Powiat nyski
A+ R A-
Powiat nyski

Powiat nyski (440)

niedziela, 07 kwietnia 2019 20:57

Pożar suchej trawy w Szadurczycach

Napisane przez

7 kwietnia około godziny 14:30 dyżurny nyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru poligonu w Szadurczycach. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy strażaków z Łambinowic. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów sytuacja okazała się poważna, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się po dwóch stronach drogi. Na miejsce wezwano kolejne 2 zastępy straży pożarnej oraz samolot gaśniczy. Pomimo zadysponowania kolejnych zastępów w dalszym ciągu nie udało się opanować sytuacji. Dowódca podjął decyzję o wezwaniu kolejnych sił i środków. Na miejsce zadysponowano kolejne 4 zastępy straży pożarnej, ale jednemu z nich nie udało się wyjechać do zdarzenia.
Po ponad 3 godzinach walki udało się ugasić pożar. Spaleniu uległo około 10 hektarów trawy.

niedziela, 31 marca 2019 16:20

Pożar budynku mieszkalnego w Ścinawie Nyskiej

Napisane przez

W niedzielę 31 stycznia około godziny 11:20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Jegielnickiej w Ścinawie Nyskiej.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że ogień znajduje się na poddaszu budynku jednorodzinnego.

Na miejsce zostało wezwane także pogotowie energetyczne w celu odcięcia prądu.

Na miejsce zadysponowano po dwa zastępy z JRG Nysa, OSP Ścinawa Mała oraz jeden z OSP Korfantów.

W niedzielę 24 marca kilka minut po godzinie 20:00 przy ulicy gen. Andersa w Głuchołazach doszło do awarii wodociągowej. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu przed zalaniem prywatnej posesji oraz wypompowaniu wody spod magazynu.

Swoje działania strażacy zakończyli około godziny 21:20.

piątek, 15 marca 2019 22:19

Pożar składowiska opon w miejscowości Biała Nyska

Napisane przez

W czwartek 14 marca kilkanaście minut po godzinie 22 dyżurny nyskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru na składowisku opon przy ulicy Kamiennej w miejscowości Biała Nyska. Na miejsce zadysponowano łącznie 7 zastępów straży pożarnej.

Pożar okazał się nieduży. Swoje działania strażacy prowadzili niespełna godzinę. Przyczyną powstania pożaru było podpalenie.

Wracając z miejsca akcji, strażacy z OSP Niwnica i OSP Rusocin natknęli się na pożar suchej trawy na trasie Nysa - Biała Nyska i przystąpili do jego gaszenia.

sobota, 09 marca 2019 22:01

Burgrabice. Ciągnik przygniótł kierowcę.

Napisane przez

W sobotę 9 marca około godziny 17:30 w miejscowości Burgrabice (pow. nyski, gm. Głuchołazy) doszło do wypadku, w którym udział brał ciągnik rolniczy.

Według wstępnych ustaleń kierujący ciągnikiem chciał za jego pomocą wyrwać z ziemi korzeń. Niestety korzeń spowodował, że ciągnik przewrócił się i przygniótł kierowcę, który wypadł z kabiny.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Głuchołazy i jeden z Burgrabic, które brały udział w wyciąganiu poszkodowanego z od ciągnika.

Ranny mężczyzna został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

W czwartek 7 marca o godzinie 0:34 do nyskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ścibórz w gminie Paczków.

Do zdarzenia zadysponowano w sumie 7 zastępów w sile 21 strażaków.

Wstępnie ustalono, że do pożaru doszło wskutek wady kotła ogrzewczego.

Straty wstępnie oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

czwartek, 28 lutego 2019 21:33

Pożar altanek na ogródkach działkowych w Łambinowicach

Napisane przez

W czwartek 28 lutego o godzinie 14:06 do dyżurnego nyskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanek na ogródkach działkowych w miejscowości Łambinowice przy ulicy Szkolnej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR potwierdził treść zgłoszenia.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się altanki, z jednej altanki wyniesiono również butle propan-butan.

Straty spowodowane pożarem oszacowano na kwotę 25 tysięcy złotych.

W działaniach udział brały dwa zastępy straży pożarnej z OSP Łambinowice oraz jeden z JRG Nysa.

Przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy.

poniedziałek, 18 lutego 2019 21:33

Strażacy uratowali bobra, który wpadł do zbiornika wodnego

Napisane przez

W poniedziałek 18 lutego około godziny 16:30 dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pomocy bobrowi, który utknął w starym budynku młynu w miejscowości Włostowa.

Działania strażaków polegały na zalaniu wodą zbiornika, w którym znajdowało się zwierze. Dzięki temu bóbr wydostał się na zewnątrz, a następnie odpłynął w stronę remizy ochotników z Włostowej.

niedziela, 17 lutego 2019 00:05

Głuchołazcy strażacy pomagali czeskim kolegom

Napisał

W sobotę 16 lutego po godzinie 16 głuchołascy strażacy pomagali swoim czeskim kolegom przy ewakuacji osób z wyciągu.

Do awarii wyciągu krzesełkowego doszło w Filipovicach, tj. około 30 kilometrów od Głuchołaz.

Na miejsce udała się Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Głuchołazy”. Polscy strażacy wraz z czeskimi ewakuowali wszystkich ludzi będących na wyciągu.

poniedziałek, 11 lutego 2019 22:04

Zawalenie się ściany szczytowej budynku

Napisane przez

9 lutego około godziny 9:20 strażacy z Głuchołaz dostali zgłoszenie o zawaleniu się ściany szczytowej jednego z budynków w miejscowości Sucha Kamienica (gmina Głuchołazy).

Do zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy straży pożarnej. Na miejscu KDR potwierdził zgłoszenie. Strażacy rozebrali niebezpiecznie zwisające elementy elewacji oraz zabezpieczyli budynek folia.

Straty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

Strona 1 z 32