Powiat kluczborski
A+ R A-
Powiat kluczborski

Powiat kluczborski (935)

W niedzielę 16 czerwca około godziny 15:40 na ulicy Gliwickiej (Ligota Górna) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych - Volkswagena Jetty, Forda Focusa oraz BMW.

Według wstępnych ustaleń prowadząca Volkswagena jadąc od strony zalewu zjechała na przeciwległy pas i otarła się o BMW jadące w przeciwnym kierunku, następnie uderzyła w zaparkowanego Forda, zjechała do rowu i uderzyła w ogrodzenie posesji.

Kierująca Volkswagenem została zabrana do szpitala na obserwację - pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, jeden z OSP Kuniów, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

wtorek, 11 czerwca 2019 15:11

Groźny wypadek na dk 45 w Kluczborku

Napisane przez

Około godziny 14:10 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Kluczborku.

Na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej doszło do zderzenia trzech samochodów.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierowca samochodu ciężarowego marki renault zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, jadąca za nim kierująca bmw również zatrzymała się za ciężarówką.

W bmw z kolei uderzył rozpędzony kierowca dostawczego busa marki iveco wpychając bmw w naczepę ciężarówki.

W wyniku wypadku kobieta kierująca bmw oraz kierowca bus-a zostali zabrani do szpitala w Oleśnie.

Na czas działań ratowniczych droga była zablokowana, o godzinie 14:40 wprowadzono ruch wahadłowy.

Do działań skierowano trzy zastępy z JRG Kluczbork, zespół ratownictwa medycznego i policję.

niedziela, 09 czerwca 2019 17:36

Bażany - dostawczy bus spłonął doszczętnie

Napisał

W sobotę 8 czerwca o godzinie 21:19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze busa na jednej z posesji w miejscowości Bażany w gminie Kluczbork.

Do działań skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, po jednym z OSP Kuniów i OSP Bażany.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że dostawczy bus jest całkowicie objęty ogniem.

Pojazd spłonął doszczętnie. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.

środa, 05 czerwca 2019 15:32

Pijany kierowca BMW wjechał w skrzynię elektryczną

Napisane przez

Policjanci z Byczyny zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kluczborskiego. Młody człowiek miał blisko 2 promile, kiedy stracił panowanie nad bmw i uderzył w skrzynię elektryczną.

Przypadkowy świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę. Przypominamy - za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

1 czerwca, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku odebrał zgłoszenie, że w pobliżu zalewu Brzózka, nietrzeźwy kierujący wjechał w skrzynię energetyczną.

Na miejscu po chwili byli już policjanci, którzy ustalili, że dalszą jazdę uniemożliwił mu przypadkowy świadek.

Jak się okazało, za kierownicą bmw siedział 20-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Badanie alkomatem pokazało, że miał blisko 2 promile.

Dyżurny o całym zdarzeniu powiadomił także pogotowie energetyczne. Na szczęście nie doszło do żadnej poważnej awarii i w wyniku tej sytuacji nikt nie ucierpiał.

Młody człowiek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

wtorek, 04 czerwca 2019 12:51

Strażacy z Wołczyna uratowali noworodka

Napisał

W dniu 03 czerwca 2019 roku o godzinie 20:26 do SK KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o duszącym się 2 tygodniowym noworodku w miejscowości Wołczyn.

Dyżurny SK KP PSP w Kluczborku niezwłocznie zadysponował do zdarzenia zastępy straży pożarnej oraz poinformował Państwowe Ratownictwo Medyczne. W trakcie dysponowania do zdarzenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku równolegle udzielał wskazówek osobie co do sposobu udzielania pierwszej pomocy.

W bardzo krótkim czasie na miejscu pojawił się pierwszy zastęp straży pożarnej – Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie. Druhowie potwierdzili treść zgłoszenia o braku oddechu u 2 tygodniowego noworodka i niezwłocznie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po kilkudziesięciu sekundach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecko wydało oczekiwany płacz.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dojechał zespół ZRM któremu przekazano noworodka.

Tekst: mł. asp. Karol Grzyb – oficer prasowy KP PSP w Kluczborku

Foto: Archiwum OSP Wołczyn
piątek, 24 maja 2019 16:03

Wypadek na obwodnicy Kluczborka

Napisane przez

W piątek 24 maja o godzinie 14:39 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 11 - obwodnica Kluczborka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy opel vivaro i volkswagen passat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca busem nie zachowała należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem, którego kierowca oczekiwał na możliwość wykonania manewru skrętu w stronę Kujakowic Dolnych.

W wyniku zderzenia się obu pojazdów poszkodowany został około 10-letni chłopczyk.

Został on przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

poniedziałek, 20 maja 2019 20:45

Ciężarówka przewożąca skrzynki uderzyła w drzewa na dk11.

Napisane przez

W poniedziałek, 20 maja około godziny 19:30 na drodze krajowej numer 11 pomiędzy miejscowościami Biskupice, a Sarnów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego.

Kierujący ciągnikiem siodłowym marki daf z naczepą z nieustalonych narazie przyczyn zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w kilka drzew uszkadzając kabinę oraz naczepę. Samochód ciężarowy przewoził puste skrzynki na butelki, które wyleciały na drogę i pobocze.

Kierowca po przebadaniu przez przybyłego lekarza pozostał na miejscu zdarzenia, na chwilę obecną ruch odbywa się wahadłowo.

Do działań skierowano 4 zastępy straży pożarnej z Kluczborka i Byczyny, zespół ratownictwa medycznego z Kluczborka oraz patrol policji z Kluczborka.

poniedziałek, 20 maja 2019 19:10

Wypadek na dk 45 na trasie Kuniów - Jasienie

Napisał

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek 20 maja przed godziną 15:50 na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Kuniowem a Jasieniem.

Kierowca nissana almera stracił panowanie nad pojazdem, wyjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Poszkodowanych – kobietę i mężczyznę z pojazdu ewakuowały osoby postronne.

Obie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

poniedziałek, 20 maja 2019 14:42

Wypadek na DK 11 w Byczynie

Napisane przez

W poniedziałek 20 maja kilka minut po godzinie 9 do kluczborskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Byczyna.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że w wypadku udział biorą dwa samochody osobowe marki audi i toyota.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierująca samochodem osobowym marki toyota, nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania drugiego pojazdu, i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki audi.

W wyniku zderzenia osobowe audi dachowało poza jezdnią, a toyota zakończyła podróż w przydrożnym rowie.

W zdarzeniu lekkich obrażeń doznał kierowca osobowego audi, który został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na obserwację.

W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej 2x JRG Kluczbork, 2x OSP Byczyna, zespół ratownictwa medycznego „P” z podstacji w Byczynie oraz patrole policji z Byczyny i Kluczborka.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni było przyczyną wypadku do jakiego doszło w niedzielę 19 maja kilka minut po godzinie 20.

Kierowca volkswagena passata stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust przy drodze.

Jedna osoba została poszkodowana. Przetransportowano poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja.

Strona 1 z 67