Kraj
A+ R A-
Kraj
Kraj

Kraj (99)

Znak_PRM

Wczorajszy dzień zgodnie z tradycją upłynął wszystkim na robieniu żartów. My również zamieściliśmy informację, która nie była prawdziwa. Nasz tekst dotyczący ratownictwa medycznego i zmiany jego funkcjonowania był tylko prima aprilisowym żartem. Tych, których przyprawiliśmy o mocniejsze bicie serca przepraszamy. Cieszymy się również, że udało nam się wywołać tak burzliwą dyskusję na ten temat.

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało do wiadomości, że rozpoczęło pracę nad zmianą ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Zmiana przede wszystkim ma za zadanie przekształcenie ratownictwa medycznego w służbę mundurową podlegającą pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W związku z tym ma zmienić się również sposób rozliczania ratownictwa medycznego. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zmiana ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym nie będzie dotyczyła wszystkich jej elementów.

sindbadDzisiaj nad ranem, około godziny 3:00, nieopodal zjazdu do miasta Hainichen miało miejsce tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe. Jak informuje serwis tvn24.pl jadący w kierunku Chemnitz autobus wpadł w poślizg i tyłem uderzył w filar wiaduktu.

Na miejscu zginął 61-letni pasażer autobusu marki setra. W wyniku tego zdarzenia ranne zostało 7 innych osób, które po opatrzeniu drobnych ran zostały wypuszczone ze szpitala.

czwartek, 05 stycznia 2012 17:29

Zawyły syreny w ramach akcji protestacyjnej

Napisał
img_7794Punktualnie o 12 zawyły syreny na samochodach służb mundurowych województwa opolskiego. Służby mundurowe rozpoczęły tym samym kolejny krok akcji protestacyjnej w związku z planowaną podwyżką jedynie dla policjantów i żołnierzy.
Wcześniej wszystkie służby oflagowały się i oznaczyły swoje siedziby.

Postulat jest jeden i zasadniczy, nie dzielić służb mundurowych przy podwyżkach w 2012 roku – mówi Czesław Tuła Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.
sobota, 24 grudnia 2011 13:43

Wszystkiego najlepszego

Napisał

swieta2011

Niech w Święta Bożego Narodzenia przy Waszym stole panuje zgoda i miłość, a poczucie rodzinnego ciepła i jedności będzie mocnym fundamentem, dodającym sił i odwagi podczas podejmowania najważniejszych życiowych decyzji.

Redakcja O!Polskiego Ratownictwa

czwartek, 13 października 2011 16:24

Ratownictwo medyczne dzisiaj ma swoje święto

Napisał

SAM_3129Pierwsza uroczystość odbyła się w 2006 roku w Wyszkowie w województwie mazowieckim z okazji jubileuszu 50 lecia wyszkowskiego pogotowia ratunkowego. Mowa tutaj o Dniu Ratownictwa Medycznego.

Dzień ten został zapisany w Ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 roku.

Patronem ratowników jest bł. GĂ©rard Tonque, który był założycielem zakonu szpitalików.

wtorek, 20 września 2011 17:16

Sukces opolskich ratowników

Napisał

dscf4830_article[1]Blisko 50 zespół ratownictwa medycznego z Polski, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Serbii i Słowacji uczestniczyło w X Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznych organizowanych w dniach 15 -18 wrze?nia 2011 r. w Rytrze w powiecie sądeckim. W zawodach brało udział blisko pół tysiąca lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek w charakterze zawodników, sędziów i pozorantów.

Dla uczestników Mistrzostw ? zawodowych zespołów ratownictwa medycznego przygotowano kilkanaście zadań, w tym symulacje różnorodnych sytuacji zagrożeń zdrowia i życia z udziałem pozorantów, zadania sprawnościowe i techniczne. Ich scenariusze pozostawały zbliżone do codziennych zdarzeń w ratownictwie medycznym.

JXIII Zawody Krajowe OSP Konin 2-4_09_2011 - 3ednostki OSP z naszego województwa medalistami Mistrzostw Polski. Aż cztery drużyny z województwa Opolskiego: kobiece z OSP Żelazna i OSP Sławice (obie gmina Dąbrowa) oraz męskie z Żelaznej (gmina Dąbrowa) i Raszowej (gmina Leśnica) wzięły udział 2 września w sobotę w Koninie w XIII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Mistrzostwa odbywają się co cztery lata i wieńczą wieloetapowe kwalifikacje, do których w całym kraju przystępuje ponad 18 tysięcy drużyn OSP. W finałowych zawodach uczestniczyli mistrzowie i mistrzynie 16 województw oraz medaliści poprzednich Mistrzostw, które odbyły się w 2007 roku w Płocku.

wtorek, 26 lipca 2011 22:21

Ruszamy na nowym skrypcie z nową szatą

Napisał

Równo w 63 miesiące od powstania O!Polskiego Ratownictwa - www.ratownictwo.opole.pl wprowadzamy się na nowy serwer z nowym skryptem z nową szatą graficzną i nieco zmienionym układem.

Staraliśmy się opracować najdogodniejszą opcję dla wszystkich. Przez kilkadziesiąt następnych dni będziemy starali się dopracowywać wspólnie z Wami nowy layout graficzny witryny.

Oddamy do Waszych rąk nowe opcje i całkiem nowe pozycje na stronie. Czekamy na Wasze opinie i sugestie.

wtorek, 12 lipca 2011 20:24

Tragedia opolskiej rodziny, dwie osoby nie żyją

Napisane przez
11.07.2011 przed godziną 7:00 na drodze krajowej numer 3 na wysokości miejscowości Grabik(powiat polkowicki) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

piątek, 24 czerwca 2011 22:47

XXVIII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym

Napisał
21 i 22 czerwca w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym z udziałem reprezentacji wszystkich województw oraz reprezentacji 4 polskich szkół pożarniczych.
Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu