Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (744)

poniedziałek, 27 marca 2017 15:19

Wypadek na obwodnicy Opola

Napisał

W poniedziałek 27 marca kilka minut przed godziną 14:30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Opola na wysokości Centrum Handlowego Turawa Park.

Na prostej drodze doszło do zderzenia volkswagena i audi. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 27 marca 2017 06:32

Kolizja na skrzyżowaniu Chabrów z Oleską

Napisał

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, które miało miejsce w niedzielę 26 marca około godziny 18:30 na skrzyżowaniu ulicy Chabrów z Oleską w Opolu.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia jaguara z peugeotem. Nikt nie został poszkodowany.

Przyczyny kolizji, sprawcę zdarzenia ustali sąd.

Od 6 lat był pomostem łączącym opolskich strażaków z dziennikarzami. Od piątku 24 marca powierzono bryg. Adamowi Janiukowi pełnienie obowiązków zastępcy komendanta miejskiego PSP w Opolu.

Bryg. mgr inż. Adam Janiuk rozpoczął służbę w w straży pożarnej 15 marca 1989 roku. Karierę strażacką rozpoczął w Komendzie Rejonowej w Strzelcach Opolskich w prewencji, jako dyżurny stanowiska kierowania oraz dowódca zmiany. Od 1 maja 1994 roku rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu.

W 1995 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana i objął stanowisko kierownika Samodzielnej Sekcji Informatyki i Łączności. Zarządzając sekcją wdrażał szereg nowatorskich wówczas rozwiązań tj. transmisję danych, kolejne wersje oprogramowania usprawniającego pracę stanowisk kierowania, systemy kadrowo-płacowe.

Sekcja wprowadziła selektywne wywołania stacji radiowych i selektywny system wywoływania jednostek OSP.

Od grudnia 2011 pełnił dodatkowo obowiązki oficera prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Bryg. Janiuk uczestniczył w wielu zdarzeniach, które miały miejsce na terenie województwa opolskiego od początku swojej służby.

Gratulujemy awansu i życzymy wielu sukcesów.

piątek, 24 marca 2017 23:28

Zatarta pralka przyczyną pożaru

Napisał

Zatarcie się łożysk w pralce było przyczyną pożaru do jakiego doszło w budynku mieszkalnym przy ulic Kosynierów w Opolu.

Zgłoszenie od opolskich strażaków wpłynęło w piątek 24 marca o godzinie 19:43.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar szybko udało się zlokalizować.

Strażacy przewietrzyli budynek a następnie wynieśli pralkę na zewnątrz obiektu.

czwartek, 23 marca 2017 17:43

Pożar na parkingu wielopoziomowym w centrum Opola

Napisał

W czwartek 23 marca po godzinie 11 do opolskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na parkingu wielopoziomowym w CH Solaris.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej.

W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego na 2 poziomie parkingu wielopoziomowego.

Strażakom szybko udało się uporać z żywiołem.

Z obiektu ewakuowano około 150 osób.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Wyjątkowym brakiem wyobraźni i nadmiarem alkoholu wykazał się 39-letni mężczyzna, który z niewiadomych przyczyn spadł z peronu na torowisko w Opolu – Grotowicach.

Zgłoszenie o potrąceniu przez pociąg wpłynęło do opolskich służb ratowniczych w poniedziałek kilka minut po godzinie 17.

Na miejsce oprócz straży pożarnej, policji oraz zespołu ratownictwa medycznego, zadysponowano latająca karetkę „Ratownika 23”.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

Poszkodowanemu poza zadrapaniami nic poważnego się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala opolska policja.

Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej po wypadku jaki miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Fabrycznej z Armii Krajowej w Opolu.

Do zderzenia skody z toyotą doszło w piątek 17 marca po godzinie 19:30.

Na czas działań, część skrzyżowania była zamknięta.

Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

sobota, 18 marca 2017 11:13

Kolizja na Jagiellonów w Opolu

Napisał

W piątek 17 marca kilkanaście minut po godzinie 15 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Jagiellonów w Opolu.

Kierowca volkswagena passata najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą i zjechał z drogi uderzając w słup i ogrodzenie jednej z posesji.

Kierowcy udzielono pomocy medycznej, ale nic poważnego mu się nie stało.

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia chruyslera i volkswagena polo.

W piątek 17 marca kwadrans przed godziną 10 na skrzyżowaniu Alei Solidarności i Alei Witosa, kierowca volkswagena polo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy chryslera doprowadzając do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowany został kierowca polo.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Znalezione blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 200 gramów suszu konopi indyjskich oraz sprzęt do uprawy plantacji marihuany, to efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Usłyszał on już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Funkcjonariusze CBŚP Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej ustalili, że 39-letni mieszkaniec Opola może mieć związek z przestępczością narkotykową.

Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli w jego volkswagenie ukrytą pod siedzeniem paczkę z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że to blisko 1,5 kilograma amfetaminy.

Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie mężczyzny, gdzie zabezpieczyli ponad 17000 złotych. Dodatkowo ustalili miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego, gdzie 39-latek przechowywał sprzęt do uprawy marihuany oraz ponad 200 gramów suszu roślinnego.

Na podstawie zebranych dowodów, 39-latek w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał trzy zarzuty: udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przedmiotów służących do uprawy marihuany. Za takie czyny grozi nawet do 12 lat więzienia.

Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Policjanci zajmujący się tą sprawą przewidują dalszy jej rozwój.


Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu