Wyświetlenie artykułów z etykietą: policja
A+ R A-

We wtorek 16 lipca po godzinie 18 do strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie prywatnej posesji w pobliżu lasu w miejscowości Malerzowice Wielkie.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do pożaru składu agrowłókniny na plantacji truskawek.

Pożar szybko udało się opanować.

Przyczyny pożaru ustala policja.

Opublikowano w Powiat nyski

Policjanci z Opola poszukują zaginionego Stanisława Kozę. Mężczyzna po raz ostatni widziany był 13 lipca 2019 roku.

Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komisariatu II Policji w Opolu pod numerem 77 422 35 63 lub 77 422 26 22 oraz z najbliższą jednostką na terenie całego kraju.

Zaginiony:

Stanisław Koza

s. Edward, Helena

ur. 8 maja 1954 r.

zam. 45-920 Opole, ul. Namysłowska 15

Rysopis: około 176 cm wzrostu, szczupła sylwetka, szare oczy, siwy wąs. Ubrany był w jasną koszulę z krótkim rękawem i kołnierzykiem, zapinaną na guziki; czarne dresowe spodnie z białymi lamówkami na bokach oraz czarne tenisówki wsuwane, wykonane z siatki.

W dniu 13 lipca 2019 roku, pomiędzy godziną 11:30 a 12:00 wyjechał z domu Opole (Borki) ul. Namysłowska 15 na niebieskim rowerze do sklepu w Dobrzeniu Wielkim. Do dnia dzisiejszego nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu tel. 77 422 35 63, 77 422 26 22, bądź najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.

Opublikowano w Opole

Kolizją zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło we wtorek 16 lipca 2019 roku po godzinie 14 na ulicy Rejtana w Opolu.

Wg. wstępnych ustaleń, kierująca osobową hondą wyjeżdżając na drogę przyporządkowaną wymusiła pierwszeństwo na kierowcy audi. Doszło do zderzenia obu pojazdów co w finale doprowadziło do przewrócenia się hondy na bok.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Opublikowano w Opole

We wtorek 16 lipca około godziny 12:30 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Wiejskiej w Roszowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący dostawczakiem uderzył w bok osobowego Fiata.

Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Poszkodowany został kierowca osobówki, który został przekazany pod opiekę przybyłego na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego.

Na czas działań służb ratunkowych ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W poniedziałek 15 lipca kilka minut po godzinie 10 do dyżurnego krapkowickiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastów w Zdzieszowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pożar panuje w kuchni i rozprzestrzenia się na pozostałe pomieszczenia.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w przedłużaczu do którego podłączona była lodówka.

W wyniku pożaru do szpitala została przetransportowana kobieta w ciąży, która opuściła mieszkanie o własnych siłach.

W działaniach gaśniczych udział brały jednostki z Zakładowej Straży Pożarnej w Zdzieszowicach, JRG Krapkowice oraz OSP Żyrowa.

Opublikowano w Powiat krapkowicki

W środę, 10.07.br., około 17.00, ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9.

Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

Po czterech godzinach, przed 21.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Ta tragiczna informacja została przez funkcjonariuszy potwierdzona. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

Dawid ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ojciec dziecka ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

Zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Źródło: policja.pl

Opublikowano w Kraj

W sobotę 13 lipca około godziny 13:10 doszło do zdarzenia drogowego na 268 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.

Na autostradzie doszło do zdarzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.

Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

W trakcie działań kierowcy jadący nitką na Katowice musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Opublikowano w Powiat strzelecki

W sobotę 13 lipca około godziny 8 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o ciele człowieka pływającym w Kanale Gliwickim w Kędzierzynie-Koźlu.

Strażacy z JRG 1 Kędzierzyn-Koźle zwodowali łódź a następnie wydobyli ciało mężczyzny na brzeg.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Policjanci ustalają jak mężczyzna znalazł się w wodzie i co było przyczyną utonięcia.

Prawie 3 promile alkoholu we krwi miał kierowca samochodu osobowego, który został zatrzymany przez policjanta po służbie. To nie koniec przewinień pijanego kierowcy.

W czwartek 11 lipca około godziny 16 policjant wracający ze służby na drodze Boroszów - Jamy zauważył, że kierowca daewoo espero wykonuje dziwne manewry.

Policjant wyprzedził samochód i zajechał mu drogę.

Po zatrzymaniu pojazdu wyciągnął kluczyki ze stacji kierującemu deawoo.

Okazało się, że 54-latek jest kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało aż 3 promile alkoholu we krwi. 

W dodatku kierujący nie posiadał prawa jazdy i miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Auto nie posiadało natomiast obowiazkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnego przeglądu.

Kierowcy grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna.

Opublikowano w Powiat oleski

Do kolejnego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w czwartek 11 lipca po południu (około godziny 17:30) w Charbielinie.

Wg. wstępnych ustaleń, kierowca samochodowego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście.

Obrażeń ciała doznał kierowca motocykla.

W wyniku koziołkowania motocykla po wywrotce, poszkodowany został również pieszy.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Opublikowano w Powiat nyski
Strona 1 z 369