Strażacy mieli pełne ręce roboty po środowej burzy
A+ R A-

Strażacy mieli pełne ręce roboty po środowej burzy Wyróżniony

Napisał 

W nocy z wtorku 7 lipca na środę 8 lipca nad Opolszczyzną i południowo – zachodnią częścią Polski przeszedł silny front burzowy wraz z silnym wiatrem.

W związku z burzą strażacy mieli pełne ręce roboty. Na terenie województwa opolskiego odnotowano 75 interwencji. Najwięcej pracy było w powiecie głubczyckim – 22 zdarzenia, nyskim – 17 zdarzeń i kędzierzyńsko-kozielskim – 15 zdarzeń. Najmniej interwencji odnotowano w powiecie oleskim (2), opolskim, brzeskim i strzeleckim (po 3 zdarzenia).

Strażacy w większości przypadków interweniowali przy przewróconych drzewach, zatarasowanych konarami drogach czy też zerwanych liniach energetycznych w związku z przewróconymi drzewami.

W Chróścinie w powiecie nyskim doszło do pożaru stodoły w wyniku wyładowania atmosferycznego – straty to 2 tysiące złotych. Na dom jednorodzinny w Jarnołtówku oparło się drzewo. Nikt nie został w tym zdarzeniu poszkodowany. W Jasionie w powiecie krapkowickim, przewrócone drzewo tarasowało tory. Trzy pojazdy zostały uszkodzone w wyniku złamania się konaru drzewa w Kędzierzynie-Koźlu.

W Jarnołtówku, Kozłówce (pow. głubczycki) i Zawadzkiem (pow.strzelecki) doszło do uszkodzenia linii energetycznych.

Większość działań już zakończono.

Czytany 1877 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu