Powiat krapkowicki
A+ R A-
Powiat krapkowicki

Powiat krapkowicki (547)

poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:10

Zderzenie dwóch osobówek w Żużeli

Napisane przez

W poniedziałek 3 czerwca po godzinie 8 w miejscowości Żużela na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 z drogą osiedlową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Forda oraz Peugota.

Wyjeżdżający z drogi osiedlowej kierujący Fordem wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym kierowcy Peugeota, wskutek czego doszło do zdarzenia pojazdów. Kobieta podróżująca Peugotem została przetransportowana do szpitala.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

W sobotę 1 czerwca przed godziną 6:30 na drodze z Ściborowic do Łowkowic w powiecie krapkowickim doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Na drodze doszło do zderzenia czołowego fiata seicento z volkswagenem sharanem.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

wtorek, 28 maja 2019 20:28

Pożar samochodu ciężarowego na 262 kilometrze A4

Napisane przez

We wtorek 28 maja kilkanaście minut po godzinie 19 strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożar silnika samochodu ciężarowego na 262 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic.

Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej. Kierowcy pojazdu częściowo udało się ugasić pożar pojazdu przed przybyciem strażaków.

W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Na czas działań oba pasy drogi były zablokowane.

W poniedziałek 27 maja o godzinie 23:24 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu przy ulicy Nowej w Zdzieszowicach.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej samochód był całkowicie objęty pożarem. Pojazd doszczętnie spłonął.

Działania gaśnicze na miejscu zdarzenia prowadziły dwa zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice i OSP Żyrowa.

Przyczyny pożaru ustala policja.

poniedziałek, 27 maja 2019 16:28

Niewybuchy znalezione na terenie pałacu w Dobrej

Napisane przez

To nie pałacowy arsenał. Znalezione niewybuchy już zostały zabrane przez patrol saperski. Amunicja, granaty i pociski moździerzowe to nie wyposażenie pałacowego arsenału a pozostałości po działaniach wojennych.

Dzisiaj rano w trakcie prac ziemnych na terenie pałacu w Dobrej pracownicy w ziemi ujawnili podejrzane znaleziska.

Powiadomiona policja i a później patrol saperski tylko potwierdziła przypuszczenia zgłaszających.
Sprawdzenie terenu wykrywaczem zakończyło się odnalezieniem w pałacowym ogrodzie granatów moździerzowych, ręcznych, nasadkowych, trzech pocisków artyleryjskich oraz 282 sztuk amunicji strzeleckiej.

Arsenał to nie element pałacowej zbrojowni a niewątpliwie pozostałości po działaniach wojennych.

Teraz niewybuchy i skorodowana amunicja w bezpiecznych warunkach, przez saperów zostanie zniszczona.

poniedziałek, 27 maja 2019 16:14

Rower pękł podczas jazdy. Groźny wypadek w Krapkowicach

Napisane przez

Zdarzenie losowe lub fatalny w skutkach pech. Tylko tak formalnie mogli policjanci z krapkowickiej drogówki zakwalifikować zdarzenie, do jakiego doszło w ostatnią sobotę.

Poszkodowana, mieszkanka Gogolina z poważnymi obrażeniami twarzy została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Do zdarzenia doszło około godziny 14-stej.

49-letnia mieszkanka Gogolina jadąc rowerem ulicą Ks. Koziołka w Krapkowicach nagle się wywróciła i uderzyła twarzą w betonową kostkę brukową.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku złego stanu technicznego roweru, którego następstwem było złamanie się przednich widełek i odpadnięcie przedniego koła.

Poszkodowana ze złamaniami i ciężkim urazem twarzy została przetransportowana do szpitala w Opolu.

Pamiętajmy również stan techniczny roweru wymaga sprawdzenia. Zanim wyruszymy w trasę rowerem, szczególnie na początku sezony warto go sprawdzić i przygotować do jazdy.

Można to zrobić samemu lub po prostu oddać rower do serwisu, gdzie zrobią przegląd.

Sprawdźmy, czy nie ma luzów, czy ciśnienie w oponach jest odpowiednie, czy hamulce są sprawne, czy nie ma miejsc objętych korozją, bo może to skończyć się tak jak w tym przypadku.

wtorek, 14 maja 2019 15:35

Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latka w Krapkowicach

Napisane przez

W poniedziałek 13 maja około godziny 21 dyżurny krapkowickiej policji został poinformowany przez członków rodziny o zaginięciu 72-letniego mężczyzny.

Jak wstępnie ustalono, mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 15:30 na spacer w stronę zakładów papierniczych.

Zaginiony ostatni raz prawdopodobnie widziany był w rejonie ogrodów działkowych przy ulicy Kwiatowej.

Jak informuje krapkowicka policja mężczyzna z zaburzeniami psychicznymi objawiającymi się zanikami pamięci i utratą orientacji w terenie.

W związku z podobnymi sytuacjami był znajdowany w różnych miejscach na terenie miasta i odwożony do domu przez przypadkowe osoby.

W poszukiwaniach udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Krapkowice, OSP Żużela, OSP Steblów, OSP Rogów Opolski, jak również około 60 funkcjonariuszy policji.

W poszukiwania były zaangażowane także grupy poszukiwawczo-ratownicze województwa opolskiego takie jak: fundacja EMS PL, krapkowicka grupa poszukiwawczo-ratownicza wraz z psem ratowniczym klasy pierwszej oraz sekcja poszukiwawczo ratownicza OSP Suchy Bór.

Poszukiwania trwały bezskutecznie do godziny 04:40.

Dzisiaj tj. we wtorek 14 maja około godziny 9:00 mieszkaniec Krapkowic jadący w stronę centrum Krapkowic w okolicach placu Einchendorfa zauważył mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi zaginionego 72-latka.

Po kontakcie z rodziną w rejon placu wezwano służby. Poszukiwany po badaniach lekarskich został przekazany pod opiekę rodzinie.

72-latek nie był w stanie odpowiedzieć policjantom, gdzie spędził noc.

poniedziałek, 13 maja 2019 12:53

Groźny wypadek w Zdzieszowicach

Napisał

Ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu po wypadku, do którego doszło w Zdzieszowicach. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym ucierpiał 23-letni mieszkaniec Opola.

Dzisiaj około 1:20 funkcjonariusze ze Zdzieszowic otrzymali informacje o wypadku, do którego doszło w rejonie ul. Rozwadzkiej i Żyrowskiej w Zdzieszowicach – w rejonie ronda.

Z relacji świadka wynikało, że jadąc ulicą Żyrowską zauważył pojazd, który sunął bokiem po drodze. Nie mogąc udzielić pomocy nieprzytomnemu, zakleszczonemu w samochodzie kierowcy wezwał służby.

Policjanci wraz ze strażakami, również przy wykorzystaniu urządzeń hydraulicznych wydobyli z wraku auta mężczyznę.

Dalsze działania służb medycznych pozwoliły na przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych i przytomności.

Trzeźwy 23-latek, mieszkaniec Opola został przewieziony do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci ze Zdzieszowic wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Ruch w rejonie ronda został przywrócony po prawie dwóch godzinach.

We wtorek 7 maja o godzinie 18:25 do krapkowickich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja i Księdza Koziołka w Krapkowicach.

Kierujący samochodem osobowym marki audi wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala — informuje KP PSP w Krapkowicach.

wtorek, 30 kwietnia 2019 14:13

Jedna osoba poszkodowana po dachowaniu na dk 45

Napisane przez

We wtorek 30 kwietnia przed godziną 6 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 45 w okolicach miejscowości Stradunia.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki skoda.

W wyniku dachowania jedna osoba została poszkodowana, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego i zabrana do szpitala.

Strona 1 z 40