Opole
A+ R A-
Opole

Opole (860)

środa, 12 czerwca 2019 22:09

Potrącenie 7-latki na przejściu dla pieszych

Napisał

Siedmioletnia dziewczynka została poszkodowana po tym jak została potrącona na strzeżonym przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w środę 12 czerwca około godziny 20 na ulicy Koszalińskiej w Opolu.

Dziewczynka podczas przechodzenia przez jezdnię w miejscu do tego przeznaczonym, została potrącona przez kierowcę fiata seicento.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

środa, 12 czerwca 2019 16:16

Strażacy wydobyli zwłoki z Odry w Opolu

Napisane przez

We wtorek 11 czerwca około godziny 21:30 do opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o unoszących się w pobliżu śluzy na Odrze w Opolu — Groszowicach ludzkich zwłok.

Opolskich strażaków o zaistniałej sytuacji powiadomili wędkarze znajdujących się tuż obok.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się zastępy straży pożarnej z JRG 1 Opole, OSP Przywory oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno — Nurkowego.

Działania strażaków polegały na zwodowaniu łodzi oraz wydobyciu ciała z Odry na brzeg.

Na tę chwilę nieznana jest tożsamość osoby, trwają ustalenia policji oraz prokuratury.

niedziela, 02 czerwca 2019 22:14

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP miasta Opola

Napisał

Dziesięć jednostek w niedzielny słoneczny dzień walczyło na zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP miasta Opola.

Druhowie rozpoczęli zmagania od sztafety pożarniczej na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Następnie strażacy od najmłodszych do najstarszych zmierzyli się z konkurencją pn. ćwiczenie bojowe.

Najlepszą drużyną seniorów okazała się OSP Sławice.

W czwartek 30 maja o godzinie 13:00 na placu Komendy Miejskiej PSP w Opolu odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków Komendanta Miejskiego PSP przez st. bryg. Pawła Kielara.

Przez 13 lat st. bryg. Paweł Kielar sprawował urząd szefa strażaków powiatu opolskiego i miasta Opola. Z dniem 31 maja st. bryg. Kielar przechodzi na emeryturę.

Podczas uroczystego apelu, odchodzący Komendant pożegnał się z sztandarem KM PSP w Opolu oraz zdał obowiązki. Pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Opolu powierzono dotychczasowemu Zastępcy bryg. Leszkowi Koksanowiczowi.

W trakcie uroczystości st. bryg. Kielar otrzymał wiele ciepłych słów zarówno od kolegów ze służby jak również służb mundurowych współpracujących z PSP, poprzez strażaków ochotników a na samorządowcach kończąc.

W uroczystości udział wziął Opolski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk, nadbryg. w stanie spoczynku Karol Stępień, Prezydent Miast Opola Arkadiusz Wiśniewski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, Wicestarosta Opolski Krzysztof Wysdak oraz wielu samorządowców i urzędników. Nie zabrakło również delegacji i sztandarów jednostek OSP powiatu opolskiego.

Przed uroczystością dokonano przed komendą posadzenia „Dębu Antka” z okazji 30-lecia budynku Komendy Miejskiej PSP w Opolu, którego dokonał ówczesny Komendant Rejonowy Antoni Pilch.

Więcej zdjęć: 

https://www.facebook.com/pg/opolskieratownictwo/photos/?tab=album&album_id=2276789429026777

We wtorek 28 maja po godzinie 7:40 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ulicy Sobieskiego w Opolu.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca osobowego fiata wyjeżdżając z posesji, wjechał wprost pod daewoo matiza.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

niedziela, 19 maja 2019 12:18

Zderzenie motocykla z samochodem osobowym

Napisał

W niedzielę 19 maja o godzinie 10 do opolskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Prószkowskiej w Opolu.

Na jezdni doszło do najechania motocykla na tył samochodu osobowego.

W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Kolizją zakończyło się zderzenie forda focusa z volkswagenem polo. Do zdarzenia doszło w środę 15 maja około godziny 13.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca nieoznakowanego radiowozu – forda, wjechał w tył volkswagena. Focus zakończył podróż w rowie.

Do zdarzenia doszło na ulicy Powstańców Warszawskich w Opolu w okolicy ulicy Bierkowickiej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustalają policjanci.

niedziela, 12 maja 2019 12:29

Piknik strażacki w Opolu

Napisał

Mnóstwo atrakcji dla dzieci przygotowali opolscy strażacy na opolskim Rynku.

W sobotę 11 maja rozpoczął się piknik strażacki na opolskim Rynku. Dzieci miały okazję spróbować działań wysokościowych, ratownictwa medycznego, komory z zadymieniem, działań gaśniczych czy też poskakać na zjeżdżali.

Wśród atrakcji była również dziecięca drużyna pożarnicza OSP Wieruszów.

W sobotę sprzyjała pogoda na harce. W niedzielę od godziny 13 do 19 strażacy zapraszają na drugi dzień pikniku.

Organizatorem dwudniowej imprezy jest Komenda Miejska PSP w Opolu, miasto Opole oraz jednostki OSP z Opola i powiatu opolskiego.

sobota, 11 maja 2019 08:23

Wypadek śmiertelny na Niemodlińskiej w Opolu

Napisał

Jedna osoba nie żyje, kolejna trafiła do szpitala to bilans wypadku, do jakiego doszło w piątek 10 maja po godzinie 21 na ulicy Niemodlińskiej w Opolu w pobliżu skrzyżowania z ulicą Dambonia.

Na jezdni doszło do zderzenia osobowego opla, audi i motocykla marki Kawasaki.

W wyniku wypadku poszkodowany został 33-letni kierowca motocykla. 21-letnia pasażerka pomimo szybko udzielonej pomocy, zmarła na miejscu wypadku.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury.

Komenda Miejska Państwowej Straży w Opolu, Urząd Miasta Opola oraz strażacy ochotnicy organizują w dniach 11 i 12 maja w godzinach od 13.00 do 19.00 na opolskim rynku edukacyjny piknik strażacki.
W ramach wydarzenia przygotowano mnóstwo zabaw oraz edukacji dla całych rodzin. Strażacy będą uczyli jak udzielać pomocy osobom, które zostały poszkodowane w pożarach oraz wypadkach drogowych. Będzie się można dowiedzieć jak ocenić stan poszkodowanego, a także jak radzić sobie z pierwszą pomocą (w tym jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem półautomatycznego defibrylatora zewnętrznego).
Podczas pikniku będzie można nauczyć się również, jak powstają trujące gazy pożarowe i jak zachować się podczas narażenia na niebezpieczeństwo zatrucia. Dla najmłodszych, chcących poczuć się jak strażacy czeka namiot symulujący warunki podczas pożaru wewnątrz budynku.
Młodzi adepci pożarnictwa włożą mundur i zmierzą się z przesuwaniem obciążenia za pomocą młota, ewakuacją manekina czy laniem wodą do celu. Wykonywane na torze zadania przypominają wyzwania, którym na co dzień stawiają czoła strażacy podczas służby.
Młodzież i dorośli lubiący wysiłek mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i drabince linowej. Miłośnicy motoryzacji również znaleźli coś dla siebie - na rynek zjadą współczesne i zabytkowe pojazdy pożarnicze.
A skoro mundur to musi być i dyscyplina - musztrę i działania ratownicze zaprezentuje dziecięca drużyna pożarnicza OSP Wieruszów.

Strona 1 z 62