Przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach
A+ R A-

Przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach Wyróżniony

Napisane przez 
Fot: KP PSP Krapkowice Fot: KP PSP Krapkowice

25 stycznia 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach odbyła się uroczystość związana ze zdaniem i powierzeniem obowiązków Komendanta Powiatowego PSP. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Opolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Krzysztofowi Kędrykowi. Następnie zgodnie z ceremoniałem pożarniczym nastąpiło zdanie obowiązków służbowych przez st. kpt. Leszka Staniocha, dotychczasowego Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach i jednocześnie powierzenie ich bryg. Krzysztofowi Kuńcowi.

W uroczystości uczestniczyli między innymi: Maciej Sonik – Starosta Krapkowicki, Sabina Gorzkulla – Wicestarosta Krapkowicki, Andrzej Kasiura – Burmistrz Krapkowic, Sybilla Zimerman - Burmistrz Zdzieszowic, Marek Pietruszka – Wójt Gminy Strzeleczki, mł. insp. Przemysław Ilnicki - Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach, komendanci powiatowi PSP z województwa opolskiego wraz z Komendantem Miejskim PSP w Opolu, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i zakładów pracy oraz kadra komendy. Ze strony zaproszonych gości padło wiele ciepłych słów, wyrazów uznania dla komendanta za wieloletnią służbę, a także życzeń zasłużonego odpoczynku.

Żegnający się za służbą st. kpt. Leszek Stanioch w 1987 r. ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. W tym samym roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Wieluniu na stanowisku instruktora. W roku 1989, po przeniesieniu służbowym, służył w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej ZCH Kędzierzyn-Koźle na stanowisku d-cy plutonu. Z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach związał się w 2001 r. Pełnił w niej kolejno służbę na następujących stanowiskach: starszy ratownik, dowódca zastępu, dowódca sekcji, dowódca zmiany, p. o Komendanta Powiatowego PSP, a w 2016 r. został powołany na stanowisko Komendanta powiatowego PSP. Podczas wieloletniej służby wielokrotnie był odznaczany, m.in. Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej".

Źródło: KP PSP Krapkowice

Czytany 640 razy

Media

Ratownictwo
Pogoda Opole z serwisu