Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (808)

Dwóm osobom udzielono pomocy medycznej po wypadku jaki miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Fabrycznej z Armii Krajowej w Opolu.

Do zderzenia skody z toyotą doszło w piątek 17 marca po godzinie 19:30.

Na czas działań, część skrzyżowania była zamknięta.

Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

sobota, 18 marca 2017 11:13

Kolizja na Jagiellonów w Opolu

Napisał

W piątek 17 marca kilkanaście minut po godzinie 15 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Jagiellonów w Opolu.

Kierowca volkswagena passata najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą i zjechał z drogi uderzając w słup i ogrodzenie jednej z posesji.

Kierowcy udzielono pomocy medycznej, ale nic poważnego mu się nie stało.

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia chruyslera i volkswagena polo.

W piątek 17 marca kwadrans przed godziną 10 na skrzyżowaniu Alei Solidarności i Alei Witosa, kierowca volkswagena polo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy chryslera doprowadzając do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowany został kierowca polo.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Znalezione blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 200 gramów suszu konopi indyjskich oraz sprzęt do uprawy plantacji marihuany, to efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji.

Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Usłyszał on już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.Funkcjonariusze CBŚP Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej ustalili, że 39-letni mieszkaniec Opola może mieć związek z przestępczością narkotykową.

Podczas kontroli drogowej policjanci znaleźli w jego volkswagenie ukrytą pod siedzeniem paczkę z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że to blisko 1,5 kilograma amfetaminy.

Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie mężczyzny, gdzie zabezpieczyli ponad 17000 złotych. Dodatkowo ustalili miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego, gdzie 39-latek przechowywał sprzęt do uprawy marihuany oraz ponad 200 gramów suszu roślinnego.

Na podstawie zebranych dowodów, 39-latek w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał trzy zarzuty: udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przedmiotów służących do uprawy marihuany. Za takie czyny grozi nawet do 12 lat więzienia.

Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Policjanci zajmujący się tą sprawą przewidują dalszy jej rozwój.


piątek, 10 marca 2017 23:04

Pożar fiata seicento tuż przed warsztatem

Napisał

Prawie całkowitemu spaleniu uległ fiat seicento, który zapalił się tuż przed bramami warsztaty przy ulicy Prószkowskiej na skrzyżowaniu z Dworską w Opolu.

Opolska straż pożarna otrzymała zgłoszenie w piątek 10 marca tuż po godzinie 20.

Na miejsce skierowano trzy zastępy strażaków.

Po przyjeździe mundurowych na miejsce, samochód cały stał w płomieniach.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 4 tysięcy złotych.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

wtorek, 07 marca 2017 22:01

Pożar odpadów budowlanych

Napisał

We wtorek 7 marca po godzinie 15 do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze odpadów budowlanych składowanych na placu jednej z firm przy ulicy Głogowskiej w Opolu.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej.

Mundurowi w kierunku pożaru podali dwa prądy wody.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

czwartek, 02 marca 2017 07:19

Ogromne straty po środowym pożarze

Napisał

Ogromne straty odnotowano po środowym pożarze budynku magazynowo – handlowego przy ulicy Budowlanych w Opolu.

Przypomnijmy, że w środę 1 marca do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Budowlanych. Gdy przybyły na miejsce pierwsze zastępy, okazało się, że obiekt objęty w znacznej części trawiony jest już przez pożar.

Pożar był bardzo trudny do zlokalizowania, ponieważ rozwijał się w przestrzeniach między stropowych.

Po godzinie 6:30, gdzie pożar udało się opanować, nastąpiło długotrwałe dogaszanie.

Z budynku zaczęto ewakuować towar, który da się jeszcze uratować.

Ze względu na duże zniszczenia dachu budynku, najprawdopodobniej właściciel będzie musiał liczyć się z jego rozbiórką. Decyzję w tej sprawie podejmie nadzór budowlany.

Straty powstałe w wyniku pożaru, oszacowano łącznie na około 3,5 miliona złotych z czego straty w budynku to około 1,5 miliona złotych.

Przyczyny pożaru ustalają opolscy policjanci.

środa, 01 marca 2017 08:58

Pożar magazynu na Budowlanych w Opolu

Napisane przez

W środę przed godziną 5.00 jednostki straży pożarnej z Opola zostały zadysponowane do pożaru magazynu w Opolu przy ulicy Budowlanych.

Pożar wybuchł w hurtowni z narzędziami budowlanymi, ogień rozprzestrzenił się na dach oraz resztę obiektu z ostrzalni, gdzie najprawdopodobniej doszło do wybuchu pożaru.

Walka z ogniem nadal trwa, w tej chwili dysponowane są jednostki na podmianę. Z Kędzierzyna – Koźla do Opola jedzie również kontener ze sprzętem ochrony dróg oddechowych.

Przyczyny wybuchu pożaru na chwilę obecną nie są znane.

piątek, 24 lutego 2017 17:23

Dachowanie na Alei Przyjaźni

Napisał

W piątek 24 lutego około godziny 13 doszło do groźnie wyglądającej kolizji na Alei Przyjaźni w Opolu.

Kierowca osobowej toyoty stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik a następnie dachował.

Na szczęście poza stratami materialnymi nikomu nic poważnego się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

piątek, 24 lutego 2017 10:34

Firefighter Combat Challenge Opole - już w maju

Napisał

Na początku maja Opole oraz opolscy strażacy będą gościć swoich mundurowych kolegów z całej Polski oraz z zagranicy.

6 i 7 maja na opolskim Rynku odbędzie się Firefighter Combat Challenge – czyli turniej najtwardszych strażaków.

Firefighter Combat Challenge rozpoczyna się od wniesienia 19kg pakietu węży strażackich na szczyt specjalnie do zawodów wybudowanej wieży. Kolejnym etapem jest wciągnięcie pakietu wężowego o wadze 19kg na szczyt wieży a następnie zbiegnięcie na dół nie pomijając żadnego ze stopni schodów.

Kolejno zawodnik za pomocą młota musi przesunąć w poziomie na odległość 1,5 metra ciężar o wadze 72,5 kg. Następnie strażak wykonuje slalom pomiędzy pachołkami aby na końcu wziąć odcinki napełnione wodą i udać w kierunku celu, który należy prądem wody strącić.

Ostatnim punktem jest tzw. ewakuacja poszkodowanego. Zawodnik ma za zadanie zaciągnąć manekina - ważącego prawie 80 kg – tyłem na odległość 30 metrów. Całe zadanie musi zostać wykonane w czasie do 6 minut.

Konkurencje wykonuje się w tandemach oraz każdy z zawodników samemu.

- Każdy z zawodników wykonuje ćwiczenie w pełnym oprzyrządowaniu z założonym aparatem powietrznym, aby jak najlepiej oddać warunki prawdziwej akcji – mówi bryg. Leszek Koksanowicz p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Opolu.

Opolszczyznę do tej pory reprezentowali strażacy z Nysy, Opola i Prudnika.

Zawody FCC organizowane przez miasto Opole finansowane są z funduszy europejskich. Projekt w ramach euroregionu pradziad. "Bezpieczne pogranicze - współpraca jednostek ratowniczych"

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu