Powiat brzeski
A+ R A-
Powiat brzeski

Powiat brzeski (535)

środa, 17 kwietnia 2019 22:55

Pożar samochodu w Lewinie Brzeskim

Napisał

Podpalenie było najprawdopodobniej przyczyną pożaru samochodu osobowego w Lewinie Brzeskim.

Do pożaru doszło 17 kwietnia około godziny 0:20.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 10 tysięcy złotych.

wtorek, 16 kwietnia 2019 14:37

Mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Napisane przez

We wtorek 16 kwietnia około godziny 5:40 brzeska policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg w pobliżu dworca PKP w Brzegu.

Śmierć poniósł 60-letni mieszkaniec Brzegu. Został potrącony przez Express Intercity relacji Wrocław – Warszawa.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora.

Na tę chwilę nie są znane okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy celowe działanie.

Pasażerowie pociągu zostali przekierowani do dwóch innych składów.

niedziela, 14 kwietnia 2019 22:41

Plaga pożarów altanek w Brzegu

Napisał

Kilkukrotnie w przeciągu krótkiego czasu brzescy strażacy interweniowali przy pożarach altanek. Zgłoszenia wpływały w sobotę 13 kwietnia o godzinie 20:36, 21:12 i 21:30.

We wszystkich przypadkach przyczyną pożaru było podpalenie.

Straty powstałe wskutek pożarów wstępnie oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.

Policja poszukuje sprawcę lub sprawców podpaleń.

środa, 27 marca 2019 21:42

Policjanci poszukują zaginionego Bogdana Nałęcz

Napisane przez

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu poszukują zaginionego 60-letniego Bogdana Nałęcz.

Mężczyzna ostatni raz widziany był na dworcu PKP w Opolu. Do chwili obecnej nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 77 424 00 03 lub najbliższą jednostką Policji.

Zaginiony:  
Bogdan Nałęcz, lat 60

zam. Brzeg, ul. Tuwima

Rysopis: ok. 176 cm wzrostu, krępa budowa ciała, oczy niebiesko-zielone, włosy krótko ostrzyżone, szatyn.

Mężczyzna ubrany był w czarne spodnie, czarne skórzane buty, czarną kurtkę z kapturem, zimową wełnianą czapkę koloru granatowego.

Zaginiony ostatni raz był widziany w dniu 25 marca 2019 roku, około godziny 8:00 na dworcu PKP w Opolu, do chwili obecnej nie powrócił do domu, jak i również nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Osoby, które widziały  lub mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu tel. 77 424 00 03 lub z najbliższą jednostką Policji 112.


środa, 27 marca 2019 21:29

Dachowanie koło miejscowości Gierów

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana po wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 385 pomiędzy miejscowościami Wierzbna i Gierów.

Kierowca samochodu osobowego wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i dachował poza drogą.

Do zdarzenia doszło w środę 27 marca po godzinie 15:20.

Z interwencją do zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 23, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Nysie.

poniedziałek, 25 marca 2019 21:46

„Kaskadowy pomiar prędkości” policjantów z brzeskiej drogówki

Napisane przez

Blisko 100 kontroli pojazdów i 30 ujawnionych wykroczeń związanych z nadmierną prędkością – to efekt działań policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu brzeskiego. „Kaskadowy pomiar prędkości” miał na celu zwrócenie uwagi kierujących na poruszanie się zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości.

Podczas działań policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy za kierownicę wsiedli wbrew obowiązującemu zakazowi. Dodatkowo, jeden z nich w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W ostatni piątek, brzescy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Akcja wymierzone były w kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Nadzorem Policji objęte były, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością. Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

W trakcie działań policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów i ujawnili 30 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z mężczyzn został skontrolowany na drodze krajowej 94. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że 50-letni właściciel forda za kierownicę wsiadł wbrew obowiązującemu zakazowi.

Natomiast 35-letni kierowca renault, zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził nerwowym zachowaniem na drodze. Na widok radiowozu mężczyzna gwałtownie zmienił kierunek jazdy i wjechał na jedną ze stacji benzynowych w mieście.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli pojazd. Siedzący za kierownicą mężczyzna był podenerwowany i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Szybko się okazało, że on również za kierownicę wsiadł wbrew obowiązującemu zakazowi, a badanie na urządzeniu wskazało, że był też nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za złamanie zakazu mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą nawet do 5 lat więzienia i wydłużeniem zakazu do 15 lat.

Nasze statystyki pokazują, że nadmierna prędkość oraz niedostosowanie jej do panujących warunków, to wciąż główne przyczynami zdarzeń drogowych.

W terenie zabudowanym, gdzie nie trudno o pieszych i rowerzystów, ryzyko ciężkich obrażeń lub nawet śmierci niechronionych użytkowników ruchu drogowego, rośnie wraz z prędkością pokazywaną na samochodowym liczniku.

Dlatego tak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości i wzmożona uwaga w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych.

piątek, 22 marca 2019 23:59

Pożar samochodu osobowego w Lewinie Brzeskim

Napisane przez

W piątek 22 marca kilka minut przed godziną 12 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Kolejowej w Lewinie Brzeskim. Po dojeździe na miejsce strażacy zostali mocno rozwinięty pożar samochodu marki peugot.

Niestety auto spłonęło doszczętnie.

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z OSP Lewin Brzeski oraz JRG Brzeg.

W poniedziałek 11 marca o godzinie 19:35 dyżurny brzeskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru altanki działkowej w miejscowości Lewin Brzeski.

Na miejsce zdarzenia dyżurny skierował trzy zastępy straży pożarnej w sile 16 ratowników.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu KDR potwierdził treść zgłoszenia.

Strażacy na palącą się altankę podali jeden prąd wody w natarciu.

Przyczyną pożaru było celowe podpalenie.

niedziela, 03 marca 2019 12:42

Zdarzenie drogowe w Brzegu - sprawca pijany

Napisał

W sobotę 2 marca około godziny 14 doszło do zdarzenia drogowego w Brzegu w rejonie placu dworcowego.

Kierowca volkswagena golfa zjechał z swojego pasa i uderzył w jadącą z przeciwka toyotę prius.

W zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Jak się później okazało, kierowca volkswagena wydmuchał ponad 1 promil alkoholu.

Teraz sprawca odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego jak również za jazdę po alkoholu.

W środę 27 lutego około godziny 7:30 do brzeskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 94 pomiędzy miejscowościami Łosiów i Leśniczówka.

Wyprzedzanie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych (silna mgła) było przyczyną zderzenia się samochodu osobowego marki volkswagen z samochodem ciężarowym marki MAN.

Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej z JRG Brzeg, jeden z OSP Lewin Brzeski, zespół ratownictwa medycznego i 5 patroli policji.

Poszkodowany kierowca volkswagena został przewieziony do szpitala.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Strona 1 z 39