samochodów osobowych. Kierowca toyoty corolli najechał na tył toyoty yaris. W wyniku zderzenia obu pojazdów, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala.

Przyczyny zdarzenia ustala opolska policja.

środa, 30 stycznia 2013 10:22

Zderzenie na Sosnkowskiego

Napisał

W poniedziałek, 28 stycznia tuż po godzinie 18:30 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Rataja z Sosnkowskiego w Opolu.

Kierowca daci wymusił pierwszeństwo na kierowcy opla astry, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

Dokładne ustalenia dokonują opolscy policjanci.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu