Powiat oleski
A+ R A-
Powiat oleski

Powiat oleski (601)

poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:45

Pożar dostawczego Opla na terenie Pałacu w Pawłowicach

Napisane przez

W niedzielę 2 czerwca kilka minut przed godziną 12 do dyżurnego oleskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego na terenie Pałacu w miejscowości Pawłowice.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy marki Opel całkowicie objęty pożarem.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na podaniu dwóch prądów piany ciężkiej na palący się samochód. W wyniku pożaru pojazd doszczętnie spłonął.

Przyczyny pożaru ustala policja.

Działania gaśnicze prowadziły dwa zastępy straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Gorzów Śląski.

W czwartek 30 maja kwadrans po godzinie 12 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Radłów w powiecie oleskim.

Na ulicy Oleskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki volkswagen golf z motocyklem.

Poszkodowany motocyklista został zabrany drogą powietrzną do szpitala w Oleśnie.

Do działań skierowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Radłów, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 23 HEMS Opole i policję.

Przyczyny wypadku ustala policja.

W środę 29 maja o godzinie 19:20 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 487 w miejscowości Boroszów.

Na miejsce zdarzenia dyżurny oleskiej straży pożarnej skierował niezwłocznie dwa zastępy z JRG Olesno oraz jeden z OSP Wysoka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Passat z samochodem ciężarowym z naczepą, w której przewożone było kruszywo.

W wyniku zderzenia się obu pojazdów poszkodowany został kierowca volkswagena, który z obrażeniami głowy został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na czas działań służb ratunkowych ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo. Dokładny przebieg zdarzenia ustala policja.

piątek, 24 maja 2019 17:54

Wypadek na dk 45 w Gorzowie Śląskim

Napisał

W piątek 24 maja około godziny 13:20 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w Gorzowie Śląskim.

Kierujący samochodem osobowym marki bmw wjeżdżając do Gorzowa Śl., od strony Kluczborka, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w przepust wodny.

W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana.

Na miejsce skierowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Gorzów Śląski oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

środa, 15 maja 2019 21:39

Dachowanie na dk 42 w Praszce

Napisał

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło w środę 15 maja rano na drodze krajowej nr 42 w Praszce.

Wg wstępnych ustaleń, kierowca fiata ducato stracił panowanie nad pojazdem i dachował poza jezdnią.

W wyniku wypadku, kierowca trafił do szpitala. Pasażerowi fiata nic poważnego się nie stało.

środa, 15 maja 2019 08:43

Włamanie do remizy OSP Przedmość

Napisane przez

W nocy z wtorku na środę (14-15 maja) około godziny 02:10 nieznani sprawcy dokonali włamania do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedmościu w powiecie oleskim.

Jeśli ktoś mógłby w jakikolwiek sposób pomóc w wyjaśnieniu okoliczności włamania, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Oleśnie bądź pod numerem alarmowy 112.

Na szczęście włamywaczom nie udało się nic ukraść. Zadziałał alarm antywłamaniowy, który ich odstraszył.

Warto dodać, że to kolejne włamanie do jednostki OSP na terenie powiatu oleskiego.

W ubiegłym roku włamano się do remizy OSP Uszyce, a trzy lata temu do remizy OSP Borki Wielkie.

wtorek, 14 maja 2019 16:09

Groźnie wyglądająca kolizja w Dobrodzieniu

Napisał

We wtorek 14 maja po godzinie 12 na skrzyżowaniu ulicy Oleskiej i Edyty Stein w Dobrodzieniu doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Kierująca osobowym oplem wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z fordem.

W kolizji nikt nie ucierpiał.

Na miejscu dwa zastępy OSP Dobrodzień, PSP Olesno, ZRM Dobrodzień, Policja Dobrodzień, Policja Olesno.

wtorek, 14 maja 2019 14:49

Praszka. Samochód osobowy uderzył w budynek pizzerii.

Napisane przez

We wtorek 14 maja tuż po godzinie 6 dyżurny oleskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego na ulicy Słowackiego w miejscowości Praszka.

Na miejsce zdarzenia dyżurny skierował po jednym zastępie z JRG Olesno i OSP Praszka.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki honda najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem uderzył w przydrożną skrzynkę elektryczną kończąc swoją podróż na budynku pizzerii.

Na szczęście w całym zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Motocyklista został poszkodowany w wyniku wypadku do jakiego doszło w środę 8 maja po godzinie 17:30 w Radawiu na ulicy Szkolnej.

Kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Poszkodowanego mężczyznę z urazem głowy i barku do szpitala w Opolu przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 23.

Wg nieoficjalnych informacji które pozyskaliśmy, motocyklista w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

We wtorek 7 maja o godzinie 9:20 oleskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Jaworzno-Kleśniska (województwo śląskie) na drodze krajowej numer 42.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia trzech pojazdów samochodu ciężarowego z naczepą, busa z lawetą przewożącą samochód osobowy oraz samochód osobowy.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji, który ustala dokładny przebieg zdarzenia.

Strona 1 z 43