Wyświetlenie artykułów z etykietą: Domaszowice
A+ R A-

W miniony weekend namysłowscy policjanci wyjeżdżali do kilku zdarzeń drogowych. Najczęściej powodem było niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

W Domaszowicach 60-letnia kierująca straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w ścianę marketu. Zdążyła jeszcze przejechać przez chodnik, pas zieleni i parking. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic złego się nie stało.

Pomimo policyjnych apeli, w miniony weekend nie udało się uniknąć zdarzeń drogowych. Zimowa aura i obfite opady śniegu mocno utrudniały poruszanie się po drogach powiatu namysłowskiego. Nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość do tych trudnych warunków, doprowadzając do zdarzeń drogowych.

Najpoważniejszy miał miejsce w miejscowości Domaszowice w piątek po godzinie 17. 60-letnia kobieta kierując fiatem cinquecento straciła panowanie za kierownicą i wjechała w elewację miejscowego marketu. Prędkość, pomimo obfitych opadów śniegu, miała tak dużą, że zdołała jeszcze przejechać przez chodnik, pas zieleni, cały parking i zatrzymała się dopiero na ścianie sklepu.

W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Dodatkowo przyznała się policjantom, że nigdy nie posiadała prawa jazdy. Z uwagi na fakt, że nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, funkcjonariusze nałożyli na kierującą dwa kilkusetzłotowe mandaty.

Apelujemy do kierowców o większą czujność i koncentrację. Zimowa aura i opady śniegu mocno utrudniają jazdę. W tym okresie, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, na której zalega śnieg lub błoto pośniegowe, są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Prędkość i sposób wykonywania manewrów musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Czasami oznacza to znaczne zredukowanie szybkości, z jaką się poruszamy, lub rezygnację na przykład z wyprzedzania.

Opublikowano w Powiat namysłowski

Dwie osoby w tym dziecko zostały poszkodowane w wyniku wypadku do jakiego doszło w środę 30 maja w miejscowości Domaszowice.

Kilka minut przed godziną 9 na skrzyżowani z drogą krajową nr 42 w miejscowości Domaszowice doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby w tym 10-letnie dziecko.

Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

Opublikowano w Powiat namysłowski

W piątek 9 czerwca o godzinie 11:12 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w Domaszowicach na trasie Namysłów - Kluczbork.

Kierowca osobowego volkswagena chcąc wykonać manewr skrętu w lewo zatrzymał się aby przepuścić pojazdy jadące z naprzeciwka, jadąca za nim kobieta fiatem punto również zatrzymała się za poprzedzającym ją pojazdem z kolei jadący za puntem bus nie wyhamował i uderzył w punto ten z kolei uderzył w volkswagena.

W wyniku zdarzenia jedna osoba (kobieta) podróżująca osobowym fiatem została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Straty spowodowane zdarzeniem wstępnie oszacowano na kwotę 6 tysięcy złotych.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej.

Opublikowano w Powiat namysłowski

W piątek 15 lipca około godziny 5:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej pomiędzy Domaszowicami a Zalesiem.

Po dojezdzie na miejsce okazało się, iż doszło do czołowego zderzenia osobowego audi z samochodem dostawczym (bus). Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób uwięzionych w samochodzie osobowym następnie przekazali poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący samochodem dostawczym opuścił pojazd o własnych siłach.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 25 tysięcy złotych.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policje.

Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.

Opublikowano w Powiat namysłowski

We wtorek 3 maja przed godziną 17:30 na drodze krajowej numer 42 z Domaszowic w kierunku Wierzbicy Górnej doszło do zdarzenia drogowego.

Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierowca audi na zakręcie tuż przed przejazdem kolejowym, stracił panowanie na pojazdem i wypadł poza drogę.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy zlotych.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Do działań skierowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Opublikowano w Powiat namysłowski

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po wypadku, który miał miejsce około godziny 11:35 w Domaszowicach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z drogą powiatową nr 1136 w miejscowości Domaszowice.

Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej w sile 20. strażaków – przekazuje kpt. Krzysztof Sobkowicz z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Samochodami podróżowały w sumie trzy osoby, z czego dwie zostały przetransportowane do szpitala.

Na czas działań droga w miejscu wypadku była zablokowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Opublikowano w Powiat namysłowski

Nieszczelność przewodu kominowego było przyczyną interwencji jednostek straży pożarnej w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kolejowej w Domaszowicach.

Zgłoszenie do straży pożarnej wpłynęło kwadrans przed godziną 17 w sobotę. Zaniepokojeni lokatorzy wezwali strażaków, ponieważ na strychu ich budynku panowało zadymienie.

Na szczęście zadymienie nie było spowodowane pożarem a nieszczelnością przewodu kominowego.

Strażacy przewietrzyli strych oraz sprawdzili budynek miernikiem wielogazowym na obecność m.in. tlenku węgla.

Nikomu z lokatorów nic się nie stało.

Opublikowano w Powiat namysłowski

8 grudnia 2014r. około godziny 8:05 na drodze krajowej nr 42 na trasie Kluczbork - Namysłów, na wysokości miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim doszło do groźnego wypadku.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący oplem z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zrobieniu za pomocą narzędzi hydraulicznych dostępu do osób uwięzionych w pojeździe oraz wyznaczeniu lądowiska dla LPR-u.

W wyniku wypadku trzy osoby jadące oplem - w tym dziecko, zostały zabrane do szpitala karetkami i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.

Opublikowano w Powiat namysłowski

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek po godzinie 12 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Domaszowice w powiecie namysłowskim.

Wg wstępnych ustaleń, wiadomo, że 65-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat potrącił 75-letniego motorowerzystę.

Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji przez zespół ratownictwa medycznego, motorowerzysta zmarł. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Na czas działań oraz sporządzania dokumentacji przez policję oraz prokuraturę, droga była zamknięta. Wyznaczono objazdy.

O godzinie 15:00 odblokowano drogę krajową nr 42.

Opublikowano w Powiat namysłowski

W sobotę tuż przed północą dyżurny namysłowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego z żywym inwentarzem w miejscowości Zalesie.

Natychmiast na miejsce zostały zadysponowane jednostki straży pożarnej.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się połowa budynku inwentarskiego o wymiarach 100x40x5 metrów, w którym znajduje się trzoda chlewna.

- Dostęp do budynku był utrudniony ze względu na konieczność sforsowania drzwi z metalowymi kratami – przekazuje mł.kpt. Jan Wyciślik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Dodatkowo strażacy musieli wziąć pod uwagę duże prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się pożaru na dalszą część budynku.

Z budynku ratownikom udało się ewakuować 350 sztuk trzody

Wskutek pożaru padło 98 macior i 940 prosiąt. Wstępnie straty oszacowano na pół miliona złotych.

W sumie w działaniach brało udział 17 zastępów straży pożarnej w sile ponad 70 strażaków.

Działania zakończono o godzinie 4:20.

Policja ustala przyczyny pożaru.

Opublikowano w Powiat namysłowski
Strona 1 z 2