Powiat kędzierzyńsko - kozielski
A+ R A-
Powiat kędzierzyńsko - kozielski

Powiat kędzierzyńsko - kozielski (624)

sobota, 13 kwietnia 2019 20:24

Dachowanie osobówki w miejscowości Większyce

Napisane przez

W sobotę 13 kwietnia około godziny 15:05 przy ulicy Kozielskiej w Większycach doszło do dachowania samochodu osobowego marki Renault. 

Na miejscu pracowały 3 zastępy straży pożarnej, 2 patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

W wyniku zdarzenia ranna została kierująca samochodem, która została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. 

Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na kwotę 10 tysięcy złotych. 

sobota, 13 kwietnia 2019 17:07

Pożar autobusu w Kędzierzynie-Koźlu

Napisane przez

W sobotę 13 kwietnia około godziny 10:30 na ulicy Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu zapalił się autobus komunikacji miejskiej.

Kierowca zauważył ogień i zjechał do zatoczki. Wszyscy bezpiecznie opuścili autobus.

Pojazd spłonął doszczętnie.

Na czas prowadzenia akcji ulica Kozielska została zamknięta dla ruchu pojazdów.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 1 Kędzierzyn-Koźle.

W niedzielę 7 kwietnia po godzinie 19 do kędzierzyńsko-kozielskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej w mieszaniu przy ulicy Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu.

Po przyjeździe na miejsce służb, okazało się, że młody mężczyzna zdemolował mieszkanie a następnie wyszedł na dach grożąc popełnieniem samobójstwa.

Na miejsce strażacy zadysponowali skokochron z JRG Strzelce Opolskie. W trakcie negocjacji i rozstawiania poduszki, mężczyzna rozbierał dach i rzucał jego elementami w mundurowych.

Dopiero po godzinie 22 policjantom udało się przekonać 17-latka do wejścia do mieszkania. Tam został zatrzymany i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Na czas działań droga w miejscu zdarzenia była zamknięta.

piątek, 05 kwietnia 2019 09:34

Koń wtargnął na jezdnię - doszło do zderzenia

Napisał

W czwartek 4 kwietnia przed godzina 21:30 na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Zakrzów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem konia.

Tuż przed jadący samochód osobowy wtargnął na jezdnię koń. Doszło do zderzenia zwierzęcia z pojazdem. Doszło następnie do kolizji z kolejnym pojazdem.

Nikomu z podróżujących samochodami nic się nie stało. Zwierzę zdechło na poboczu drogi.

Dokładne szczegóły i okoliczności zdarzenia ustala policja.

wtorek, 02 kwietnia 2019 17:39

Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych

Napisał

We wtorek 2 kwietnia przed godziną 13 na ulicy Grunwaldzkiej w Kędzierzynie-Koźlu doszło do potrącenia dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Kierowca osobowego fiata rozpoczął hamowanie już na zebrze doprowadzając do potrącenia 11-letniej dziewczynki.

Dziecko trafiło pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Na szczęście nic poważnego dziewczynce się nie stało.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

We wtorek 2 kwietnia po godzinie 10:30 do kędzierzyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym mężczyźnie na jednej z posesji przy ulicy Głogowskiej w Większycach.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że podczas prac przy maszynie rolniczej podpiętej pod ciągnik doszło do przygniecenia mężczyzny.

Niestety pomimo długiej reanimacji 61-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Działania na miejscu prowadziły zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 4 HEMS Gliwice.

Przyczyny tragedii będzie ustalać policja pod nadzorem prokuratora.

Jedna osoba została poszkodowana po wypadku, do jakiego doszło na ulicy Kłodnickiej w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 30 marca 2019 roku.

Wg wstępnych ustaleń, motocyklista wykonujący manewr wyprzedzania uderzył w samochód osobowy w wyniku czego kierowca jednośladu został poszkodowany.

Zespół ratownictwa medycznego udzielił mężczyźnie pomocy a następnie przetransportował do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Kilkadziesiąt minut od przyjęcia zgłoszenia, policjanci z Kędzierzyn - Koźla odnaleźli mężczyznę. 30-latek, po rodzinnej kłótni, wyszedł z domu grożąc, że targnie się na swoje życie.

Po tym jak został odnaleziony w lesie, został on przekazany ratownikom medycznym. 27 marca, w godzinach porannych, dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej Policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Dzwoniąca kobieta przekazała, że po kłótni ze swoim partnerem, ten zagroził, że targnie się na swoje życie. Po wszystkim wyszedł z domu w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu tych informacji rozpoczęli poszukiwania. Wszystkie patrole, będące na terenie miasta, zostały skierowane do tych działań.

Już po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia poszukiwań, policjanci zauważyli w lesie mężczyznę.

Jak się okazało był to zagubiony 30-latek. Na miejsce funkcjonariusze wezwali karetkę zespołu ratunkowego, która udzieliła mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej.

środa, 27 marca 2019 13:45

Zaginął Paweł Surdyga

Napisał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu poszukują zaginionego 32-letniego Pawła Surdygę.

Mężczyzna ostatni raz widziany był w miejscu zamieszkania. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji Kędzierzynie-Koźlu lub najbliższą jednostką Policji.

Zaginiony:
Paweł Surdyga, lat 32
zam. Kędzierzyn-Koźle, ul. Kwiatowa

Rysopis: ok. 184 cm wzrostu, tęga budowa ciała, oczy zielone, ogolone włosy. Mężczyzna ubrany był w szare spodnie, czarną kurtkę, niebieską czapkę z daszkiem oraz szary sweter. Zaginiony ma m.in tatuaż na plecach przedstawiający błazna z kartą oraz tatuaż w okolicach klatki piersiowej przedstawiający orła.

Zaginiony w dniu 19 marca 2019 roku, około godziny 5:50 wyszedł z mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu i do chwili obecnej nie powrócił, jak i również nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Osoby, które widziały Pawła Surdygę lub mają jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu tel. 77 472 46 66 lub z najbliższą jednostką policji 112.

W niedzielę 24 marca tuż po godzinie 12 do kędzierzyńsko-kozielskich służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Naczęsławice w gminie Pawłowiczki.

Po dojeździe na miejsce pierwszych służb, okazało się, że kierowca volkswagena passata stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn.

Jak się później okazało, przyczyną zdarzenia drogowego był alkohol.

Kierowca volkswagena wydmuchał ponad 4 promile alkoholu.

Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowane wypadku.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.