Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku
A+ R A-

Powołanie z-cy komendanta powiatowego PSP w Kluczborku Wyróżniony

Napisane przez 
Foto: mł. ogn. Łukasz Nowak Foto: mł. ogn. Łukasz Nowak

Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Marek Kucharski w dniu 24 października 2017 roku powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku kpt. Mariusza Stępnia.

45-cio letni kapitan Mariusz Stępień swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął jako młody chłopak w Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie.

Kolejny etap rozpoczął w 1995 roku podejmując staż w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Kluczborku.

W 1998 roku został mianowany na stanowisko ratownika, w kolejnych etapach pracy zawodowej przechodził przez szczeble jako: starszy ratownik, ratownik specjalista, dyżurny stanowiska kierowania, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany i dowódca zmiany.

Kolejnym etapem w życiu było rozpoczęcie nauki w Centralnej Szkole Państwowej Strazy Pożarnej w Częstochowie w roku 2003, którą ukończył dwa lata póżniej uzyskując stopień młodszego aspiranta.

W roku 2012 po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na wydziale Inżyniernii Bezpieczeństwa Pożarowego otrzymał pierwszy stopień oficerski.

Następne podnoszenie swoich umiejętności kontynuował w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu w kierunku Zarządzanie Kryzysowe oraz Pomoc Humanitarna w tej o to szkole w roku 2015 uzyskał tytuł magistra.

W kolejnym roku, na tej samej uczelni ukończył studia podyplomowe na kierunku Administracja Publiczna.

Redakcja O!Polskiego Ratownictwa życzy kpt. Mariuszowi Stępniowi samych sukcesów i spokojnej służby.

Czytany 1425 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu