Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (913)

5 uszkodzonych samochodów - to rezultat zderzenia na DK45 miedzy Jasieniem a Lasowicami Wielkimi.

W środę około godziny 12:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK45.

W wyniku zderzenia 2 osoby zostały lekko ranne -strażacy udzielili im pierwszej pomocy a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Osoby nie zostały zabrane do szpitala.

Na czas działań służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyną karambolu było niedostosowanie odległości od pojazdu poprzedzającego.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano wstępnie na kwotę 20 tysięcy złotych.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Kluczbork oraz po jednym z OSP Kuniów, OSP Lasowice Wielkie, OSP Jasienie.

środa, 17 kwietnia 2019 22:10

Pożar szopy w Wierzbicy Górnej

Napisane przez

O godzinie 2:27 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku przyjął zgłoszenie o pożarze szopy w miejscowości Wierzbica Górna.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano w pełni rozwinięty pożar murowanego budynku.

Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu. Straty wstępnie oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Wołczyn, jeden OSP Wierzbica Górna, jeden zastęp JRG Kluczbork oraz patrol policji.

W sobotę 13 kwietnia tuż po godzinie 16 na drodze krajowej numer 45 Kluczbork - Opole w miejscowości Bierdzany doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i rozpoznaniu przez KDR okazało się, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, jedną z nich strażacy musieli uwolnić z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych.
Na miejsce zdarzenia wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego "Ratownik23" z Opolskiej Bazy HEMS. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy.
Załoga śmigłowca LPR przetransportowała ranną kobietę do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, natomiast drugi kierowca został zabrany przez naziemny zespół ratownictwa medycznego.
Na miejscu zdarzenia działały zastępy straży pożarnej z dwóch powiatów Kluczborskiego i Opolskiego w sumie 8 zastępów straży pożarnej.
Na czas działań służb ratunkowych droga krajowa numer 45 była całkowicie zablokowana.
Dokładnie przyczyny zdarzenia ustala policja.

W niedzielę 7 kwietnia tuż przed godziną 20-stą do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który siedzi na skraju dachu budynku wielorodzinnego przy Placu Partyzantów w Wołczynie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano wszystkie służby ratunkowe w tym zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, OSP Wołczyn.

Przybyli na miejsce zdarzenia ochotnicy weszli na dach przez wyjście dachowe na klatce schodowej i odciągnęli mężczyznę od skraju dachu.

Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie po kłótni rodzinnej.

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 15:54 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej pomiędzy drogą krajową numer 11 a Kujakowicami Górnymi.

Kierujący motocyklem na zakręcie zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się czołowo z samochodem osobowym marki opel zafira.

W wyniku wypadku poszkodowany motocyklista nieprzytomny został zabrany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Na miejsce skierowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, jeden z OSP Biadacz, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 23, oraz policję.

Droga w miejscu zdarzenia na czas działań slużb ratunkowych była zablokowana.

niedziela, 31 marca 2019 20:56

Nowa karetka dla Wołczyna

Napisane przez

W niedziele 31 marca około godziny 20 w Wołczynie odbyło się przekazanie nowej karetki dla Wołczyna - Renault Master.

Za kilka godzin karetka rozpocznie całodobowy dyżur w Wołczynie bowiem od 1 kwietnia wejdzie rządowe zmiany w systemie ratownictwa medycznego.

4 karetki za sumę około 2 miliony złotych zostały kupione przez Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Jedna z nich została przekazana do Wołczyna.

Pozostałe bedą stacjonować w Łubnianach, Świerczowie  i Namysłowie.

Zespoły ratownictwa medycznego w Kluczborku i Wołczynie będą pełniły dyżur całodobowo.

Dyżur w Byczynie będzie odbywał się w godzinach od 07:00 do 19:00.

sobota, 23 marca 2019 17:56

Zderzenie dwóch samochodów pod Wierzchami

Napisane przez

W sobotę 23 marca kilka minut przed godziną 16 służby ratunkowe zostały poinformowane o kolejnym już tego dnia wypadku drogowym w powiecie kluczborskim.

Tym razem służby zostały skierowane w okolice miejscowości Wierzchy, gdzie na drodze w kierunku Radomierowic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - renault i volkswagena.

Oba samochody zderzyły sie na łuku drogi. Według wstępnych ustaleń kierujący renault na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z

volkswagenem.

Na szczęście w wypadku nikt nie został ranny.

Do zdarzenia zadysponowano po dwa zastępy z JRG Kluczbork, po jednym z OSP Wołczyn oraz OSP Bogacica, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

sobota, 23 marca 2019 17:44

Dachowanie na dk 42 w Duczowie Wielkim

Napisał

W sobotę 23 marca kwadrans przed godziną 15 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 42 w miejscowości Duczów Wielki.

Kierująca samochodem osobowym marki skoda z niewiadomych na tą chwilę przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała na polu.

Poszkodowana kobieta została zabrana przez zrm do szpitala w Oleśnie.

Do działań skierowano dwa zastępy z OSP Wołczyn, dwa z JRG Kluczbork, dwa z JRG Namysłów i jeden z OSP Domaszowice oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Przycyzny zdarzenia ustala policja.

czwartek, 21 marca 2019 21:54

Nowe karetki w powiecie kluczborskim

Napisane przez

Do Kluczborka dotarły trzy nowe karetki Volkswagen Crafter II z zabudową firmy Auto-Form.

Pojazdy są warte około 1,3 mln. zł. Pojazdy mają już umieszczone logo Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku. Karetki od 1 kwietnia będą służyć mieszkańcom powiatu. Tego dnia w życie wejdzie system Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Widoczne na zdjęciach trzy nowe Volkswageny Crafter II będą stacjonowały w Kluczborku i Byczynie. Czwarta karetka dla Wołczyna będzie przeniesiona z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu.

Samochody czekają na dostawę wyposażenia po rozstrzygniętym przetargu.

Zespoły ratownictwa medycznego w Kluczborku i Wołczynie będą pełniły dyżur całodobowo. Dyżur w Byczynie będzie odbywał się w godzinach od 07:00 do 19:00.

Kierowca motocykla nie żyje – to bilans wieczornego wypadku na ulicy Jagiellońskiej (skrzyżowanie z Cybisa) w Kluczborku.

20 marca o godzinie 18:39 do kluczborskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego i motocykla.

Przybyłe na miejsce zastępy Państwowej Straży Pożarnej i zespołu ratownictwa medycznego rozpoczęły walkę o życie motocyklisty. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 13 z Wrocławia. Śmigłowiec wylądował na lądowisku gminnym przy ulicy Sportowej - Stadion KKS-u.

Pomimo usilnych prób, ratownicy przegrali walkę o życie mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon.

Policjanci i prokurator będą teraz ustalać przyczyny i przebieg zdarzenia.

Strona 1 z 66