Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (744)

niedziela, 07 maja 2017 20:41

FCC Opole - kolejne zmagania strażaków

Napisał

W niedzielę 7 maja na opolskim Rynku odbyła się druga część FCC – Firefighter Combat Challenge.

W sobotę przed godziną 20 zakończyła się rywalizacja indywidualna zawodników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Najlepszy czas miał Daniel Góralczyk z KM Bielsko-Biała/KM Chełm (1:33:82) przed Łukaszem Kotarskim „Jeże ze Zgierza” (1:34:0) i Rafałem Berezą z KM Bielsko-Biała/KM Chełm (1:34:15).

W niedzielę FCC Opole rozpoczęło się sztafetami. Zawodnicy przekazywali sobie pałeczkę wykonując po kolei konkurencje.

Najbardziej widowiskowym występem były zmagania drużyny opolskiej policji z opolską strażą pożarną. Początkowo policjanci objęli prowadzenie w zmaganiach. Jednak ostatecznie o włos wygrali strażacy.

Następnie do zmagań przystąpiły tandemy. Zespoły dwuosobowe w różnych konfiguracjach oraz wyjątkowo fantazyjnych nazwach zmierzyły się na torze FCC. Największy doping zebrały Panie startujące w kilku drużynach. Agnieszka, Ewelina i Joanna miały całe rzesze publiczności, głośno skandujące i pomagające startującym kobietom.

Atmosfera przyjaznej rywalizacji towarzyszyła przez oba dni zmagań na opolskim Rynku.

Organizatorem pierwszych w Opolu zawodów najtwardszych strażaków było miasto Opole oraz Komenda Miejska PSP w Opolu. Gratulujemy i czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Więcej zdjęć tutaj: https://goo.gl/Qlwk2b

niedziela, 07 maja 2017 18:45

Kolejny wypadek na Alei Witosa w Opolu

Napisał

Około godziny 13:25 na skrzyżowaniu Alei Witosa i ulicy Bielskiej w Opolu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Według wstępnych ustaleń policjantów, kierowca samochodu osobowego marki kia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volvem.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę 7 maja po godzinie 8:15 na skrzyżowaniu ulicy Ozimskiej z Aleją Witosa w Opolu.

W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W wyniku zdarzenia, poszkodowane zostały dwie osoby.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 06 maja 2017 23:11

Piknik strażacki w Opolu

Napisane przez

Na opolskim rynku odbył się piknik strażacki w ramach którego, odbyły się zawody FCC Opole - Firefighter Combat Challenge.

Po raz pierwszy tego typu zmagania zorganizowano w Opolu. W startach indywidualnych wystartowało 158 zawodników. Wielu z nich startowało po raz pierwszy, choć nie brakowało również zawodników z czołówki tego sportu, którzy odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Konkurencja, z jaką musieli zmierzyć się strażacy była wymagająca dla zawodników fizycznie oraz psychicznie, niejednokrotnie kończąc bieg na granicy wyczerpania. Zawody składały się z biegu po schodach na wysokość trzeciego piętra z obciążeniem 19 kilogramów, wciągnięciu pakietu wężowego na linie na wysokość  trzeciego piętra, bicia młotem odważnika na odległości 1,5 metra, bieg slalomem, ciągnięcia linii gaśniczej oraz zbicia tarczy prądem wody, kończąc na przeciągnięciu manekina o wadze 80 kilogramów na linię mety. Najlepsi zawodnicy osiągnęli czas nieco ponad 1,5 min. Jutro druga część turnieju w którym wystartują tandemy i sztafety.

Zawody FCC były częścią pikniku strażackiego. Na opolskim rynku znajduje się wiele atrakcji, również dla najmłodszych, mogli oni spróbować swoich sił w mini FCC oraz na specjalnym torze przygotowanym przez OSP Wieruszów. Odwiedzający piniknik mogli rówież zapoznać się ze sprzętem strażackim oraz zobaczyć pokazy.

W trakcie pikniku odbyła się także uroczystość wręczenia odznaczeń dla strażaków - ochotników.

Szerszą fotorelację możecie państwo zobaczyć na naszym profilu Facebook pod adresem: 

https://www.facebook.com/pg/opolskieratownictwo/photos/?tab=album&album_id=1363597113679351

środa, 03 maja 2017 11:46

Pożar w piwnicy budynku jednorodzinnego

Napisał

O włos od tragedii zakończył się pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym przy ulicy Niepodległości w Opolu.

Do pożaru doszło we wtorek 2 maja po godzinie 17:10.

Lokator budynku próbował rozpalić piec centralnego ogrzewania przy pomocy benzyny wylanej z kanistra. Na mężczyźnie zajęło się ubranie. Na szczęście udało się mu szybko ściągnąć odzież.

Mężczyzna uległ drobnym poparzeniom, ale jego życiu nic nie zagraża.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

poniedziałek, 01 maja 2017 15:18

Druhowie ratują swoją okolicę

Napisał

Opady deszczu trwające kilka dni spowodowały znaczne podwyższenie stanu wód w okolicznych rzekach, rowach melioracyjnych jak i pojawienie się wody na polach i drogach.

Do działań ruszyli strażacy. Już ponad dwie doby trwa pompowanie wody do Małej Panwi w Opolu przy ulicy Chopina.

Strażacy z OSP Czarnowąsy czuwają przy specjalnie do tego typu działań zakupionej przez samorząd Dobrzenia Wielkiego pompie wysokiej wydajności.

Urządzenie przepompowuję wodę z zalanego rowu, pól i dróg do rzeki Małej Panwi.

Jedenaście zastępów straży pożarnej brało udział w działaniach gaśniczych, które prowadzono w środę 19 kwietnia po godzinie 13:20 na ulicy Partyzanckiej w Opolu.

Zgłoszenie o pożarze budynku magazynowo – warsztatowego przy ulicy Partyzanckiej w Opolu, wpłynęło do opolskich strażaków o godzinie 13:21.

Wewnątrz obiektu, który był zarówno magazynem jak również serwisem sprzętu agd paliło się wyposażenie oraz sprzęt.

- Wewnątrz obiektu strażacy znaleźli trzy butle z propan-butanem – mówi bryg. Leszek Koksanowicz p.o. Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu.

Pierwsze działania gaśnicze podjęli lokatorzy sąsiadującego z obiektem budynku mieszkalnego. Jeden z mieszkańców w trakcie swoich działań podtruł się gazami pożarowymi, więc na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego.

- W trakcie działań jeden ze strażaków został niegroźnie ranny – trafił do szpitala na badania – dodaje bryg. Koksanowicz.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 270 tysięcy złotych a uratowane mienie na kwotę pół miliona złotych.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia z ogrzewania gazowego na propan-butan.

wtorek, 11 kwietnia 2017 14:11

Zderzenie pociągu z samochodem terenowym

Napisał

We wtorek 11 kwietnia kilkanaście minut po godzinie 12 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym przy ulicy Teligi w Opolu.

Według wstępnych ustaleń policji, keierowca samochodu terenowego zignorował znak Stop i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Opole - Gliwice. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Nikomu z osób podróżujących pociągiem nic się nie stało.

Przyczyny wypadku ustala policja

niedziela, 09 kwietnia 2017 16:27

Pożar rozdzielni w skansenie

Napisał

W niedzielę po godzinie 12 na terenie Muzeum Wsi Opolskiej doszło do pożaru rozdzielni elektrycznej. Do zdarzenia doszło podczas Jarmarku Wielkanocnego.

Pierwszą interwencję podjęli strażacy z OSP Bierkowice zabezpieczający imprezę oraz ochroniarze.

Wezwano na miejsce strażaków z JRG 2 oraz JRG 1 (samochód ratowniczo-gaśniczy z modułem proszkowym) oraz pogotowie energetyczne.

W całym muzeum zabrakło prądu.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektycznej.

niedziela, 09 kwietnia 2017 10:19

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w toyotę

Napisał

W sobotę 8 kwietnia po godzinie 23 doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej na ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Luboszycką.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca peugeota 106 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącą toyotę yaris.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu