Wyświetlenie artykułów z etykietą: gaz
A+ R A-

W piątek po godzinie 7:15 doszło do wybuchu, najprawdopodobniej gazu, w mieszkaniu wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej w Głogówku.

Na miejsce natychmiast udały się służby ratownicze.

W mieszkaniu znajdowała się jedna osoba – 74-letni mężczyzna doznał licznych poparzeń.

Z innych mieszkań ewakuowano wszystkich mieszkańców.

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportuje poszkodowanego do szpitala.

Wg pierwszych ocen wybuch nie naruszył konstrukcji budynku, ale musi to stwierdzić inspektor nadzoru budowlanego. Do tego czasu lokatorzy muszą pozostać poza swoimi mieszkaniami.

Opublikowano w Powiat prudnicki

Po godzinie 11:20 do dyżurnego operacyjnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na ul. Golskiej w Gorzowie Śląskim.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar pomieszczenia kuchni oraz ustalono że wewnątrz znajdują się dwie butle z gazem propan-butan.

W wyniku działania wysokiej temperatury doszło do przepalenia przewodu gazowego i zapłonu gazu, lecz dzięki szybkiej reakcji udało się opanować pożar, ewakuować butle ze strefy niebezpiecznej oraz zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

W wyniku zdarzenia doszczętnemu spaleniu uległo całe wyposażenie kuchni a straty oszacowano na około 50 tyś. zł. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru była uszkodzona kuchenka gazowa.

Opublikowano w Powiat oleski

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończyła się kolizja na ulicy 1-go Maja w Opolu.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek około godziny 16. Kierowca renault laguna uderzył w opla corsę. Od tego czasu sytuacja dynamicznie zaczęła się zmieniać.

Pomiędzy kierowcami opla a renault doszło do tzw. pyskówki. Z relacji świadków wynika, że kierowca laguny użył w kierunku kierowcy corsy gazu pieprzowego lub łzawiącego.

Przybyła na miejsce policja zatrzymała zarówno kierowcę jak i pasażera laguny. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli białą broń.

Całą sprawą zajęła się policja.

Opublikowano w Opole

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu najprawdopodobniej gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Jastrzębie.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny namysłowskiej straży pożarnej otrzymał 17 maja o godzinie 9:25.

Na miejsce natychmiast zadysponował trzy zastępy straży pożarnej.

- Po rozpoznaniu kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że w wyniku wybuchu gazu jeden z mężczyzn został uwięziony wewnątrz budynku, a drugi ewakuował się na zewnątrz przez okno – mówi st.kpt. Rafał Bisowski z Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. Pożar powstały w wyniku wybuchu szybko udało się opanować. Butla gazowa znajdująca się budynku była cała, a wybuch najprawdopodobniej był spowodowany nieszczelną instalacją doprowadzającą gaz do urządzeń odbiorczych.

Na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zadysponował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ze względu na trudne warunki atmosferyczne, śmigłowiec nie mógł wylądować. Podjęto decyzję o przewozie obu poszkodowanych do szpitali w Brzegu i Opolu.

Sprawą zajmują się policyjni technicy.

Opublikowano w Powiat namysłowski

27 grudnia 2013 roku kilka minut po godzinie 12 straż pożarna została wezwana do wybuchu butli z gazem w budynku jednorodzinnym przy ulicy Reymonta w Rudnikach.

Prawdopodobnie w wyniku rozszczelnienia butli znajdującej się w kuchni budynku doszło do wybuchu gazu propan - butan. 

Na miejscu zginął 58 - letni mieszkaniec.

Narazie nie wiadomo, o której doszło do wybuchu, nikt z sąsiadów nie słyszał eksplozji. W wyniku wybuchu uszkodzone zostały ścianki działowe i część stropu. Teraz nadzór budowlany oceni czy budynek nadaje się do zamieszkania.

Policjanci wraz z prokuratorem wyjaśniają okoliczności tragedii, natomiast przyczyny zgonu będą znane po sekcji zwłok.

Opublikowano w Powiat oleski

30.11.2013r. około godziny 21:20 na stacji paliw w miejscowości Jemielnica w powiecie strzeleckim doszło do nietypowego zdarzenia.

21 - latek kierujący BMW z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w dystrubutor z gazem. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej. Jeszcze przed ich przyjazdem obsługa stacji ewakuowała ze strefy niebezpiecznej 8 osób.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu, a następnie na wydzieleniu strefy zagrożenia. Za pomocą miernika dokonano pomiaru stężenia LPG w okolicach uszkodzonego dystrybutora. Zbudowano także zabezpieczającą linię gaśniczą i zamknięto główne zawory w zbiorniku gazu. Po ustaniu emisji gazu wykonano ponownie pomiary stężenia. Nie stwierdzono zagrożenia. Po wykonaniu tych czynności odłączono akumulator w rozbitym pojeździe i usunięto go w bezpieczne miejsce - przekazuje mł.kpt. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego nie stwierdził u kierowcy obrażeń.

- Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 20 tysięcy złotych. Uratowane mienie to około 2 miliony złotych - dodaje mł. kpt. Wyciślik.

Opublikowano w Powiat strzelecki

Dzisiaj przed godziną 14:00 do dyżurnego wielkopolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w zabudowie domków jednorodzinnych w miejscowości Janków Przygodzki (niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego). Na miejscu działa około 20 zastępów straży pożarnej.  

Eksplozję słychać było w zasięgu kilkunastu kilometrów. Płomień osiąga wysokość około 150 metrów. Pożar przenosi się na kolejne budynki. Z dotychczasowych informacji wynika, iż kilkanaście budynków zostało objętych ogniem. Ogień przeniósł się również na las. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Instalację gazową rozszczelniła prawdopodobnie koparka. Uszkodzeniu uległ stary rurociąg. Wybuchł gazociąg o średnicy 500mm. Policja poinformowała, że śmierć poniosły trzy osoby. Wśród nich jest operator koparki oraz pracownik gazociągu. 10 osób uzyskało już pomoc medyczną w szpitalach - wśród nich jest ciężko poparzone dziecko. Ewakuowano około 40 mieszkańców pobliskich domostw.

Zdarzenie jest na tyle duże, że należało sprowadzić jednostki spoza powiatu. - poinformowałSławomir Brandt, oficer prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Wszystko wskazuje na to, iż będzie to największy pożar w tej okolicy w przeciągu ostatnich lat. Na chwilę ocecną nie ma szczegółowych informacji. Na szczęście ciśnienie gazu powoli spada.

Informacje pochodzą z portalu Remiza.com.pl

Opublikowano w Kraj

Osiem jednostek straży pożarnej brało udział w zdarzeniu przy ulicy Opolskiej w Dobrzeniu Wielkim.

Podczas przepompowywania gazu (LPG) z cysterny do zbiornika na stacji paliw, doszło do zerwania zaworu – mówi dyżurny Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. W wyniku uszkodzenia zbiornika zaczął wydobywać się gaz do atmosfery.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o 13:22.

Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ewakuowali trzech pracowników stacji paliw – dodaje dyżurny.

Strażacy sprawdzili również czy gaz nie przedostał się do systemu kanalizacji.

Po dwóch godzinach działania zakończono.

Opublikowano w Powiat opolski

W niedzielę po godzinie 9:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu butli z gazem propan-butan w domu jednorodzinnym w miejscowości Strzelce w powiecie namysłowskim.

Jak informuje kpt. Łukasz Kantor Dyżurny Województwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu, w wyniku wybuchu ranna została kobieta w wieku 86 lat.

Według wstępnych ustaleń, kobieta odkręciła kurki kuchenki gazowej, ale zapaliła gaz dopiero po chwili. W tym czasie propan-butan zdążył wypełnić pomieszczenie kuchenne i doszło do wybuchu.

Ranną starszą kobietę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał ją do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Na szczęście w budynku nikt więcej nie przebywał.

Opublikowano w Powiat namysłowski
Na służbie spędzają Wigilię Bożego Narodzenia również strażacy, medycy, żołnierze, pracownicy pogotowia energetycznego, gazowego, wodociągowego. Wszyscy Ci ludzie, a właściwie sztab ludzi pracuje nad tym, abyśmy mieli prąd, wodę w kranach, ciepło, czy też gaz do gotowania.

Najbardziej zbliżone do rodzinnych obchody wieczerzy mają strażacy, którzy wspólnie – o ile nie ma wyjazdów do zdarzeń – zasiadają do wspólnej kolacji w ramach własnych jednostek. Podobnie jest w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego, gdzie każdy jak tylko może, chciałby spędzić ten dzień w pracy, w jak najbardziej rodzinnym, pracowniczym gronie. Zespoły ratownictwa medycznego jednak, mają w ten dzień pełne ręce roboty. Ilość wyjazdów zwiększa się wieczorową porą, ponieważ ktoś zawsze potrzebuje ich pomocy.
Opublikowano w Województwo opolskie