Pijany kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę
A+ R A-

Pijany kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę Wyróżniony

Napisane przez 
Foto: Policja Foto: Policja

Dzięki policyjnej kontroli autokaru, uczniowie ze szkoły podstawowej w Strzelcach Opolskich bezpiecznie pojechali na wycieczkę.

Mogłoby stać się inaczej, gdyby nie organizatorzy, którzy o tę kontrolę poprosili. Jak się bowiem okazało, na miejsce kontroli autokarów przyjechał autobus, którego kierowca był pod wpływem alkoholu.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących zachęcają do zgłaszania kontroli autokarów. Wakacje coraz bliżej, a co za tym idzie rozpoczął się okres wycieczek i weekendowych wyjazdów. Policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących sprawdzają stan techniczny pojazdów, ważność dokumentów oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci ruchu drogowego przedwczoraj rano - na prośbę organizatora - w wyznaczonym punkcie kontroli autokarów mieli sprawdzić stan techniczny autobusu marki MAN oraz trzeźwość kierowcy przed wyjazdem na zorganizowaną 3-dniową wycieczkę do Krakowa.

Autokarem tym miało podróżować 60 osób, w tym większość dzieci.

Kontrola wykazała, że pojazd był sprawny technicznie. Natomiast jak się okazało, 44-letni kierowca, który miał wyruszyć w ponad 160 km trasę był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko pół promila w organizmie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Natomiast dzieci pojechały na wycieczkę - wprawdzie z opóźnieniem - ale za to bezpiecznie, bo już z trzeźwym kierowcą.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu gliwickiego za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Teraz może mu grozić kara aresztu, wysoka grzywny oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obejmować powinien pojazd, którym sprawca dopuścił się popełnienia wykroczenia.

Czytany 1056 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu