Powiat strzelecki
A+ R A-
Powiat strzelecki

Powiat strzelecki (701)

sobota, 15 czerwca 2019 22:05

Pożar samochodu na MOP Góra Świętej Anny

Napisał

15 czerwca po godzinie 18:30 strzeleccy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu na MOPie Góra Świętej Anny.

Przybyły na miejsce pierwszy zastęp straży pożarnej rozpoznał, że doszło do pożaru komory silnika.

Strażacy zgasili pożar.

środa, 05 czerwca 2019 15:14

Pijany kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Napisane przez

Dzięki policyjnej kontroli autokaru, uczniowie ze szkoły podstawowej w Strzelcach Opolskich bezpiecznie pojechali na wycieczkę.

Mogłoby stać się inaczej, gdyby nie organizatorzy, którzy o tę kontrolę poprosili. Jak się bowiem okazało, na miejsce kontroli autokarów przyjechał autobus, którego kierowca był pod wpływem alkoholu.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących zachęcają do zgłaszania kontroli autokarów. Wakacje coraz bliżej, a co za tym idzie rozpoczął się okres wycieczek i weekendowych wyjazdów. Policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących sprawdzają stan techniczny pojazdów, ważność dokumentów oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci ruchu drogowego przedwczoraj rano - na prośbę organizatora - w wyznaczonym punkcie kontroli autokarów mieli sprawdzić stan techniczny autobusu marki MAN oraz trzeźwość kierowcy przed wyjazdem na zorganizowaną 3-dniową wycieczkę do Krakowa.

Autokarem tym miało podróżować 60 osób, w tym większość dzieci.

Kontrola wykazała, że pojazd był sprawny technicznie. Natomiast jak się okazało, 44-letni kierowca, który miał wyruszyć w ponad 160 km trasę był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko pół promila w organizmie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Natomiast dzieci pojechały na wycieczkę - wprawdzie z opóźnieniem - ale za to bezpiecznie, bo już z trzeźwym kierowcą.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu gliwickiego za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Teraz może mu grozić kara aresztu, wysoka grzywny oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obejmować powinien pojazd, którym sprawca dopuścił się popełnienia wykroczenia.

poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:05

Wypadek z udziałem samochodu i motocykla w Strzelcach Opolskich

Napisane przez

W poniedziałek 3 czerwca kilka minut po godzinie 12 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulicy Strzelców Bytomskich i Sosnowej w Strzelcach Opolskich.

Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Hyundai nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem.

44-letni motocyklista z podejrzeniem złamania miednicy i z otwartym złamaniem kończyny dolnej został zabrany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

niedziela, 02 czerwca 2019 11:18

Groźny wypadek na 266 kilometrze autostrady A4

Napisane przez

W niedzielę 2 czerwca kilka minut po godzinie 4 na 266 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego.

Po dojeździe strażaków na miejsce zastali oni samochód osobowy marki Citroen Picasso wbity pod naczepę samochodu ciężarowego. Strażacy wydostali z niego jedną osobę za pomocą narzędzi hydraulicznych.

W wyniku zdarzenia ranna została 1 osoba, która została przetransportowana do szpitala.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja.

czwartek, 23 maja 2019 22:23

Zderzenie dwóch samochodów w Leśnicy

Napisane przez

W czwartek 23 maja kilka minut po godzinie 17 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym w Lesnicy na ulicy Polnej.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe - fiat uno oraz opel astra.

Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Dwie osoby uczestniczące w wypadku zostały opatrzone na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia zadysponowano OSP Leśnica, JRG Strzelce Opolskie, Policja Strzelce Opolskie oraz Leśnica, ZRM Zdzieszowice.

We wtorek 21 maja około godziny 10 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 271 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Katowic. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący busem z nieznanych na tę chwilę przyczyn wjechał wprost pod naczepę samochodu ciężarowego kompletnie miażdżąc swoją kabinę. 

Poszkodowany kierowca busa został zabrany do szpitala śmigłowcem.

Autostrada A4 na czas działań służb została całkowicie zablokowana w obie strony.

Ponad 1400 strażaków wzięło udział w XXIII Pielgrzymce Strażaków na Górę Świętej Anny, która to odbyła się w niedzielę 12 maja 2019 roku.

Pomimo niesprzyjającej pogody na miejscu stawiło się wielu druhów i strażaków PSP.

Ze względu na silny wiatr oraz padający deszcz tym razem uroczystości odbyły się wewnątrz Sanktuarium Świętej Anny.

Na zakończenie mszy strażacy wraz z wszystkimi uczestnikami nabożeństwa udali się pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie złożyli kwiat.

Tradycyjnie wśród uczestników pielgrzymki oprócz strażaków były ich rodziny.

piątek, 10 maja 2019 17:15

Dwie osoby poszkodowane po dachowaniu na autostradzie A4

Napisane przez

W piątek 10 maja tuż przed godziną 14-stą dyżurny strzeleckiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na 266 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki mercedes po wcześniejszym dachowaniu.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, którym udzielona została pomoc medyczna.

W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej w sile 23 ratowników.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

W czwartek 9 maja kwadrans przed godziną 19 do strzeleckich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 409 z miejscowości Rożniątów w kierunku Strzelec Opolskich.

Do działań skierowano 6 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Ratownik 23 HEMS Opole i Ratownik 4 HEMS Gliwice oraz policję.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych. 

W zdarzeniu poszkodowanych zostało 7 osób — jedna z nich była uwięziono w rozbitym samochodzie, uwolnili ją strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Dwie najciężej ranne osoby zostały zabrane do szpitala śmigłowcami LPR. Ratownik 4 z poszkodowaną osobą poleciał do szpitala w Sosnowcu, a Ratownik 23 do USK w Opolu.

Pozostałe poszkodowane osoby trafiły do szpitali w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu i Opolu.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

------------------- AKTUALIZACJA 9.05.2019 21:15

Wg informacji, które pozyskaliśmy, najciężej ranny mężczyzna, 18-latek zmarł po przetransportowaniu śmigłowcem do szpitala w Opolu.

niedziela, 05 maja 2019 21:11

Pożar garażu i budynku gospodarczego w Otmicach

Napisał

W niedzielę 5 maja kilka minut przed godziną 1 do strzeleckich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze garaży przy ulicy Skalnej w Otmicach.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Strzelce Opolskie, OSP Siedlec i OSP Izbicko.

Po dojeździe na miejsce ustalono, że pali się budynek gospodarczy i garaż blaszany.

Działania zakończono po godzinie 4.

Przyczyny zdarzenia ustala policja ale niewykluczone, że doszło do podpalenia.

Strona 1 z 51