Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski

Powiat oleski (587)

niedziela, 14 kwietnia 2019 11:18

Wypadek quada w Żurawiu - w akcji dwa śmigłowce LPR

Napisane przez

W niedzielę 14 kwietnia tuż przed godziną 6 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem quada w miejscowości Żurawie w gminie Rudniki.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano wszystkie służby w tym 4 zastępy straży pożarnej, 2 patrole policji oraz 2 zespoły ratownictwa medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że quad, którym podróżowały dwie młode osoby w wieku 17 i 18 lat, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

Poszkodowani zostali przetransportowani przez zespoły ratownictwa medycznego na lądowisko gminne przy oleskim szpitalu, gdzie oczekiwały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia i Opola.

Poszkodowani zostali przetransportowani drogą powietrzną do szpitali w Opolu i Wrocławiu.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

sobota, 13 kwietnia 2019 20:51

Wypadek na DW 494 w Świerczowie

Napisane przez

W sobotę kilka minut przed godziną 17 na drodze wojewódzkiej 494 w miejscowości Świercze doszło do wypadku drogowego.

Volkswagen polo, którym podróżowały trzy osoby jadąc w kierunku Olesna zjechał do rowu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Olesno oraz jeden OSP Wysoka.

sobota, 13 kwietnia 2019 18:20

Pożar magazynu w Oleśnie.

Napisane przez

W piątek 12 kwietnia około godziny 21:20 na jednej z posesji przy ulicy Częstochowskiej w Oleśnie zapalił się magazyn znajdujący się w blaszanym garażu.

Na miejsce skierowano dwa zastępy JRG Olesno oraz jeden OSP Borki Małe.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Straty wyniosły około 5 tyś. zł.

czwartek, 11 kwietnia 2019 23:14

Wypadek ciężarówki i osobówki w Nowym Wachowie

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana wskutek wypadku samochodu osobowego i ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 901 w miejscowości Nowy Wachów.

Do wypadku doszło w czwartek 11 kwietnia około godziny 9:30.

Kierowcy obu pojazdów opuścili samochody o własnych siłach.

Strażacy po przybyciu na miejsce akcji udzielili KPP osobie poszkodowanej z samochodu osobowego – przekazuje mł. kpt. Roman Wyszka z KW PSP w Opolu.

Samochód ciężarowy (cysterna) zakończył swoją podróż poza jezdnią.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 07 kwietnia 2019 10:28

Pożar samochodu w Dobrodzieniu

Napisał

Zwarcie instalacji elektrycznej było najprawdopodobniej przyczyną pożaru samochodu osobowego w Dobrodzieniu.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Reymonta w Dobrodzieniu wpłynęło do oleskich strażaków w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 0:26.

Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej.

Strażakom szybko udało się opanować pożar forda mondeo.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 3 tysięcy złotych.

sobota, 30 marca 2019 09:08

Tragiczny wypadek na dk 11 Olesno-Kluczbork

Napisane przez

W piątek 29 marca tuż przed godziną 23 do dyżurnego oleskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Wojciechów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu przez KDR okazało się, że doszło do zdarzenia trzech samochodów osobowych marki bmw, mercedes, mercedes z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki daf.

Niestety pomimo wysiłku strażaków i ratowników medycznych nie udało uratować się kierowcy osobowego mercedesa, 38-latek zmarł w drodze do szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 38-letni kierowca mercedesa zatrzymał się, bo chciał skręcić w lewo i ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym z przeciwka. Wtedy na jego tył najechał 20-latek kierujący bmw.

Siłą rozpędu mercedes został wepchany na przeciwny pas, uderzył w drugiego osobowego mercedesa, a następnie zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym DAF kierowanym przez 43-latka.

Łącznie pojazdami podróżowało 8 osób, które nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Na czas działań służb ratowniczych oraz prokuratura DK 11 była całkowicie zablokowana.

Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej z JRG Olesno oraz OSP Wysoka, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na kwotę 200 tysięcy złotych.

Jest to kolejny tragiczny wypadek w powiecie oleskim w ciągu jednego dnia.

W piątek 29 marca o godzinie 13 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku osobowego busa pomiędzy Kozłowicami i Boroszowem.

Po dojeździe na miejsce pierwszych służb zastano rozbitego na drzewie busa. Dwie osoby zostały zakleszczone w pojeździe, strażacy musieli je uwolnić przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

W sumie poszkodowane zostały 4 osoby. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie są w ciężkim stanie, jedna lżej poszkodowana. Jedna osoba prawdopodobnie oddaliła się z miejsca zdarzenia trwa ustalania czy busem nie podróżowało więcej osób.

Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski, OSP Kozłowice, OSP Jamy, OSP Kościeliska i OSP Borki Małe, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 4 Hems Gliwice i Policja.

Okazało się, że kierowca busa miał 2 promile alkoholu.

Przyczyny wypadku będzie ustalała policja pod nadzorem prokuratora.
czwartek, 28 marca 2019 18:33

Pożar dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Rosochy

Napisane przez

W czwartek 28 marca kilkanaście minut po godzinie 11 w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Rosochy doszło do pożaru dachu. 

Na miejscu pracowało łącznie 7 zastępów straży pożarnej. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na podaniu prądów wody wenątrz oraz z zewnątrz budynku. Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych, a następnie zabezpieczyli rozebrany dach za pomocą plandeki. 

Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na kwotę 2 tysięcy złotych. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. 

Przyczynami pożaru były niedrożność przewodu kominowego oraz złe wykonanie pokrycia dachu.

We wtorek 26 marca o godzinie 12:43 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Praszce.

W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu na ulicy Gorzowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów.

W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i zabrana do szpitala.

W działaniach brały udział zastępy straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Praszka oraz zespół ratownictwa medycznego i policja

wtorek, 26 marca 2019 18:57

Pożar na poddaszu budynku mieszkalnego w Bodzanowicach

Napisane przez

We wtorek 26 marca o godzinie 3:41 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bodzanowice.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano pożar na poddaszu budynku mieszkalnego.

Strażacy podali dwa prądy wody na źródło pożaru. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana, strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 10 tysięcy złotych, szacunkowa wartość uratowanego mienia to 150 tysięcy złotych.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było wysypanie gorącego popiołu do śmietnika.

W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, dwa z OSP Bodzanowice i po jednym z OSP Borki Małe i OSP Borki Wielkie, oraz zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne i policja.

Strona 1 z 42