Wizyta Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu
A+ R A-

Wizyta Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Wyróżniony

Napisał 

18 marca 2019 roku, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski wizytował Komendę Wojewódzką PSP w Opolu, gdzie w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztofa Kędryka spotkał się osobami kierującymi pracą poszczególnych komórek organizacyjnych komendy.

Kolejnym punktem wizyty Komendanta Głównego PSP była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Opolu i zapoznanie się z warunkami pełnienia służby panującymi w jednostce.

Podczas obu spotkań gen. brygadier Leszek Suski przedstawił funkcjonariuszom kilka ważnych zagadnień. Omówiony został program modernizacji PSP, ważniejsze planowane inwestycje i zakupy. Komendant Główny PSP wskazał ilość oraz jakość zakupionego sprzętu dla PSP, jak również dla OSP. Docenił i podziękował za włożoną pracę w utrzymanie sprzętu, pomieszczeń socjalnych i ogólną sprawność JRG a także zwrócił uwagę na bieżące potrzeby służby.

Po wizycie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu oraz w JRG, Komendant Główny PSP udał się do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego na odprawę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami służb z terenu województwa opolskiego.

Źródło: KW PSP Opole

Tekst: mł. bryg. Dariusz Gieroń, zdjęcia: ogn. Łukasz Nowak.

Czytany 900 razy

Media