Powiat nyski
A+ R A-
Powiat nyski

Powiat nyski (455)

W wyniku obfitych opadów deszczu, jakie przeszły nad gminą Nysa w nocy z 6 na 7 czerwca, wiele ulic oraz budynków zostało zalanych.

Najbardziej dotknięte opadami zostały Hanuszów oraz Regulice. W Regulicach 7 gospodarstw oraz kościół zostały zalane przez wodę.

Na miejscu pracowali strażacy, którzy pomagali usuwać wodę z posesji. 

Również w samej Nysie wystąpiły podtopienia. Częściowo zalana była między innymi ulica Grodkowska, na której swoje działania prowadzili ochotnicy z Niwnicy.

We wtorek 4 czerwca po godzinie 14 do nyskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Głuchołazach w części zdrojowej.

Po dojeździe na miejsce pierwszych strażaków, pożarem objęty był nowo wybudowany budynek jednorodzinny przy ulicy Makuszyńskiego.

Strażacy w okolicy budynku odnaleźli poszkodowaną kobietę, która najprawdopodobniej wydostała się z domu przed pożarem.

Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowana trafiła do szpitala.

W akcji obrażenia doznał jeden z ratowników, trafił on do szpitala.

Na miejscu z pożarem walczy 11 zastępów straży pożarnej.

wtorek, 04 czerwca 2019 16:14

Dwie ofiary wody na Opolszczyźnie

Napisał

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 4 czerwca około godziny 2:40 nieopodal Paczkowa.

O godzinie 2:40 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o topiących się mężczyznach w akwenie Topola.

Przed dojazdem strażaków, jednego z mężczyzn (30-latka) z wody wyciągnął wędkach. Drugi mężczyzna pozostał pod wodą.

Na miejsce wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Opole” z Państwowej Straży Pożarnej. Po godzinie 5 nurek PSP odnalazł 31-letniego mężczyznę. Po wydobyciu na brzeg, lekarz stwierdził zgon.

Policjanci przebadali 30-letniego uratowanego mężczyznę. Okazało się, że wydychanym powietrzu miał prawie 0,5 promila alkoholu.

W poniedziałek przed godziną 19 w Nysie Kłodzkiej na granicy miasta Nysy i Konradowa znaleziono ciało mężczyzny.

W piątek 24 maja około godziny 18 w miejscowości Włodary doszło do groźnego wypadku 15-latka. Chłopiec podczas zabawy w lesie spadł z prowizorycznej huśtawki.

W wyniku upadku doznał poważnych obrażeń i złamań. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 z opolskiej bazy HEMS, który zabrał go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Dzień po tym zdarzeniu sołtys miejscowości zezwolił strażakom na usunięcie huśtawek.

Z nieoficjalnych źródeł pozyskanych przez strażaków z Włodar można dowiedzieć się, że był to co najmniej 3 wypadek w tym miejscu.

W sobotę 18 maja o godzinie 8:12 do nyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas wycinki drzew w lesie koło Otmuchowa.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nysa, jeden z OSP Otmuchów, zespół ratownictwa medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Firma prowadząca na zlecenie wycinkę drzew pozwoliła mieszkańcom na zbieranie gałęziówki. 70-letni mężczyzna, zbierając gałęzie, potknął się i upadając, uderzył w kamień.

Nieprzytomny mężczyzna został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, tam lekarz stwierdził zgon.

piątek, 17 maja 2019 21:09

Zdarzenie drogowe we Frydrychowie. Dwa pojazdy w rowie

Napisane przez

W piątek 17 maja kwadrans przed godziną 6 na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Frydrychów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów.

Kierujący dostawczym fiatem w trakcie manewru wyprzedzania najprawdopodobniej zajechał drogę osobowemu audi. Oba pojazdy wylądowały w rowie.

Kierowcy obu samochodów wyszli z nich o własnych siłach. Ranny został jedynie pasażer fiata. Mężczyzna ze złamaną nogą został wydobyty z pojazdu i przetransportowany do szpitala.

niedziela, 05 maja 2019 21:28

Wypadek motoroweru we Włodarach

Napisał

W niedzielny wieczór (5 maja) doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty.

Po godzinie 19 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku motorowerzysty na ulicy Parkowej w Włodarach.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano leżącego na jezdni mężczyznę oraz przewrócony skuter.

Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W piątek 3 maja około godziny 19 policja w Nysie otrzymała zgłoszenie, że kierowca prowadzący srebrne BMW jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci wysłani na miejsce zauważenia samochodu szybko namierzyli pojazd. Patrol zatrzymał BMW. W momencie wysiadania funkcjonariuszy z radiowozu kierujący BMW odjechał.

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Przy wieży ciśnień funkcjonariusze ustawili blokadę. Na jej widok kierowca przyspieszył, przejechał pasem zieleni.

W ostatnim momencie policjanci odskoczyli na bok.

Pościg za BMW zakończył się na ulicy Oświęcimskiej. Po zatrzymaniu kierowca zamknął się w pojeździe. Policjanci wybili szybę w aucie i wyciągnęli kierowcę z samochodu.

Kierowca BMW - 24-latek, mieszkaniec województwa dolnośląskiego był pijany. Miał 1,5 promila alkoholu. Kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

niedziela, 28 kwietnia 2019 17:49

Pożar opuszczonego magazynu w Głuchołazach

Napisał

Cztery zastępy straży pożarnej gasiło pożar opuszczonego magazynu przy ulic Powstańców Śląskich w Głuchołazach.

Wewnątrz obiektu palił się drewniany strop. Ze względu na to, że jest to kolejny pożar w tym obiekcie, strażacy bardzo ostrożnie podchodzą do budynku. Magazyn grozi zawaleniem.

Sytuację szybko udało się opanować.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustali policja.

środa, 24 kwietnia 2019 16:00

Ogień strawił poddasze budynku gospodarczego w Nysie

Napisane przez

W środę 24 kwietnia tuż przed godziną 15-stą dyżurny nyskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza jednego z budynków przy ulicy Henryka Pobożnego w Nysie.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest całe poddasze.

Na miejscu zdarzenia pracują zastępy straży pożarnej z JRG Nysa oraz pobliskich jednostek OSP.

Do sprawy wrócimy.

Strona 1 z 33