Opole
A+ R A-
Opole
Opole

Opole (804)

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu poszukują zaginioną Oliwię Kempińską z Opola.

Funkcjonariusze ustalili, że zaginiona 18 lutego 2017 roku wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 26 25 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.


Oliwia Kempińska c. Marka Marioli

ur. 27 czerwca 1999 roku w Działdowie

zamieszkała Opole ul. Puszkina 61/2

Rysopis zaginionej: wzrost 166cm, normalnej budowy ciała, włosy długie brązowe, oczy piwne.

W dniu zaginięcia ubrana była: w czarną bluzę z kapturem, szare spodnie dresowe, zielone adidasy oraz złotą kurtkę.

W przypadku jakichkolwiek informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 26 25 bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 lub 112 z telefonów komórkowych.

------------------------------------AKTUALIZACJA 13.04.2017

Poszukiwania została odnaleziona.

We wtorek 28 marca około godziny 16 na skrzyżowaniu ulicy Luboszyckiej i Kępskiej w Opolu, doszło do zderzenia volkswagena golfa z nissanem micrą.

Na szczęście poza porozbijanymi samochodami, które swoją podróż zakończyły poza drogą, nikomu nic poważnego się nie stało.

Przyczyny kolizji ustala policja.

St. sierż. Łukasz Basztabin i sierż. Jarosław Janik z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zapobiegli tragedii. Kiedy kobieta puściła ramę okna, chcąc z niego skoczyć, funkcjonariusze byli już na miejscu.

Jeden z policjantów w ostatniej chwili złapał ją za ubranie i wciągnął do wnętrza budynku. To dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji 35-latka żyje.

Do zdarzenia doszło w połowie marca tego roku. Wówczas dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej. Policjantów zaalarmował świadek, który zwrócił uwagę na krzyczącą z okna kobietę.

Natychmiast pod wskazany adres pojechali funkcjonariusze SPPP w Opolu. Policjanci zauważyli tam siedzącą na parapecie IV piętra budynku kobietę.

Jeden z mundurowych zaczął z nią rozmawiać. W tym samym czasie drugi wbiegł już na górę. Kiedy kobieta próbowała skoczyć z okna, funkcjonariusz w ostatniej chwili złapał ją za ubranie i przeciągnął na bezpieczną stronę.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 35-latka trafiła pod opiekę lekarzy. To dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów kobieta żyje.

W poniedziałek 27 marca około godziny 17:50 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego i motocykla na skrzyżowaniu ulicy Bierkowickiej z obwodnicą północną Opola.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierujący motorowerem jadący ulicą Powstańców Warszawskich uderzył w wyjeżdżającego z ulicy Bierkowickiej mercedesa vito, który to nie ustąpił pierwszeństwa jednośladowi.

Motorowerzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

poniedziałek, 27 marca 2017 15:19

Wypadek na obwodnicy Opola

Napisał

W poniedziałek 27 marca kilka minut przed godziną 14:30 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Opola na wysokości Centrum Handlowego Turawa Park.

Na prostej drodze doszło do zderzenia volkswagena i audi. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 27 marca 2017 06:32

Kolizja na skrzyżowaniu Chabrów z Oleską

Napisał

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, które miało miejsce w niedzielę 26 marca około godziny 18:30 na skrzyżowaniu ulicy Chabrów z Oleską w Opolu.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia jaguara z peugeotem. Nikt nie został poszkodowany.

Przyczyny kolizji, sprawcę zdarzenia ustali sąd.

Od 6 lat był pomostem łączącym opolskich strażaków z dziennikarzami. Od piątku 24 marca powierzono bryg. Adamowi Janiukowi pełnienie obowiązków zastępcy komendanta miejskiego PSP w Opolu.

Bryg. mgr inż. Adam Janiuk rozpoczął służbę w w straży pożarnej 15 marca 1989 roku. Karierę strażacką rozpoczął w Komendzie Rejonowej w Strzelcach Opolskich w prewencji, jako dyżurny stanowiska kierowania oraz dowódca zmiany. Od 1 maja 1994 roku rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu.

W 1995 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana i objął stanowisko kierownika Samodzielnej Sekcji Informatyki i Łączności. Zarządzając sekcją wdrażał szereg nowatorskich wówczas rozwiązań tj. transmisję danych, kolejne wersje oprogramowania usprawniającego pracę stanowisk kierowania, systemy kadrowo-płacowe.

Sekcja wprowadziła selektywne wywołania stacji radiowych i selektywny system wywoływania jednostek OSP.

Od grudnia 2011 pełnił dodatkowo obowiązki oficera prasowego Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu.

Bryg. Janiuk uczestniczył w wielu zdarzeniach, które miały miejsce na terenie województwa opolskiego od początku swojej służby.

Gratulujemy awansu i życzymy wielu sukcesów.

piątek, 24 marca 2017 23:28

Zatarta pralka przyczyną pożaru

Napisał

Zatarcie się łożysk w pralce było przyczyną pożaru do jakiego doszło w budynku mieszkalnym przy ulic Kosynierów w Opolu.

Zgłoszenie od opolskich strażaków wpłynęło w piątek 24 marca o godzinie 19:43.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Pożar szybko udało się zlokalizować.

Strażacy przewietrzyli budynek a następnie wynieśli pralkę na zewnątrz obiektu.

czwartek, 23 marca 2017 17:43

Pożar na parkingu wielopoziomowym w centrum Opola

Napisał

W czwartek 23 marca po godzinie 11 do opolskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu na parkingu wielopoziomowym w CH Solaris.

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej.

W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego na 2 poziomie parkingu wielopoziomowego.

Strażakom szybko udało się uporać z żywiołem.

Z obiektu ewakuowano około 150 osób.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Wyjątkowym brakiem wyobraźni i nadmiarem alkoholu wykazał się 39-letni mężczyzna, który z niewiadomych przyczyn spadł z peronu na torowisko w Opolu – Grotowicach.

Zgłoszenie o potrąceniu przez pociąg wpłynęło do opolskich służb ratowniczych w poniedziałek kilka minut po godzinie 17.

Na miejsce oprócz straży pożarnej, policji oraz zespołu ratownictwa medycznego, zadysponowano latająca karetkę „Ratownika 23”.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

Poszkodowanemu poza zadrapaniami nic poważnego się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala opolska policja.

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu