Policjanci podsumowali tegoroczne wakacje
A+ R A-

Policjanci podsumowali tegoroczne wakacje Wyróżniony

Napisał 
Foto: KWP Opole Foto: KWP Opole

Kończą się wakacje. Policjanci podsumowali cały czas letniego wypoczynku.

W 109 wypadkach drogowych zginęło 6 osób, a 128 odniosło obrażenia. W ubiegłym roku podczas wakacji w 160 wypadkach 24 osoby straciły życie.

W roku 2013 na naszych drogach funkcjonariusze zatrzymali ponad 1 400 nietrzeźwych w tym roku niemal 900. Na uwagę zasługuje fakt, że znacząco wzrosła liczba kontroli stanu trzeźwości kierowców. Od początku roku policjanci sprawdzili stan ponad 360 000 kierowców. To o 1/3 więcej niż w roku ubiegłym – przekazuje Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policjanci dbali również o bezpieczeństwo na wodzie. Funkcjonariusze prowadzili szeroko zakrojoną akcję prewencyjno-informacyjną oraz wystosowywali wiele apeli. Podczas wakacji na Opolszczyźnie utonęły 3 osoby. W 2013 roku utonęło 9 osób.

Odnotowaliśmy 58 czynów karalnych popełnionych przez osoby, nieletnie w tym kradzież - 26 (mówimy tu głównie o drobnych kradzieżach np. sklepowych czy tych spowodowanych nieostrożnością właścicieli) i 10 przypadków posiadania środków odurzających.

Policjanci na Opolszczyźnie przygotowują się również do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. By zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły opolska policja wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w dniach 1-5 września br., prowadzić będzie wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” w rejonach szkół i przedszkoli.

Czytany 2782 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu