Już wkrótce nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy na naszych drogach - Prima Aprillis
A+ R A-

Już wkrótce nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy na naszych drogach - Prima Aprillis Wyróżniony

Napisane przez 
http://www.motoblog.it/post/19214/firexpress-in-grecia-il-fuoco-si-combatte-in-bmw http://www.motoblog.it/post/19214/firexpress-in-grecia-il-fuoco-si-combatte-in-bmw

Już podczas najbliższych wakacji ma pojawić się na drogach Polski nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy.

W zachodniej części Europy już od kilku lat funkcjonują tego typu maszyny.

Duńska firma Firexpress uzbroiła BMW R1200 RT w sprzęt do działań ratowniczych i gaśniczych.

Pojazd na wyposażeniu ma agregat gaśniczy napędzany powietrzem, torbę PSP-R1 oraz niewielki zestaw hydrauliczny (oparty o technologię elektryczno-hydrauliczną).

Od pewnego czasu w Komendzie Głównej PSP opracowywano procedury użycia oraz rozmieszczenia sprzętu. Ze względu na różnorodną charakterystykę województw przyjęto, że motocykl strażacki ma w głównej mierze być użyty na autostradach, drogach ekspresowych i dużych miastach. Na tą chwilę nie wiadomo jakiej marki motocykle będą na wyposażeniu polskich strażaków.

Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć to na Opolszczyznę ma trafić 6 motocykli – trzy na teren powiatu opolskiego i Opola, jeden do Nysy, jeden do Strzelec Opolskich i jeden do Kędzierzyna-Koźla.

--------AKTUALIZACJA

Jak wielu z czytelników przypuszczało, wczorajszy Prima Aprillisowy artykuł pn „Już wkrótce nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy na naszych drogach” był żartem.

Chcielibyśmy aby tego typu pojazdy zostały wprowadzone na rynek Polski, jednak prawie wszystkie informacje były zmyślone. Jedynym prawdziwym elementem był faktycznie wykonany motocykl. Podobne maszyny z powodzeniem użytkowane są przez strażaków w Europie i Azji.

Czytany 1971 razy

Media