Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (798)

środa, 03 kwietnia 2013 13:41

Targnał się na własne życie

Napisane przez

Służby ratownicze przed godziną 10 zostały powiadomiono o wiszący na moście człowieku.

Po przyjeździe służb na miejsce, okazało się, że na nowym moście na wyspie Bolko, mężczyzna powiesił się.

Na sznurówce, na której wisiał zapisał wszystkie informacje o sobie oraz swoje ostatnie życzenie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, 56-letni mężczyzna był mieszkańcem Opola. Swoje ciało przeznaczył dla studentów medycyny.

Policja pod nadzorem prokuratora bada całą sprawę.
wtorek, 02 kwietnia 2013 12:30

Pożar autobusu miejskiego w Opolu

Napisał

We wtorek 2 kwietnia chwilę przed godziną 9 kierujący autobusem MZK zjeżdżając na przystanek zauważył wydobywający się dym z pojazdu. Do zdarzenia doszło na przystanku przy ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu.

Kierowca ewakuował pasażerów z płonącego autobusu i jeszcze przed przyjazdem strażaków próbował ugasić pożar gaśnicą.

Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej z JRG 1 i JRG 2 Opole.

Wstępnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej.

piątek, 29 marca 2013 17:03

Wypadek na obwodnicy Opola

Napisał

W Wielki Piątek tuż po godzinie 14 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na ulicy Powstańców Warszawskich tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Oleską.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca osobowego forda podczas zmiany pasa ruchu uderzył w audi poczym oba pojazdy uderzyły w naczepę ciągnika siodłowego volvo, który stał na pasie do skrętu w lewo.
- W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana – mówi mł.kpt. Łukasz Olejnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.
Dokładne przyczyny zdarzenia ustala opolska policja.

środa, 27 marca 2013 14:23

Kolizja nad rondem

Napisał

W środę około godziny 8 doszło do kolizji samochodu ciężarowego z samochodem osobowym na estakadzie przy ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu.
Kierowca ciężarowej scanii chcąc zmienić pas z lewego na prawy nie zauważył jadącego prawym pasem kierowcę volkswagena golfa, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.
Na szczęście nikomu z podróżujących pojazdami nic się nie stało.

Służby ratownicze przed południem zostały wezwane do lokatorki, która dawno nie była widywana. Podejrzewano zatrucie tlenkiem węgla. Całe zdarzenie miało miejsce przy ulicy Armii Krajowej w Opolu.

Po wyważeniu drzwi okazało się, że 87-letnia kobieta nie żyje. Najprawdopodobniej została ona porażona prądem z piecyka, który znajdował się w pomieszczeniu.

Mierniki strażaków nie wykazały obecności tlenku węgla w pomieszczeniu.

czwartek, 21 marca 2013 22:13

Wbiegł wprost pod autobus

Napisał

W czwartek 21 marca chwilę po godzinie 18 doszło do potrącenia pieszego na przejściu u zbiegu ulic 1-go Maja i Kołłątaja w Opolu.

Z relacji świadków wynika, że młody mężczyzna na czerwonym świetle wbiegł wprost pod autobus miejski, po czym się od niego odbił.

Pieszy został ranny w rękę, a zespół ratownictwa medycznego odwiózł go do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 21 marca 2013 15:00

Ćwiczenia w Filharmonii

Napisał

Ostatni dzień opolscy strażacy ćwiczyli na obiekcie Filharmonii Opolskiej. Zgodnie z swoim planem ćwiczeń, muszą oni co pewien czas odbyć ćwiczenia na jednym z obiektów na terenie swojego działania.
O podobnych ćwiczeniach doskonalących pisaliśmy jakiś czas temu, kiedy to odbywały się one na wieżowcu przy placu Piłsudskiego. Później były ćwiczenia na Opolskich Centrum Logistycznym, a teraz przyszła kolej na Filharmonię Opolską.
Dowódcy jednostek starają się jak najbardziej przygotować ćwiczenia aby wyglądały one na zbliżone do warunków, które mogą panować przy prawdziwej akcji ratowniczo – gaśniczej. Dlatego zadymione zostają pomieszczenia, a manekin, który symuluje człowieka, ma wagę zbliżoną do dorosłego mężczyzny.
Wszystkie ćwiczenia mają za zadanie zapoznania się z obiektem oraz udoskonalenie i utrwalenie technik ratowniczo – gaśniczych.

wtorek, 19 marca 2013 13:37

Zakończył jazdę na barierkach

Napisał

Trudne warunki drogowe i nadmierna prędkość przyczyniły się do zdarzenia drogowego, do którego doszło około 6 rano we wtorek 19 marca.

Kierowca dostawczego mercedesa sprintera na wysokości CH Turawa Park na ulicy Powstańców Warszawskich uderzył w barierki, kończąc podróż na nich.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał kierowcę, ale nie potrzebował on hospitalizacji.

Za spowodowanie kolizji, kierowca został ukarany mandatem karnym.

czwartek, 14 marca 2013 22:13

Pożar samochodu na obwodnicy

Napisał

Spaloną komorą silnika oraz nadpalonym wnętrzem zakończył się pożar samochodu dostawczego na ulicy Powstańców Warszawskich w Opolu.

Zgłoszenie o pożarze samochodu na Obwodnicy Północnej Opola strażacy otrzymali tuż po godzinie 16:20. Na miejsce udały się trzy zastępy straży pożarnej.

Na szczęście kierowcy udało się na czas opuścić pojazd.

Przyczyny pożaru nie są znane.

Wczesnym popołudniem kierujący audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wiadukt kolejowy w okolicy skrzyżowania ulic Luboszyckiej i Chabrów.

Siła uderzenia była na tyle duża, że z samochodu odpadło jedno z tylnych kół. Utrata koła nie zatrzymała jednak kierowcy, który postanowił jechać dalej.
Kierujący niesprawnym pojazdem swoje wojaże zakończył na ul. Podhalańskiej. Zanim jednak został zatrzymany przez policję zdążył uszkodzić trzy zaparkowane samochody.
Kierowca audi miał przeszło 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu