Wojewódzkie Obchody Święta Policji
A+ R A-

Wojewódzkie Obchody Święta Policji Wyróżniony

Napisał 

W czwartek punktualnie w południe rozpoczęły się uroczystości Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w Katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Początkowo zakładano, że o 12:45 nastąpi przemarsz pocztów flagowych oraz wszystkich zaproszonych na plac Wolności przed pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, ale ostatecznie zrezygnowano z tego punktu. Przemarsz odbył się z Katedry do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Zbiórkę w sali Urzędu Wojewódzkiego rozpoczął insp. Jarosław Kaleta Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, który to przypomniał zgromadzonym, że od czasów obecnie funkcjonującej policji, życie oddało dla służby ponad 100 policjantów.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta wraz z Zastępcą Komendanta Głównego Policji insp. Heleną Michalak wręczył akty mianowania na wyższe stopnie służbowe 36 funkcjonariuszom z województwa opolskiego.

Wszystkim policjantom życzymy wszystkiego co najlepsze z okazji Waszego święta oraz zdrowia i pomyślności dla Was i Waszych rodzin.

Czytany 1604 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu